1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде е...?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од KuklickaSk, 9 декември 2010.

 1. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  3.862
  Допаѓања:
  15.251
  На темава може да прашуваме каде е некоја форумџијка која не се појавила подолго време, и по можност да добиеме одговор неа..

  Прва ке почнам.. каде е Неса?

  Баш ми фалат нејзините постови
   
  На nesa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.935
  Океј, значи ако навистина некој ви е потребен може да прашате овде па ако друг има информација да ја сподели. Мислењата над мене ќе ги избришам, нема смисла да редиме имиња како во форумски игри :)
   
 3. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  235
  Каде е babyketi ? Ја немам читано одамна на почеток беше многу активна.
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.793
  ^ Точно, Бејбикети беше многу активна. Но мислам дека по добивање на работното место нема баш време... за жал.

  А дали некој знае со Енца што се случува? Лилит можеби... :?: знам дека комунициравте...
   
 5. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.692
  Неса замина или е во фаза на заминување од државава.
  Господ и даде голема шанса, го заслужуваа таа тоа.
  Плус си се омажи :)
   
  На nesa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.935
  Енца еднаш напиша нешто на форумов во Сакам да кажам, Хипи, види во последните нејзини мислења :) А за Чика незнам кој праша, знам дека тргна на факултет и скроз се изгуби. И напишав ЛП ја прочитала и ништо не ми врати :| Најверојатно нема време или студира во друг град. :)
   
  На Barbie-lovee му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  А каде се тие едни од првите форумџики што не успеав да ги затекнам,мислам на Фри ,Брајт чат-пат ја има,Ла Фиј,Ариел,Емче-кремче (не знам поради која причина не не посетува),всушност многу форумџики кои отвориле теми не се активни. :^)
  ПС: Блонд и Ана ни се омажи па пак е активна ;)
   
 8. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.229
  Допаѓања:
  5.343
  А каде е Ејнџл ин Дарк? :?: Се изгуби наеднаш.
   
 9. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  878
  Пол:
  Женски
  ги немам читано Marley и karak одамна :/
   
 10. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Каде е Лизалка??
  Некако се изгуби...Можеби Бројчето знае?? :wasntme:
   
  На Menny му/ѝ се допаѓа ова.
 11. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.267
  Каде е Анннни? :wasntme:
  Што стана со неа, ќе има ли бебенце? :)
   
 12. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.491
  Допаѓања:
  123.225
  Енца ни се омажи и колку што знам нема баш пристап до интернет,сеуште се средуваат,а можеби и има сега,ама нема доволно време.Почетоци на брачен живот,не може да се замери! :)

  И мене ме занима оддамна што е со Лижалка?!
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.793
  ^ Лижалка... стварно не знам зошто не пишува повеќе. Не сум ја прашала. Инаку тука си е девојчето. Баш пред некој ден ми пиша на фб.

  А јас да си прашам кај се Анфеитфул и ВоманИнЛав (овие две во пакет стално ми одат :D ).
   
 14. nenuska

  nenuska Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  455
  KADE E DOKTORKATA???
  [mod-kirilica:3bhk65b8][/mod-kirilica:3bhk65b8]
   
 15. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.720
  Допаѓања:
  55.111
  Пол:
  Женски
  Каде е Тренди? :wasntme:
   
 16. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.234
  Допаѓања:
  5.063
  јас сум тука секој ден мое мислење нема да прочитате само за време на викендите затоа што сум кај мажулето :lol:
   
 17. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.839
  Тренди мислам дека се усрами затоа што ја фатија дека постира туѓи слики во темата Модни совети, па си се повлече.
   
 18. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.851

  Се извинувам за оффтопик ама нели е Тренди банирана?
   
 19. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.935
  Во листата на банирани корисници ја нема Тренди. Како и да е не го посетува форумов повеќе :)
   
 20. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  878
  Пол:
  Женски
  Тренди нема да го посетува форумот повеке???
  Само поради испадот на лажни слики??
  Јас знам дека слажала во темата лични професионални фотографии, незнаев дека и во критики за храбри форумџики стаила слики од гугл...
  ??
  Ке може некој да ми даде линк од втората тема бидејки не успеав да ја најдам :?:
  :|