1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде да најдам/купам за најмалите?

Дискусија во 'Бебе' започната од Katerina2017, 7 јуни 2017.

  1. IviIvana9

    IviIvana9 Активен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2023
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    102
    Пол:
    Женски
    Здраво,

    Дали некој знае да ми каже каде кај нас можам да купам плик кебе за бебе?
    Нешто вака треба да личи, како подебело јорганче, со врвка. Ми рекоа дека е најзгодно за првите месеци, и за кревање/доење, па и за да си спие во ова, наместо во вреќичка (во куќа сме, зимски месеци е поладно, и бебе здравје Боже треба да стигне во Октомври, па би било супер и за спиење првите месеци).
    upload_2024-9-5_12-32-43.png

    Слушнав дека има најверојатно и во Стружанка, веројатно е нешто како кебенце со патенти, па би било супер ако некоја мајка има нешто вакво, да ми прати слика, зошто јас сум на bed rest, и не можам да отидам сама, па да знам дали да пратам некој од домашните. Фала ви однапред. :hug:
     
  2. IviIvana9

    IviIvana9 Активен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2023
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    102
    Пол:
    Женски
    Здраво,

    Дали некој знае да ми каже каде кај нас можам да купам плик кебе за бебе?
    Нешто вака треба да личи, како подебело јорганче, со врвка. Ми рекоа дека е најзгодно за првите месеци, и за кревање/доење, па и за да си спие во ова, наместо во вреќичка (во куќа сме, зимски месеци е поладно, и бебе здравје Боже треба да стигне во Октомври, па би било супер и за спиење првите месеци).
    Види го прикачениот фајл 932424

    Слушнав дека има најверојатно и во Стружанка, веројатно е нешто како кебенце со патенти, па би било супер ако некоја мајка има нешто вакво, да ми прати слика, зошто јас сум на bed rest, и не можам да отидам сама, па да знам дали да пратам некој од домашните. Фала ви однапред. :hug:
     
  3. Isabela23

    Isabela23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2014
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    121
    Имаше убави во Окаиди, сега нз дали ќе донасаат пак. Покасно знам, доцна есен ги имаше.
     
    На IviIvana9 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    16.924
    Допаѓања:
    75.570
    Пол:
    Женски
    Јас пред неколку месеци купив за подарок од Стружанка, со патенти и копчиња беше. Се правеше нешто вака и тоа, плус кога ќе е поголемко имаше цака за рачињата да се надвор, а да си е покриено цело.
     
    На IviIvana9 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.887
    Допаѓања:
    6.385
    https://dream.mk/product-category/плико-за-повивње/

    Овде има. Ептен се квалитетни.
     
    На IviIvana9 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. IviIvana9

    IviIvana9 Активен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2023
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    102
    Пол:
    Женски
    Фала ти многу. Ако некој случајно оди деновиве, многу би ми значело ако има инфо да сподели дали има, да знам дали да праќам некој од домашните. :)

    Ја имав пратено мајка ми да види, ама госпоѓата од Стружанка не била нешто расположена и не и го отворила да види какво е, ми прати само слика од надвор, запакувано, така што и на тоа ќе чекам деновиве. Веројатно е нешто подебело од обично кебенце, за да може да се замотка бебе и да биде поцврсто и попрактично, а би било фино така да може и отпосле да се користи како кебенце. :?:

    Еххх и ова се надевав дека ќе го прочитам, со оглед на тоа што сум дома веќе 3 месеци, онлајн само овие ги најдов, затоа и сакав да прашам дали има на некое друго место каде да барам. Инаку да, и мене ми изгледаат дека се многу квалитетни, а и убав дизајн имаат, па мислам дека на крај одлуката од тука ќе падне. Фала ти многу мајка :hug:
     
    На mariz и LadyR им се допаѓа ова.
  7. Kolache na mama

    Kolache na mama Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2020
    Пораки:
    1.313
    Допаѓања:
    2.820
    Пол:
    Женски
    Каде да најдам ваква мала четка?
    tube-brush-1867641.jpg
     
  8. Monas95

    Monas95 Активен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2023
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    115
    Пол:
    Женски
    Кој релаксатор за бебе би ми го препорачале, од кој сте задоволни?
     
  9. emits

    emits Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2015
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    889
    Пол:
    Женски
    Јас имам земено од Пепко Србија, има и во Тила ама дупла цена од Пепко :)
     
    На IviIvana9 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Feniksgirl

    Feniksgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2022
    Пораки:
    3.170
    Допаѓања:
    5.296
    Пол:
    Женски
    Јас вака од искуства што ми кажувале, било да не зимам, дека доста бебиња не сакаат релаксатор. Па нема да земам.
     
    На Monas95 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Monas95

    Monas95 Активен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2023
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    115
    Пол:
    Женски
    И јас сум на мисла дали да земам, затоа и пишав да прашам искуства
     
  12. Feniksgirl

    Feniksgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2022
    Пораки:
    3.170
    Допаѓања:
    5.296
    Пол:
    Женски
    Па вака да ти кажам 90% од другарки ми рекоа не зимај, џабе земале, ако ми требало ќе ми дале. Дека и не се ефтини.
     
    На Monas95 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. снежана2023

    снежана2023 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2023
    Пораки:
    1.089
    Допаѓања:
    896
    Пол:
    Женски
    Nie kupivme relaksator na moni na popust bese 5500. I jas nesakav skap da ne ostane neiskoristen ama si go koristime. Si sedi bebe nekogas si zaspiva vo nego. Spored mene ako sedi bebe vo nego e korisen posto ke moze nesto niz doma da srabotis, jades, tusiras. Ako nejke ic da sedi pa ke go prodades
     
    На Monas95 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Madam S

    Madam S Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2020
    Пораки:
    421
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    ние на подарок од блиски добивме Mamaroo и сме презадоволни, максимално го искористивме.
     
    На Monas95 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Doktor F

    Doktor F Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    2.438
    Допаѓања:
    7.276
    Пол:
    Женски
    На Kolache na mama му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.928
    Допаѓања:
    12.336
    Пол:
    Женски
    Секое бебе своја приказна. Со првото имав најобичен 1200ден, порасна во него, ептен искористен. Со второто добив на заем скап електричен релаксатор, со триста опции, и пак имав и таков најобичен. Во електричниот седеше по малку до кај 3мес, ништо посебно, после 4от месец веќе ја надмина тежината. А обичниот ми е само ако сум сама дома и треба да одам во вц. Од кога купив едно седиште за бањање во тоа го ставам и релаксаторот ич не го користам. Значи иако очекував многу да го користам, вториот пат апсолутно можев и без него.

    Мој совет, барај си како подарок за повојница. Ти да купиш не знаеш дали ќе вреди, а за поклон секако нешто ќе ти купат, вака ќе си ја пробаш среќата без лично да се трошиш.
     
    На Monas95 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Xxxx2

    Xxxx2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2015
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Женски
    Ние имаме од FreeOn, 2000 денари, супер е. Јас и онака не ги сакам функциите, ми е за да го оставам бебето додека е само в соба и особено сега го користам за хранење бидејќи се' уште не седи. Бебето не треба долго време да седи во релаксатор бидејќи се сплескува назад главата, така што не вреди да се даваат многу пари, но мислам дека треба да се има.
     
    На Monas95 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. marr1ja

    marr1ja Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    16
    Предлог каде да најдам сет за јадење за бебе како од фотографијата (Kidsandco) или некој друг квалитетен да препорачате? Пожелно е да оди сѐ заедно или од исто место дa можам да купам сѐ (подлога, плитко тањирче, длабоко тањирче, чашичка, лажичка итн..)
    IMG_1162.png
     
  19. Anika55

    Anika55 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2022
    Пораки:
    3.110
    Допаѓања:
    53.516
    Пол:
    Женски
    https://shopnono.mk/products/силиконски-сет-за-храна-од-4-производи-виви-карлос-песок


    https://shopnono.mk/products/силиконски-сет-за-храна-од-4-производи-кати-маче-јојоба-мулти-микс


    https://shopnono.mk/products/силиконски-сет-за-храна-од-4-производи-виви
     
    На marr1ja му/ѝ се допаѓа ова.
  20. marr1ja

    marr1ja Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    16