Каде за Стара Нова година?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од inimini, 9 јануари 2012.

 1. inimini

  inimini Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  67
  Здраво Здраво
  Еве читајки за Нова година решив да почнам тема за Стара Нова година. каде планирате да идете пишете.
   
 2. s.t.e.f.a.n.j.a

  s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  51
  ооопппп стоп прва сум !!!!!!!!!!!!!
  во Target
   
 3. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  511
  Во дискотека на Црвена Јабука :)
   
  На Veronika90 и miljkovic им се допаѓа ова.
 4. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.289
  Допаѓања:
  1.814
  Пол:
  Женски
  Со дечкоми романтики нешто ова она,конечно го наканив да го глеаме Notebook :rofl:
   
 5. S-Sister.91

  S-Sister.91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  34
  За стара нова година кај другарка ке се собираме, и потоа во диско ќе има маскембал. :D
   
 6. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  16.781
  Пол:
  Женски
  Изгледа во ресторант Бисера, малце на македонско музиче, само да не претераат со турбо фолк, ма да не му се потресувам толку :makeup: :party: :dance: :party: :music: :d: :beer:
   
 7. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.414
  Допаѓања:
  1.649
  Пол:
  Женски
  Сеуште немам некој конкретен план, има шанса да одам во Белград или пак, да се собереме со друштвото во некој кафич 8)
   
 8. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  во некој кафич со друштвото или дома со дечкоми :geek:
   
 9. ViktorijaMari

  ViktorijaMari Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  158
  во некој кафич со друштво :) очекувам да поминам поубаво одколку за нова година...
   
 10. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.277
  Допаѓања:
  5.155
  Во хотел Домчо
   
 11. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.478
  Допаѓања:
  3.823
  Пол:
  Женски
  Појма немам се уште ми е рано да планирам
   
 12. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.066
  Допаѓања:
  8.080
  Пол:
  Женски
  Сама, во Скопје. Дечко ми ќе биде во Ниш на утакмица, а јас ќе си учам !! А толку е убаво дома за тој ден. :tmi:
   
  На drugarka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.214
  Допаѓања:
  4.258
  На фемина, ќе се занимавам. :D
  Мене многу ми е гајле Стара-Нова, сесија ми е. :lol:
   
 14. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  536
  Кај другарка со стариот клас :)
   
 15. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Голема забава се спрема, 60 души некаде. Многу убав простор, убави луѓе, жива музика со гитари. :rock:
  Ама не ми се оди, незнам дали ќе си поминам убаво...
   
 16. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.693
  Допаѓања:
  19.566
  Пол:
  Женски
  Во градот на дечко ми. Здравје, ќе одам во петок, и се враќам во понеделник дома да се посветам конечно на испитите кои ме чекаат немилосрдно :puke:
   
 17. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  Незнам за кај вас ама кај нас како за коледе така и за василица (стара нова година) се пали оган.Па најверојатно со дечко ми некаде покрај оганче или незнам можеби и со моите :)
   
 18. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.491
  :^) Незнам... Уште не сум размислувала..
  Искрено јас како што се осеќам омалаксано деновиве, јас и радо дома би седела.. :emo:
   
 19. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.850
  Исто и јас :)
   
 20. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.707
  Сеуште незнам. :tmi: Се си викам има време, има време а деновите поминуваат. Незнам навистина, најверојатно ќе излезе некоја понуда во последен момент.