1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде да си најдам партнер/ка

Дискусија во 'Сингл' започната од Peco, 11 јануари 2015.

  1. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Wow... Штотуку ги прочитав сите мислења во темава, од сам почеток... :/
    Не е бе толку лоша и безнадежна ситуацијата колку што сте ја прикажале, немојте сега во депресии да испопаѓам. :D :D
     
    На WildMk, Sesil и Peco им се допаѓа ова.
  2. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Nemoj i ti,probaj nas da ne razvedris :)
     
    На Nightwalker и Peco им се допаѓа ова.
  3. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Добро е што знаеш да читаш!
    Туку да фаќам тоа креветот, а и Пецо го резервирал до сега.
    Лесно ви е вам на млади години, ама идете по нас.
    [​IMG]
     
    На Abeja и Peco им се допаѓа ова.
  4. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Пецо, кажи ми дали присуствуваш на разни настани, манифестации и слични организирања кајшто има многу луѓе? Еве, на пример за неполн месец ќе се одржува маратонот... си размислил да се пријавиш?

    Истовремено, колку и да напомена во твоето прво мислење дека другарите не ти се по мерак, зошто не отидеш 2-3 пати со нив наредните излегувања? Ова под претпоставка дека се движат на места кајшто има луѓе и, нели, да запознаеш некоја потенцијална партнерка...
     
  5. Peco

    Peco Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2015
    Пораки:
    4.866
    Допаѓања:
    164.472
    Пол:
    Машки
    Порано почесто, ама како поминува времето се поретко, затоа што не ми се оди сам, поготово на настани каде што најмногу присуствуваат парови, а јас сам, не ми е пријатно, се осеќам како да сум вишок.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  6. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.630
    Пол:
    Женски
    @Peco со дужна почит ама не си едини човек што станува рано наутро за на работа па можеби се врака покасно дома после работа.Мислам тој изговор работам и неам време за социјален живот ми е онака за повраќање. Милион луге работат и рано стануваат па пак имаат сила да смогнат за една пијачка во град да се дружат.Еве и јас сум на работа од 8-30 до 4-30 (најчесто во канцеларија останувам до 5 а кога е зорле и покасно) па дома додека дојдам сум рамно на мртво пувало ама сабота штом дојде не знам камења надвор да пагаат ,излегувам.Едноставно не сакам да оставам животот да ми биде куча посо куча и после да се чудам зашто сум сама или немам пријатели. Мислам на врата никој нема да дојде да ти тропне и да ти каже - Еј здраво сакаш да ми бидеш дечко/девојка? Како очекуваш да запознаеш некоја кога ентузијазмот ти е сведен на 0 а кукањето на 100ка на саат. Местата не ти чинеле,народот не ти чинел, работното време на нокните клубови не ти чини... Мислам шта речи. Од дното на душата сочуствувам со проблемот со кој што се соочуваш и знам колку е тешко во денешно време да се најде соодветен партнер ама ти бе брате стварно очекуваш да го најдеш без да вложиш нималку ефорт. Буквално сакаш на врата со црвена машна да ти испратат некоја и да ти рече - Пецо молимте жени ме.
     
    На Hipica, Sesil, Peco и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Некој/а може својот животен партнер да го најде на 18, 19, 20 ... па после кратко време или подолг период да се остави. Некој/а го наоѓа на 30, 35, 40 ... па да има релативно добар брак. Значи, се е релативно. Затоа и вие што сте во сериозна врска, брак и другите кои се без партнер, едноставно знајте, ќе се потрудите за да коцките ви се наредат, ама сепак некоја судбинска игра на животот знае да поигра со нив.
    Или среќата работи за вас или се откажала. А секому барем еднаш знае да му зачука на врата.

    Пецо, ни прв ни последен си. Битно имај активен живот. Не мора да се кафани, кафе барови, клубови ... Може да се прошетки дали во парк, дали на излетничко место, дали друг град, дали надвор од граници ... Може да се некакви настани каде има шанси да се запознае нова личност. Исто така собиранки за разни поводи со пријатели, а не е лошо преку истите и да запознаеш некоја потенцијална.Па нека се и социјалните мрежи. Искористи ги сите начини, важно биди отворен и опуштен.
    Важно е да не слушаш други, да не го сфатиш животот дека те ставил пред свршен чин ... Имам многу близок пример, дека и во 40тите години може коцките во љубовта за толку кратко време да се наместат поубаво и од очекуваното. :) Само барај, не прави големи компромиси, верувај и можеби судбината ќе реши. Со среќа!
     
    На Hipica, eliesaab, Emy867 и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Peco

    Peco Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2015
    Пораки:
    4.866
    Допаѓања:
    164.472
    Пол:
    Машки
    Се кладам во 100 евра дека имаш помалку од 30 години :)
     
  9. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Пецо се ми се мота тоа едно моме во глава вака како за тебе:D, ама како да ја наредиме не знам, да не испадне па да се навреди, од одамна се поштуваме со жената.....:drunk:
     
    На Peco му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Peco

    Peco Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2015
    Пораки:
    4.866
    Допаѓања:
    164.472
    Пол:
    Машки
    Не знам, има разни карактери. Може ќе се навреди, може нема. Ти знаеш подобро. Смисли нешто :)
     
    На Daleron му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Се' си мислам некако преку фејсбук, ѓоамити случајно си ја нашол, ама па од кај да знам дали ќе те прифати, може не прифаќа непознати. :(

    Их бре Пецо ако ве средам, пу, ептен ќеиф ќе ми биде, само да смислиме нешто. :D
     
    На Peco, crimson и Daleron им се допаѓа ова.
  12. Captain-Omni

    Captain-Omni Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    662
    Допаѓања:
    5.231
    Шо знам, ја волку прочитав од постот, па Пецо, молим те, жени ја!!! :dance:
     
    На Sanjichka007, SexiLy, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
  13. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    @Doozy abe ako sakas mozis sve se mozi:)...Prvo so zenata sedni na edno kafence i odokolu napravi muabet,prasaja kako mu odi dali ima nesto novo da ne zapoznala nekoj znajs opsti muabet...
    Ke vidis kako e raspolozena i kako ke reagira i poslem kazimu deka imas dobra prilika za nea :),ne mora do detal da mu kazavas sto kako sve,i vidi dali e za ili ne e,ke stapite vo kontakt so Peco prvo tuka pa ako vidis zainteresiranost kaj nea ke pobarate i broj od Peco,neka izlezat na edno kafe neka se zapoznat,nema da ja izedi neka se druzat kako za pocetok kako prijateli pa ako se razvie simpatija megu niv zosto da ne super ke bidi da ostanat zaedno,ama sve e prvo do tebe zapocni muabet so zenata...Poturni ja malku rabotata :)
     
    На Peco му/ѝ се допаѓа ова.
  14. tinan

    tinan Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    1.275
    Пол:
    Машки
    Од работа дома ..... не
    и после сами ќе те најдат....
     
    На Peco му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Adina

    Adina Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    1.048
    Допаѓања:
    8.016
    Пол:
    Женски
    i pisete kako ke se odvivat nataka storijava...cisto da ne ve mislime
     
    На tessie, cresa-jagoda, Peco и 2 други им се допаѓа ова.
  16. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Море луѓе како поминуваат годдините се забележуваш.
    Клемпави уши, крив нос, гласно зборува, чепка нос, п*ди не е баш така едноставно. Додека си млад се е лесно, ама во поодминати години богами, сите маани и недостатци ги гледаш. Пецо терај така па што даде Бог.
    @tinan знеш кои те наоѓаат сами?
    Парољубците, па не е важно каков си.
    Туку Пецо дај брате јас и ти вака со пиЏамки да се здружиме барем легнувањето рано ни е заедничко.
    [​IMG]
     
    На Peco, tinan и Captain-Omni им се допаѓа ова.
  17. Peco

    Peco Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2015
    Пораки:
    4.866
    Допаѓања:
    164.472
    Пол:
    Машки
    Да се здружиме, па ќе правиме пиџама парти :D
     
    На mime87 и Daleron им се допаѓа ова.
  18. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Сите мислења ги прочитав од почеток до крај, баш ми е мило што не си се откажал што си бараш сеуште чаре. Знам јас неколку роднини во такви ситуации, самци 40+ години и буквално како билки живеат само работа и дома и се одамна откажани од се. Не е тоа начинот, јас искрено верувам дека ако сакаш- ќе биде!
    И ти посакувам многу среќа во потрагата. Па ако биде, чекаме частење :lol:
     
    На WildMk, Beki3b, tessie и 2 други им се допаѓа ова.
  19. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.031
    Допаѓања:
    26.549
    Пецо иако сум многу помлада ти посакувам среќа и се најдобро.И знај вистинската личност те чека таму некаде,без разлика колку си стар.Бидејќи ќе те сака и ќе го имаш најдобриот сопатник во животот.Се' најдобро :)
     
    На WildMk, eliesaab и Peco им се допаѓа ова.
  20. Peco

    Peco Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2015
    Пораки:
    4.866
    Допаѓања:
    164.472
    Пол:
    Машки
    На WildMk, s1a1n1d1r1a1 и GirlRose им се допаѓа ова.