1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде е ќерка ми? (Kizim nerede?) [Канал 5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Barbica, 25 октомври 2011.

  1. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Прашање за нена

    Ќе умре мајка и на Зејнеп, Суна?
     
  2. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    Да, само не знам како зашто не гледав секоја епизода, премногу серии ми се да ги гледам сепак емам толку време :lol: :lol: па скокав епизоди. Ама на крајот имаше погреб на мајката и таткото заедно. А најголемо гомно ќе биде оној што го играше на Бахар мажот во Ѓумуш, нобинар што беше а сега му е десна рака на татко и на Зејнеп, и швалер на Фусун. И цајканов ќе го убијат во последната епизода.
     
  3. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Ајдеееее.. сите ќе умрат на крај значи... Мразам такви краеви :(
    Инаку серијава ќе има малку епизоди, али кај нас една епизода ја дават во неколку дена :|
     
  4. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.200
    Допаѓања:
    235.326
    Фала Нена :* .
    Некако крајот ми е безврска,
    зошто да умре мајка и и детективот. За таткото ок, некако очекувано е, ама подобро ќе беше да се разделат со мајка и отколку и двајцата да умрат. Кај нас се некаде до 9 епизода, ама ги кратат епизодите. Јас се си мислев дека мајката и детективот ќе се заљубат, ама ете нема.
     
  5. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Нихатот одвратен? Не беше само книговодител таму? Нејсе, може ја не сум сфатила. Па тој и сега е ѓубре, колку подмолно суштество ееееј, уше сеа се гледа дека целото семејство Демирај (кои патем лебот му го даваат) ги мрази од дно на душа затоа што се над него. Се гледа дека сака да го растури семејството, мислам скришно оди со Ипек (Фусун :D ) и ја уценува, а од друга страна го охрабрува Зафер да го продолжи швалерајот со секретаркава. Еееј а лебот им го јаде и дома им оди. Кое лицемерие еееј. И што е најтрагично, такви владеат со светот денес. Да не ќе
    ги убие тој Суна и Зафер на крај?

    А Нена, мене ме интересира
    која е жената на крај што и' приоѓа на Зејнеп во последната епизода баш на крајот кога си го шинува зглобот?
    Пошо глеав слики али не разбрав шо се збори... :lol:
     
  6. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Оф леле, како Жулиде ќе му ја смести на Зафер :devil: ...ете школо за сите женети шо се швалеришат наоколу :lol:
     
  7. ViktorijaMari

    ViktorijaMari Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    159
    ејјјјјјј зашто бе кажавте шо ке се случиии сеа нема да ми биде интересно :^) :) :D :?:
     
  8. Breezy

    Breezy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    765
    А каде е уствари ќерката? :D
    Некој од домашните е директно вмешан со киднапирањето или нов лик?
     
  9. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343

    И мене ми беше позната ,ама ич не ми текнуваше во која серија ја имам гледано ,оти Шејкерзад не ја следев (ја мразев и одвај чекав да заврши) :D

    Ја подгледувам заради Burak Hakki ,
    човекон е в гаќи да свршиш! :inlove:
     
  10. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    Чекај чекај да видиш како Жулиде ќе помине од Зафер. Не знам до каде си ама јас ја гледам на турски 12 та епизода. земав да јагледам секоја епизода детално, и многу бре замрсена сеијава. Ама тоа братуцедите ми иде да ги земам и да ги акнам од земја. Не знам дали гледаше кога им пратија видео со Зејнеп и оваа кај што ги моли да не ја мешаат полицијата, и овие глупите и на скајп ќе си контактираат без да кажат на полиијата. Ее за све се умешани таткото и Нахил.
     
  11. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Ама па и таа Зејнеп е без осет, така да исчезне. Дури и да е киднапирана штом прати писмо на тој братучедот, значи сака да се крие. Ги потресува сите. Па и нас :lol:
     
  12. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    А кај мене е 14 (ама со српски превод и скратена) така да рачунај дека сум на половина од седма. Мене ми стана
    Зафер сомнителен
    уште пред некоја епизода, ама сега
    кога 1. не ја почека полицијата и ја отвори пратката од Зејнеп иако тоа може да значи уништување на доказите и 2. му рече на детективот да не ја мешаат Суна, само со него да комуницира, веќе ми е и повеќе од јасно дека сака да скрие нешто. Ама, зарем на сопствено дете? Манијак еден.
     
  13. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Леле а уствари тие епизодите со превод шо се на ју туб скратени епизоди се ,ја па мислев цели се ама сум смотана :D Некој да не знае кај да ги најдеме со превод останатите епизоди ?
     
  14. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    Е па нема само до 14 та односно 7 ма оригинална се поставени.
     
  15. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    563
    Допаѓања:
    1.395
    Пол:
    Женски
    Обично сакам да знам што се случува, ама сега ич не погледнав :D Инаку многу ми се допаѓа серијата, реална ми е и глумците убави!
     
  16. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    Веќе не ми се гледа серијата, а толку ми е убава...како бе ќе умрат и Суна и полицаецот :o какви ме тие братучеди што не се сложни, не ми се верува...
    инаку многу ми е тажна, неколку епизоди испуштив ( ама ке надокнадам на ју туб :lol: ) а оваа вечерашната ја гледав само што не се расплакав, многу потресна серија :worried:
     
  17. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    Не ми се верува за крајот! :x

    Јас пак се надевав дека Суна и инспекторов ќе се заљубат на крај, баш убав пар ми се :(

    Али ништо од тоа, а? Епа добро, факт дека турскиве не можеш да ги предвидиш :D
     
  18. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158

    Или сепак можеш. Знаеш дека трагично завршуваат :lol:
     
  19. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746

    E да :D. Кај нив нема развод или раскинување, сите умираат :D
     
  20. lovemebaby

    lovemebaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    174
    За тие што несакаат да знаат што ке се случи и зошто е киднапирана Зејнеп нека не отвараат :) .
    За се е крив татко и Зафер,порано упропастил некоја фирма и поради тоа некое семејство загинало и сега еден член од тоа семејство му се одмаздува на Зафер преку ќерка му те. да види како е кога некој близок ке го загубиш.Иначе секретарката Жулиде ке умре,и ке го обвинат него.