1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде е ќерка ми? (Kizim nerede?) [Канал 5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Barbica, 25 октомври 2011.

 1. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  КАДЕ Е ЌЕРКА МИ? - КАНАЛ 5 телевизија
  20.30 часот

  Кога среќата ќе се претвори во кошмар секој секого ќе обвинува во очајот да се пронајде исчезнатата ќерка. Напната детективска истрага која ги разгорува семејните тајни.

  Од вечерва на Канал 5 во 20.30 часот започнува нова турска серија и нови емоции со турскиот Џорџ Клуни во главната улога. Серијата зборува за едно среќно семејство. Трагедијата доаѓа кога ќерката исчезнува една вечер во дискотека и ниедна трага не може да ја најде.
  Има малку епизоди, а ќе се дава секој ден во 20.30 часот.
   
  На smile...yupiiii му/ѝ се допаѓа ова.
 2. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.714
  Допаѓања:
  122.027
  Што ќе се случува понатаму ,знае ли некоја :lol:
  Не е лоша серијата ко за прва епизода.Се зареков дека нема веќе да ги гледам,ама ми беше на канал 5 пуштено,не сум крива :wasntme:
   
 3. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  Серијата е кратка и нетипична за турскиве. Така да нема да трае како Лисјата, има малку епизоди. 26 епизоди и мислам дека не треба да прашувате што се случило со исчезнатото девојче. Поинтересно е кога не се знае.
   
 4. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  :o :o :o

  26 Дај бре :^) таман реков саглам серија . Ги бендисав глумците ова де глумецот турскиот Бред пит 8) :D 26 :tmi: ок глупаво е биде и да ја тупат 100 епизоди да ја бараат . Ама не мораше од прва епизода да исчезне . |(

  Уааа се разочарав .
   
 5. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.714
  Допаѓања:
  122.027
  :D Eпа кој не сака да знае нека не гледа спојлер ;)
   
 6. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  Добро, 26 епизоди од кои Канал 5 ќе направат дупло повеќе затоа што кај нас нели се делат епизодите на турските серии. Па ќе излезат 42 епизоди, ако е некоја утеха Венди :D :D :D
  Турскиот Џорџ Клуни, не Бред Пит :)
   
 7. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Јас гледав нешто на интернет и не сум сигурна ама...
  мислам девојката во последните епизоиди е со тој еден тип што го запознала на интернет, (ваљда беше она, само што имаше сменето фризура) ама он некако лошо се однесуваше со неа. Друго ништо не разбрав
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.417
  Пол:
  Женски
  под кајсија :lol: е извинете ме ама морав 8)
  реков не гледам више турски серии, со лисјава више нема друга, е сега оваа многу ја најавуваат бомбастично, бред питови, незнам што ти таму, шала на страна, ми делува раззлична од останативе патетитки, времето ќе покаже. Може и мене ќе ме намами да ја гледам!
   
  На MysteriousGirl15 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 9. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  Премиера: 20.30 часот
  Реприза: 16.30 часот

  Mислам дека и сабота ќе се дава.
   
 10. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.275
  Допаѓања:
  101.191
  Пол:
  Женски
  Мене одма ми отиде натака паметот :)))
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 11. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Барбике кец математика :!: Јас не ја гледав првава епизода репризава ја чекам :)
   
 12. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  :lol: :lol: :lol: Кец и тоа на стаклени нозе.
   
  На eutixismena му/ѝ се допаѓа ова.
 13. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.961
  Пол:
  Женски
  И мене најискрено, Сеа коа гледав репризата, прво тоа му реков на мм жими се. Мислам серијата почна со
  девојчево како се допишува на мсн со еден. Мислам дека типот ја дознал колку е богата па сеа ќе ги уценува, ама МИСЛАМ, неам гледано, само натака ми оди паметот
   
 14. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.961
  Пол:
  Женски
  Ццц, зар е можно тетка и на Зејнеп да стои зад ова...ццц, се', се', ама ова не го очекував...докаде може да оди човековото лицемерие...ццц, па зар на внука, па место ко ќерка да ја сака...не разбирам. Ама и Зафер ми е сумљив...има некоја тајна штом одма знаеше за кој магацин кај Бејкос киднаперот праеше муабет.
   
 15. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

  t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  335
  Интересен филм... како што кажавте со помал број на епизодии......ама ме иритирааа синхронизацијатаа!!!!! ауфффф истите гласови од Џанан, Лале........ :/
   
 16. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  987
  Ја загледав првата епизода, интересна ми се виде серијава. Ми се допаѓа што не е како другиве турски серии и што нема многу епизоди, како другиве со години што ги даваат :)

  А таа со кратката коса не е Фусун од 1001 ноќ?
   
 17. lackygirl

  lackygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  6.048
  Допаѓања:
  20.724
  Пол:
  Женски
  И јас ја загледав и уште поубаво што ќе има помалку епизоди поинтересно е така се ќе се случи набрзина а не да не влечат 3 години :^) инаку интересна ми се виде ;) ајде ќе видиме што ќе се случи понатака не бидете многу радознали :rofl:
   
 18. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.961
  Пол:
  Женски
  Да, да она е :) Со кратка коса и повпечатлива шминка ми е мн поубава :makeup:
   
 19. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  Зејнеп е курва и наскоро ќе умре :lol: :lol: :lol: Засега се сомневам на Фусун.
   
 20. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.961
  Пол:
  Женски
  Јас сум малку понапред со епизодите и (барем како што се одвиваат работите досега)
  Ипек (Фусун :lol: ) нема врска со киднапирањево, само премногу се замара со имиџот на семејството и на фирмата и затоа е толку нервозна, али тука и' е швалерот Нихат да ја расположи :lol: . Ќе има многу замрсени и заплеткани ситуации, многу што се осомничени ќе бидат отфрлени. Инаку пораката и' ja има испратено ќерка и' на Ипек затоа што се скарале пошо Зејнеп ја зафркавала). Иначе ќеркава на Ипек е малце ментална, она со напади, обиди за самоубиство и така.

  Интересна серија, во секоја секунда. И совршен приказ дека и во семејствата кои однадвор изгледаат совршено, всушност кријат најгнасни тајни.