1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде е ќерка ми? (Kizim nerede?) [Канал 5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Barbica, 25 октомври 2011.

  1. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Може ако и' е на Ипек, ама дали Зафер го заслужува тоа? Како што беше спомнато на почеток, тој го извадил Бахадир од кал, па ма колку и да си способен, треба да го почитуваш оној кај кого јадеш леб a не да му се лакомиш за фирмата.

    Ипек го направи тоа затоа што е малку појќе наивна инаку сега и те како ќе можеше да ја преиначи цела работа во своја корист. Бахадир ја користел само како средство за напредок во фирмата како што самата кажа. Секој сака внимание, убави зборови, љубов... И јас велам дека подобро ќе беше уште пред да почне нешто со Нихат да се разведе од овој ама ај...

    Од друга страна, Бахадир е се' освен наивен. Работите кои ги прави се премногу подли и си го покажа вистинското лице затоа што подмолен не станува човек преку ноќ, само она што го носел со себе сега излезе на површина. Тој нашол да и' префрла за децата. Се виде и нему колку му е грижа за нив. Како и рече вчера: „Ова не го правам за тебе туку за личен интерес“. Каде се тука децата, грижата за нив?
    Лажен морал - нешто што го презирам кај луѓето.
     
  2. alisa222

    alisa222 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    46
    Ипек е една од киднаперите ,заедно со швалерот а мислам и мажот ,али не сум сигурна за тоа. Ама со сигурност знам дека Зафер ке се самоубие, а мајка и на Зејнеп ке биде у врска со детективот , па и таа ке се самоубие пред да ја најдат Зејнеп. Мн без врска завршува ... извинете за имињата што не ми текнуваат, се надевам дека сфативте за кого зборам позз.
     
  3. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    А од кај знаеш? Ова сигурно ли е? За Суна и Зафер знам дека ќе умрат ама не сум знаела како, а ова за Ипек?
     
  4. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Што повеќе ја гледам и читам од вас серијава се повеќе ми понема смисла .

    Овој ќе умре , овој ќе го скинат, овој ќе се самоубие аман веќе |( Добро ќе преживее некој аууу глупости разбирам тажен крај ама ова ти е . Ми иде да прекинам да ја гледам ептен ми е без врска :drunk: .
     
  5. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Неможам да поверувам каков човек бил Бахадир. :x А жал ми беше за него.Го мислев добар и наивен.
     
  6. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Искомплексирана стока...дури ме натера за Нихат да си го сменам мислењето...Еее, работава чувај се од пријателот, не од непријателот. Имал среќа наишол на наивна како Ипек...друга да му беше ќе направеше да лета сосе партали. Кога Нихат и Ипек збореа за тоа како Бахадир не ја приметувал, се утепав од плачење.

    Комшика на свекрва ми вика, „жена му го направи таков“. Е не може еден момент во животот да те направи толку кварен, подол и себичен... Ипек згреши, ама факт се потруди со сите сили да се поправи, трпејќи ги сите понижувања од тој прч, кој уште си фантазира за фотељата на Зафер, па уште и се швалерисува во неговата канцеларија, одржува состаноци во негово отсуство, во отсуство на човекот кој го направи човек.

    Гледав инсерти од последната епизода и се потврди мојата теорија поради која сите ми се смеат и ме прават наивна. Богатството не е единствениот предуслов за среќа - некогаш не е воопшто ни предуслов, затоа што како рекле старите Господ со една рака дава, со друга зема. Не можеме да имаме се' во овој живот, важно е да ги одбереме вистинските приоритети.
     
    На Look му/ѝ се допаѓа ова.
  7. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.228
    Допаѓања:
    30.388
    Пол:
    Женски
    е јас драга моја поради сето ова што си го навела прекинав да го гледам. Не можам веќе ништо нема смисла, цела серија Зејнеп ја бараат сите се испомешаа и на крај ГЛУПОСТ сите ќе умрат,последната епизода на погреб. Стварно беше интересен филмот на почеток и различен од другите ама сегааааааа ФУЈ се откажав скроззз. :puke:
     
  8. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Зависи од вкус до вкус :) Мене па баш повеќе ми се допаѓаат филмови/серии во кои на крајот слепиот сепак не прогледува и инвалидот не проодува и сите НЕ си живеат среќно до крајот на животот. Затоа што, сепак, поголема е веројатноста реалноста да биде сива отколку розова.

    Најдов нешто од последната епизода :)


    http://www.youtube.com/watch?v=oynzd_lxGnw&feature=related
     
  9. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.228
    Допаѓања:
    30.388
    Пол:
    Женски
    Потполно се согласувам со тебе и ајс не сакам такви фантастични филмови што се далеку од реалноста ама ова е КРАЈ . Умираат сите одеднаш и веднаш на погреб последната епизода. Тоа не ми се допаѓа
     
  10. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    И уште кога сите мислеа дека Зејнеп е мртва и сите жалеа по неа дента,тој организираше состанок.Секретарката му вика зарем денес мора да има состанок,сите жалат за смртта на Зејнеп и тој и` вика па што да правам некој мора да мисли на компанијата. :x
    Не памтам од збор до збор точно како рече,ама сакам да кажам муабетот му беше-гајле ми е за Зејнеп.

    tessie-колку само ни се поклопуваат мислењава за филмовиве. :lol:
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  11. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    ^^Имам приметено, исти мислења, во некоја рака и исти проблеми :lol:


    Он топик... цркниии Бахадир :lol:

    [​IMG]
     
    На Look му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Серијата ми е многу безвезна.За едно киднапирање направиле 100000 епизоди.
    Се едно исто пак исто се врти.Имам гледано некоја епизода и воопшто не ми е интересна,нема нешто што би ме влечело за да ја гледам и следната.Многу ми е монотона се живцирам кога долгоодвелуваат.
     
  13. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Интересен е феноменов шо се појавува на форумов. Имено, ако некоја серија случајно оди подалеку од лигава лимонада и не е а ла холивуд продукција како додаток, одма се фаќа да се мрчи. Значи, без утка...

    Разбирам секој да има свој став, но барем изјасни го со повеќе аргументи. Не може некој да збори за серија ако не изгледал цела епизода и не ги знае сите настани. Серијава и те како има свои пропратни настани и не се сведува на едно киднапирање и една приказна. Се извинувам за оф топикот.

    Инаку мислам дека овој киднаперов контактира со
    Нихат
    цело време. Мислам
    украдените пари, одмаздата на Нихат ...
    некако премногу случајности ми се.
     
    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    А јас пак сега мислам дека контактира со Бахадир и Ипек. Жулиде евентуално.... :wasntme: Нихат сега не ми е сомнителен, дури почнав да го сакам по малку :$ :inlove: :D
     
  15. madamstefi

    madamstefi Нов член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    15
    супер е серијата на мене многу ми се допага
     
  16. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Немаат врска ни двајцата зашо сеа баш гледав делови од последната епизода, киднаперов му се јавува на Нихат и откако Зафер ќе се обеси во затворот (нели ќе го наместат него како виновен за убиството на Жулиде и ќе оди во затвор, мислам Нихат ќе го намести) и ќе се дознае дека Суна е убиена (нз од кого) Нихат ќе го предаде киднаперот на полицијата и ќе каже каде е Зејнеп. Ќе пука во киднаперов и ќе мисли дека го убил, ама кога ќе оди да го покаже на полицијата, ќе види дека тој не бил убиен и дека избегал. По погребот на Суна и Зафер, киднаперов го начекува Нихат сам и го убива на гробиштата овој таман да си влезе во кола за да си оди.

    Супер серија...ќе ми недостига...
     
  17. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Мене ми е сега Бахадир сомнителен.
    Ме нервира тоа што сите ќе испоумрат на крај.
     
  18. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    И киднаперов на крај ќе остане слободен?
    Нема да го фатат?
     
  19. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
    E сега се изнервирав кога прочитав како ќе заврши |(

    Мене од пред неколку недели Жулиде ми е сомнителна :^)
     
  20. MilanoGirl

    MilanoGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    417
    Допаѓања:
    152
    Ја гледав серијава на почетокот. Првите неколку епизоди. Кога почна, мислев дека ќе биде игран филм, ама се раздолжи на 20 епизоди. Тогаш престанав да ја гледам.