1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде е ќерка ми? (Kizim nerede?) [Канал 5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Barbica, 25 октомври 2011.

  1. Zbuneta90

    Zbuneta90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Tessie а каде ја гледаш серијата? Имаш пишано дека си понапред со епизодите..
     
  2. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Загледав баш некоја минутка така....
    Убава е замислата само ако трае 26 епизоди супер. Нема се да е пренатрупано и на крајот филмот ќе си ја задржи замислата со која почнала. Се надевам дека нема да биде како останатите , почнуваат со една замисла, а завршуваат со сосема друга...
     
  3. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    На youtube ќе пишеш Izgubljeni и епизодата која сакаш да ја гледаш, пример Izgubljeni - 1. epizoda.
    Со српски превод се (ама ги нема сите, до пола ги има).
     
    На Zbuneta90 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Monchence

    Monchence Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    15



    леле се тупам со денови за теткава Ипек,ме збунуваше кратката коса ,и низ ум никако не ми текна на Фусун,ама таа е,:D
     
  5. Macufkata

    Macufkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    83
    а што е работата Зенеп што се бацуваше со братучет и ? а што е со детективов зенеп татко да не и е ? хммм многу замрсена серија
     
  6. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    И јас еве гледав неколку епизоди,ама сеуште не сум во тек што е и како е..инаку како што имам приметено серијава не почнува во 8ипол туку подоцна...може некој да го каже точниот термин ?
     
  7. vaga95

    vaga95 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    2.036
    од серијава знам само дека исчезна таа ќерка му :rofl: важно е што приметив дека глумецов ми е ...
    :wasntme: :x
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На G.G му/ѝ се допаѓа ова.
  8. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    Серијата ми е многу убава. Првите епизоди ги немам гледано ама од наслово одприлика се вклопив :lol:
    инаку секој ден си ги гледам репризите( од 8ипол неможам да постигнам , па има и други турски серии :D ) бтв јас се чудам од каде ми е позната Ипек :?: , а оно Фусун да било од 1001 ноќ 8)
     
  9. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    ги гледав првите епизоди
    мозам да замислам како им е на родителите на девојчето
    иако се богаташи :!: , и дури сега свакам што значи да си родител(а кога ке станеш) што значи така одеднаш да ти го снема детето :worried: , не дај бозе ппп скраја да е
     
  10. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Луѓе, Зејнеп му имаше пратено писмо на тој братучедот или му се причини?
     
  11. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Да, да
    после Мине, мајка му на Рузгер ќе го најде и ќе го запали да не го види полицијата пошо баеги ќе ги испрашуваат братучедиве.
     
  12. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    серијата може да ја гледате ја даваат на ОБН ако ја имате на кабловска , таму се мн понапред ;)
     
  13. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.200
    Допаѓања:
    235.326
    Во колку часот ја емитуваат?
     
  14. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    јас ја имам гледано околу 20:30 мислам или 21 да не беше не сум сигурна ;)
     
  15. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.200
    Допаѓања:
    235.326
    Што е работава со братучедот? Се бакнале со Зејнап? Па зарем не се братучеди. И оваа Мелиса другарка и какви слика зема од кај Зејнап дома?
     
  16. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    ја гледав последната епизода и да ви кажам дека позбунувачки и неочекуван крај амин :)
     
  17. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Ја загледав серијата, интересна ми се виде. А овој полицаецот што е во главна улога ми е ммммм :inlove: многу многу секси :$ Изгледа дека и тој ја има изгубено својата ќеркичка, нели постојано се сеќава на неа...
    Инаку баш супер ако навистина има малку епизоди, што ќе тупат ли со 200 епизоди. Убава серија која е доказ дека богатите не се секогаш среќни и не е се така како што изгледа. Секој во семејствата си има по некоја тајна и нешто мати, иако на изглед се среќно и успешно семејство на кое секој му завидува. Во врска со исчезнувањето на девојчето, мислам дека сите се по нешто замешани, имаат некаква врска, но сепак мислам дека не е киднапирана туку дека сама избегала. Само не ми е јасно како можат братучеди да се вљубат меѓу себе?! :fubar: Или сум во право што тоа ми е чудно или јас сум заостаната! :wasntme:
    П.С. Па ставете линк ако има некој што ќе се случува понатаму :D многу ми е интересно кога однапред знам што ќе се случи...
     
  18. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.200
    Допаѓања:
    235.326
    Или еден од братучедите или пак двајцата ја имаат убиено Зејнап, или девојчето само побегнало од дома. Или братучедите виделе кој ја киднапира, ама не кажуваат. Мене ова ми се мота у главата. Блиску ли сум Нена? Каде гледаше ти? Ептен ме навлече серијата ;) .
     
    На ViktorijaMari му/ѝ се допаѓа ова.
  19. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
  20. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    Исплеткано е, сите се виновни а највиновен е таткото. Многу тажен крај има и многу нови ликови ќе се појават до крајот. Приказните на цајканот и на фамилијата ќе се испреплетат. А Зејнеп ќе контактира со братучедите. И ќе се заљуби во тој што ја има киднапирано. Не е отидена по нејзина желба туку е киднапирана.