1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде да се активираат младите?

Дискусија во 'Образование' започната од bubu1, 26 август 2014.

 1. bubu1

  bubu1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  12
  Во кој невладини организации, фестивали, проекти да се вклучат младите(средношколци, основци, студенти)? Лично јас некаде сакам да почнам да волонтирам, да го искористам времето кое иначе го поминувам на компјутер и телефон корисно. Споделете ги вашите искуства и придобивки од членувањето во вакви организации, какво е дружењето, пријателствата но и негативните страни. :)
   
 2. Mahidevranfan

  Mahidevranfan Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  2.064
  Пол:
  Женски
  Имам познаничка која е во невладината организација Go Clean, вели дека многу подобро и е исполнето празното време откако е зачленета, оди на семинари, држи предавања, баш месецов доаѓаа извидници од Франција на нејзина возраст и недела дена беа на камп.
  Инаку има 16 години :)

  Линк од фејсбук страната:
  https://www.facebook.com/pages/Go-Clean ... 90?fref=ts
   
 3. bubu1

  bubu1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  12
  Фала ти многу, ќе исконтактирам некој од организаторите :)
   
  На Mahidevranfan му/ѝ се допаѓа ова.