1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде да си најдам партнер/ка

Дискусија во 'Сингл' започната од Peco, 11 јануари 2015.

  1. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Не се мешај во старски муабети.:rofl:
     
    На nena2010, Abeja, tessie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Значи, знаев дека ќе се снајдеш. Мој инсект никад ме не вара. :)

    Патем знаев што е, ама сакав од тебе да чујам дали и како ќе го објасниш. Злобна сум, знам. :devil: ;)
     
    На tessie, Daydream, Peco и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Епа душо на иста бранова должина сме и јас знаев дека знаеш што е.:hug: Лелел вечерва распарталив со гушкиве.
     
    На tessie, Peco и Valerin им се допаѓа ова.
  4. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    На грешно место си...
    Оди бате смешај се со луѓе надвор од виртуелниов свет.
    Пријатели, роднини, другари, прокоментирај за твојата ситуација,сама жена на врата нема да ти дојде.
    Малку поопуштено, пушти се, биди покомуникативен, толку има стари моми кои чекаат да покријат глава
    Но, не можеш да ги најдеш тука или дома а никако во твојот затворен круг.
    Велиш не излегуваш, старото друштво си го напуштил што оди по кафани a и кафаната е за луѓе.
    Никој не те тера да се пијанчиш но уз една чашка можеш да разврзеш муабет за твојата состојба.
    Се со луѓе бива, некој ќе те потурне, запознае и тако даље...
    Дел од тие луѓе познаваат и други луѓе... по кажаната мака можно е да се најде и за тебе некоја.
    Не еден и двајца преку пријател, пријателка си ја нашле среќата.
    Срамежливоста не ти треба во овие години
    За албанкиве која се погодила а пак со некоја можеш да цепиш глава цел живот да ја учиш и да не ја биде во градска средина. Но, има и вредни па малку ќе видат што е живот и се најала вошката дигнала опашката Цел пустец ќе го свлече рода голема... ќе си почнеш од учење на азбука...
    Има еден тука заглави со една таква, не ја бива брате не е само да ти роди куќа сака да се води.
    Да не го тупам многу од тебе зависи, отфрли го срамот, пријателите не ги отфрлај, преку нив, жена или роднина се чуло ќе се чуе за некоја жена блуску или во твои години. Биди покомуникативен, упорен, не се повлекувај по првата грешка, пушти се бате па макар и добил корпа... Негде ќе опали кецот :)Среќно.
     
    На Qwpine, sparklie, galapce и 11 други им се допаѓа ова.
  5. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    me mrzi da citam :P

    odi u Balet iskacaat i postari tamu
    ako se stavas na pomali ne se izvinuvaj za toa so si postar, starosta moze da znaci i stabilnost/zrelost (iako toa moze da bide laga)

    Код:
    "Специјално за машките членови, Фемина не е место за да си барате партнерка."
    dope shit :bandit: ...pa shobaram ondak ja ovde:drunk: ...zoso nekazuvate vakvi raboti porano :rofl: :rofl::rofl:
     
    На Peco, tessie, Abeja и 2 други им се допаѓа ова.
  6. JustBeYou

    JustBeYou Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    489
    Пол:
    Женски
    Јас навистина неможам да сватам како му поаочувате да се меша со надворешниот свет ако не разбирате на што маја е не коментирајте. Со кого да излегува? Сигурно неговите другари се веќе женети а некои можеби имаат дечиња каде да оди по дискотеки ли или кафичи? Каде да оди ?

    Многу ми е мило што си се свестил имам тетка на твоја возраст не мажена со само 1 предходна врска (мн кратка колку што знам) слаба висока плава паметна и симпатична ама за жал многу пребарува и таа седи дома од горенаведените причини така да ако сакаш да ти сум стројник пиши ми лична порака

    Позз и со среќа
     
    На WildMk, Rose96, crimson и 8 други им се допаѓа ова.
  7. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Бравос.Ајде зошто да не држиме среќа сите нека се запознат барем
     
    На Alisa22 и Peco им се допаѓа ова.
  8. Peco

    Peco Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2015
    Пораки:
    4.876
    Допаѓања:
    164.722
    Пол:
    Машки
    Ова е точно, некои од моите школски другари, имаат големи деца, веќе се на факултет :)

    Ти пратив порака :)
     
    На WildMk и mime87 им се допаѓа ова.
  9. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Ај аирлија [​IMG]
    Само ако не и купиш чевли на @JustBeYou ќе видиш ти.
     
    На butterfly4, Nausicaa, Peco и 2 други им се допаѓа ова.
  10. Peco

    Peco Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2015
    Пораки:
    4.876
    Допаѓања:
    164.722
    Пол:
    Машки
    Ќе и' купам, само треба да си одбере какви сака :)
     
    На butterfly4 и tessie им се допаѓа ова.
  11. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    :clap: Само нека се угоде.[​IMG]
     
    На butterfly4, tessie и Peco им се допаѓа ова.
  12. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Као на пример у Џубокс слушав дека има опасни Милферици кој што сакаат младо мевце.
    Планирам да отидам таму да ме лапне некоја тетка .. пошто, сам сум и јас. : (
    Али немам 43 туку пола од тоа и плус минус две три.
    Таманка, сонот на секоја Милф.
    Пост тинејџер, младо маже, младо мевце, потенцијал фул.
    Хи хи : )Така Далеронче? :)
     
    На Anon му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Ако ти велиш така, така нека биде. Јас не би младо мевце, а и не одам во Џубокс.
    Море дете таму тетки не можеш да најдеш туку девојчиња што си бараат спонзорче.
     
    На mackica1, Hipica и Nausicaa им се допаѓа ова.
  14. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Јас можам да им најдам спонзорче и да земам 60% од износот, таква ми е играта во тој контекст.
    А за добра тетка може и да не и наплатам. .)

    // како и да е, да не бегам од темата:

    Партнерка најубаво ќе си најдете преку заеднички пријатели, роднини, работно место, семири, некакви манифестации и насекаде околу вас.
    Ваше е да си отворите очи и да си изберете која ја сакате.
    Понатака треба да отидете и да го направите муабетот.
     
  15. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    +1.

    Те цитирав само за да се потпишам на тоа што го велиш.
    Сакале ние или не, во денешно време во 80% од случаите, ти можеш и „највечи Казанова“ во живо да си, но сето тоа ти е џабе ако не изградиш извесна комуникација и доверба со девојка/жена преку Фејзбук/Скајп/Вибер/итн итн.

    Имам 27 години и сметам дека сум дел од оние специфични генерации кои ја имаа честа (или проклетството) да бидат тинејџери во влезот на новиот милениум кога и технологијата (читај - интернетот) направи невиден бум.
    Сум ги минал фазите кога најлесно беше да запознаеш девојче во МекДоналдс кај Рекорд, во Ла Фабрик, па на мирц, за потоа да има една фаза кајшто беше сосема нормално да пријдеш на девојче во кафич (денес ако го направиш тоа, претежно си мањачиште или улав - секоја чест на исклучоци)...

    Али, со појавата на виртуелните мрежи како Фејзбук, (не)свесно оставаме и изложуваме голем дел од нас онлајн, за потоа другите да го гледат и судат тоа.

    За она што спомнав со Казановата погоре... Ти и да ја запознаеш жената во живо и да си совршено фин момак, подлежиш на негативен старт зашто такво е времето во кое живееме, несигурно и секој на почеток почнува со одредена доза резерви, нели... Па после тоа мораш да подлежиш на извесен „испит“ на Фејзбук/Вибер/Скајп, односно комуникација во која таа ќе види дали си ти „вистинскиот“ за неа или не знам што... Нормално, не треба ни да посочам дека колку повеќе mutual friends имате, толку повеќе бонус поени добиваш ти зашто има потврда за тебе дека си нормална личност... или дали си? :lol:

    Но поентата е таа, пријателе... Ако толку за тебе излегувањето е негативна појава (a не треба да е, особено не ако си од Скопје, кајшто имаш спектар на места кајшто можеш да запознаеш луѓе), искористи ја моќта на интернетот и запознај некои жени онлајн. Немаш појма колку имаш истомисленички (небитно дали врснички или нешто помлади), но и жени кои можеби тебе први би ти пишале, али се соочуваат со истата несигурност како и ти. Сигурен сум дека ако имаш профил на која било виртуелна мрежа, имаш барем една жена со која имаш фин муабет, а можеби и симпатии?
    Преземи ги оние први чекори за комуникација како маж, и среќно! :)
     
    Последна измена: 4 февруари 2015
    На WildMk, crazylady, kolovoz и 2 други им се допаѓа ова.
  16. Peco

    Peco Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2015
    Пораки:
    4.876
    Допаѓања:
    164.722
    Пол:
    Машки
    Ти благодарам за одговорот.
    Јас немам проблем со пишување на интернет(фејсбук), проблем ми е да најдам кои жени се сингл. Не сакам да им пишувам на мажени жени или жени што имаат сериозна врска.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  17. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Па добро, повеќето имаат објавено relationship status. А и да немаат, често од сликите може да се види дали некоја е мажена.
    А и во најлош случај, секогаш можеш да прашаш. Или и ако испадне дека е мажена, ќе се извиниш и готово. :)
     
    На WildMk, Nightwalker и Peco им се допаѓа ова.
  18. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Не дај боже мажот и да види и да се извини ќе изгори жената, ако има некој лево насаден маж.:D
     
    На nena2010, Peco и crimson им се допаѓа ова.
  19. Peco

    Peco Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2015
    Пораки:
    4.876
    Допаѓања:
    164.722
    Пол:
    Машки
    Незгодна работа, не сакам никој да има проблеми поради мене.
     
    На Daleron му/ѝ се допаѓа ова.
  20. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Не ја уништувајте темата со непотребни коментари ве молам...Оваја тема е наменета за луѓе како Пецо кои сакат да си најдат партнерка и си барат совети,според мене...
    Мене живо ме занима дали Пецо се запозна со потенцијалната кандидатка што се понудија да го запознат,ако сака можи да сподели ако не ок сепак сваќам тоа е приватна работа...:)
     
    На Peco му/ѝ се допаѓа ова.