1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде да си најдам партнер/ка

Дискусија во 'Сингл' започната од Peco, 11 јануари 2015.

  1. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    @Peco ne razmisluvaj na toa voopsto,koga nejmalku ocekuvas se slucva vervajme,ama koga ke se sluci prilikata gledaj da ne ja propustis i poturni gi malku rabotite :) ke si osetis sam,jas veruvam vo sudbina neznam mozi sum vo greska no ne sakam da pravam raboti primer vestacki forsirani samo za da bidam so nekoj,zatoa ne se zamaraj mnogu...
     
    На Peco му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Пецоооо си најде ли некоја партнерка. Мислам оти кога ќе најде некоја, темата ќе треба да се затвори свечено.
     
    На Peco му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Да, со огномет како тој во Сиднеј.
     
    На Peco му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Peco

    Peco Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2015
    Пораки:
    4.828
    Допаѓања:
    163.738
    Пол:
    Машки
    Сеуште не. Почекајте со огнометот :)
     
  5. Muchaca

    Muchaca Активен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    5
    А,да прашам само нешто...ако сака Пецо да одговори или еве у лп нека пише....во која населба живее?
     
  6. Peco

    Peco Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2015
    Пораки:
    4.828
    Допаѓања:
    163.738
    Пол:
    Машки
    Одговорено во лп :)
     
  7. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Kako toa da bidi zatvorena temata i zosto?i da ima najdeno nekoja covekot i da nema vas izvestaj da ne treba da vi dostavi slucajno deka otvoril tema na femina?psss gluposti... I temata kako sto gledam ne go nosi imeto na Peco,temata e opsta i mozi i drugi da si pisuvat ako imat poteskoti da najdat partnerka i da pobarat soveti kako nego tuka vo ovaa tema...
    @Peco inaku se nadevam deka si dobar i pocesto deka se druzis pozdrav...
     
    На Valerin му/ѝ се допаѓа ова.
  8. BoyL

    BoyL Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    1.337
    Допаѓања:
    7.268
    Пол:
    Машки
    Пецо царе..со среќа брату...да ја најдеш најубавата и најдобрата партенрка за тебе..ти посакувам се најдобро..
     
    На WildMk, galapce, Sesil и 2 други им се допаѓа ова.
  9. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Ne se sekiraj be, kje najdesh.
    Koj bara, kje dobie.
     
  10. Prilep36

    Prilep36 Нов член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Sto bidna so Peco ? :)
     
    На Peco му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Peco

    Peco Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2015
    Пораки:
    4.828
    Допаѓања:
    163.738
    Пол:
    Машки
    Peco е жив и здрав, се дружи овде на форумов со прекрасни виртуелни пријатели и си ја чека својата шанса :)
     
    На Milobebence, WildMk, drasko и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Iguanaboy

    Iguanaboy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2017
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Машки
    Здраво,
    Имам 20 години, студент сум и живеам во Скопје. Во последниве месеци ме мачи еден проблем поради кои неможам некои ноки да заспијам мислејки. И да навистина барем во мојата глава е сериозно. Цел живот сум немал девојка, буквално никогаш, додека сите мои другари и дури деца од основно се во врски а јас не. Ми се плаче. Не ни искочувам често затоа што моите ,,другари'' си имаат и други другари од страна па така да еднаш во месецот дали ке искочам и тоа што по 100 пати ке ги прашам и речам за искачање. Од факултет исто така немам со кои затоа што не ми се погодија ни најмалку. Немам никој на кој би можел да се отворам. Се правам дека сум срекен но во мене се крие голема тага. Сакам да запознаам нови луге и да имам моменти кои ке ги памтам. Но искрајно таа надеж ја губам. Љубоморен сум кога гледам како сите други има дечко, девојка, другари а јас немам никој кој би ме сфатил сериозно. Сите некако ме третираат како да сум нешто помалку. Ве молам некои што е на моја возраст нека ми пише. Фала ви и ако може некој да ми даде совет што да правам...
     
    На Oscar Lady, WildMk и zokystanoevsky им се допаѓа ова.
  13. zokystanoevsky

    zokystanoevsky Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2017
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    823
    Пол:
    Машки
    Респект за искреноста.. :clap:
    во слична ситуација сум.. само мојот проблем е што јас не сакам да запознаам нови луѓе, не сакам да дружам.. саможив.. за никаде..
    совет од некој друг, не за мене, за тебе.. со среќа :D
     
  14. TheDongerino

    TheDongerino Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2015
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Машки
    Are you me??

    И јас до лани бев иста ситуација , до 20 години без да бидам со девојка мегутоа малце почнав да се средуам, прочитав некои книги за самоподобрување , и благодарение на неколку девојки похрабри од мене кои го направија првиот чекот конечно и ја да излапам нешо али за врска тешко.

    Барем еден другар натерај да испаднете, да се појавите само на некоја забава, никогаш незнаеш која може да те засвиѓа. И кога ќе отидете таму не да дремиш ко некој мисир, ќе се опуштиш, уживаш во атмосферата и најбитно е да шириш позитивна енергија . Никој нејќе да дое некој намуртен да им го расипе расположението .

    ДМ за прашања нз шо друго да пишам
     
    На Goce35 и WildMk им се допаѓа ова.
  15. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.692
    Допаѓања:
    42.892
    Пол:
    Женски
    Што е твое ќе си дојде.Јас секогаш вака викам.Нема потреба од некое специјално ,,барање”.Они нека ве најдат вас:P.
     
    На Elf, poenta, Goce35 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Goce35

    Goce35 Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2018
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Машки
    Premnogu maka si zadavame za decko ili devojka..taka e zosto sve e pomesano ovde...
     
  17. Mr.Lover

    Mr.Lover Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2012
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    1.028
    Пол:
    Машки
    @Peco зависи каква тражеш пиши па ке ти кажам дека да ја најдеш а дали ке ја освоеш не знам :D
     
  18. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Не мора да излегуваш за да најдеш некоја. Можеш и на факултет, можеш на интернет, можеш секаде.
    Зборувај со девојчиња, пишувај им на нет... Не се затворај во себе, и не се чувствувај инфериорно... не се поарни од тебе. Исто какаат како и ти. ;)
     
    На Elf и lovestoneddd им се допаѓа ова.
  19. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Мораш да тргнеш од себе првин. Проблемот е во тоа како ти се доживуваш самиот себе. Ако другарите твои имаат девојка, не значи дека се поспособни и подобри од тебе, па да се потценуваш себеси и да се чувствуваш даун. Колку една особа е добра или способна не ја прави бројот на партнерите.
    Мој совет ти е да се опуштиш и да не форсираш. Баш кога највеќе форсираш нешто, тогаш нејќе и нејќе.
    Пушти спонтано да се одвиваат работите. Во меѓувреме излегувај со позитивна мисла, дружи се, не се потценувај, пиши на некое девојче, па макар и да наидеш на одбивање, тоа е нормална ствар и не треба да го гледаш како нешто трагично. Сите сме имале одбивања, па еве не живи и здрави, тоа е составен дел.
    Едноставно биди тоа што си и ќе видиш како и за тебе ќе се најде некоја по твоја мера.
    Поздрав :)
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Goce35

    Goce35 Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2018
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Машки
    Iskacanje .muvanje fb.ova ona .a devojka .ne mozes da najdes e toa e skopje