1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде да се оди на шопинг во Македонија?

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Tanjamm, 13 јули 2017.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.844
  Допаѓања:
  11.013
  Настрана шопинг во Солун, ајде предложете места во Македонија каде може да се прошета и да се купат евтини обувки и облека. Можеби некој од помалите градови е идеален за ова, пишете искуства.
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Slavicak

  Slavicak Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2016
  Пораки:
  282
  Допаѓања:
  606
  Пол:
  Женски
  Евтино ти е во Прилеп.
  А ако сакаш уникатно,модерно Битола ама поскапичко:$
   
  На teteks, cresa-jagoda, elimkd и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.844
  Допаѓања:
  11.013
  Други градови феминки? Мислам дека е убаво да знаеме и би можеле да одиме да купуваме таму, а и да прошетаме. Јас лично би одела во град каде не сум била, а има што да се купи, па и по евтини цени.
   
 4. Tinna.xD

  Tinna.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2013
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  225
  Пол:
  Женски
  Како жител на еден помал град искрено не ти ги препорачувам малите градови, има мал избор, малце бутици со тоа и мала конкуренција и цените се изгор, попусти скоро и да нема, а кога има се на парчиња од пред 3-4 години што и не би ги облекле.

  Убаво погоре е споменато Прилеп има убав избор и евтино е, Охрид кога има попусти посебно крај на август почеток на септември кога е при крај сезоната е евтино.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 5. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.411
  Допаѓања:
  6.697
  Пол:
  Женски
  Велес и Струмица.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 6. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.845
  Допаѓања:
  47.938
  Пол:
  Женски
  Струга секогаш наоѓам ефтини секојдневни парчиња, исто и љубител сум на златен накит, па од таму си мењавам старо злато што имам дома, прекрасен избор има.
  Оваа година исто бев и допрва сум на свадби, свечени фустани си купувам од Охрид по симболични цени.
  Бидена сум два пати во Солун и не би одела никогаш на шопинг веќе, нема потреба кога и тука се наоѓаат убави стварчиња
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Sv. Nikolka

  Sv. Nikolka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  410
  Пол:
  Женски
  Во Скопје, во Ромскиот пазар во Шутка, или на Битпазар кај Ромките на кутија што продаваат. Според стандардот и шопингот.
   
  На La.loca и Crna Dama им се допаѓа ова.
 8. P.S.love

  P.S.love Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  917
  Допаѓања:
  8.072
  Пол:
  Женски
  Иако сум од Бт, би ги препорачала Кочани, Штип, Прилеп....
   
 9. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.430
  Допаѓања:
  32.609
  Паланчанките у средно увек се облекуваа кај нив у Паланку за џабе , а убаво...:envy:

  :P
   
 10. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.272
  Допаѓања:
  315.674
  Пол:
  Женски
  Штип бутик Нина
  за мене барем има секогаш убави раб таму.Само госпоѓата газдарица последнава година става плафонски цени
   
 11. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.811
  Пол:
  Женски
  За гардероба и патики Прилеп, а за штикли Гостивар.
   
 12. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.499
  Допаѓања:
  80.526
  Пол:
  Женски
  Мене Кочани ми е екстра за облека и обувки. Цените дури поевтини и од Штип.
  Имам другарка од таму, па редовно правам нарачки преку неа. :tmi:
   
  На Queen8, Tanjamm и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 13. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  10.556
  Допаѓања:
  160.405
  Пол:
  Женски
  Нина не да се има преценето, претерала веќе. Како Иле на времето ,ако го знаеш
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.711
  Пол:
  Женски
  Добар шопинг во Мк може да се направи во Скопје, Кочани, Гостивар, Велес и Охрид.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  9.423
  Пол:
  Женски
  Јас гласам за Скопје, поради Сити Мол, затоа што има Зара, Манго, Скечерс, тоа што носам :D

  За другите градови не знам толку, освен за Кочани што сум била повеќе пати и знам дека имаат голем избор на копии по поволни цени :)
   
  На Dream-Girl, Недопирлива5 и Queen8 им се допаѓа ова.
 16. verce 1994

  verce 1994 Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2018
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  велес струмица кавадарци најбоље
   
 17. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.279
  Пол:
  Женски
  Сити Мол во Ск. Секогаш шо и да барам си наоѓам таму.
   
 18. verce 1994

  verce 1994 Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2018
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  каде е најефтино и има највеке избор