1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде за дочекот на Новата година?

Дискусија во 'Слободно време' започната од babyketi, 4 декември 2009.

 1. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  668
  Zenski kade ke odite za Nova Godina?
  Jas sakav da odam za Grcija ,ama mnogui skapi ponudi imase ,pa se pismaniv.
  Sega POJMA nema!
  Ajde ako imate predlog za nekade za vo Bitola ,KAZETE...PLEASE!
   
 2. malecka15

  malecka15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  164
  ay jas za nova godina ke bidam gore na krstot so deckoto :D ke gledame ognomoti , gledam od bitola si predopstavuvuam znaes za koe mesto zboruvam :)
   
  На NORA17 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  668
  Znam ,ama mislev na nekoj kafic ili sl.
  Ne sum bas za nadvor...mi studiiiiii :)))
   
 4. malecka15

  malecka15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  164
  mene preku glava mi e od turbo folk i ispoteni luge pa zatoa ovaa godina vaka ;)
   
 5. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  250
  pa uste nema ponudi od kafici kafani jas lani imperator bev i ok bese uslugata posebno bese super a za ovaa godina pojma nemam
   
 6. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  668
  Soledad kolku se placase lani vo Inperator?
  Kazi ako iam nekoja ponuda!
  POz.
   
 7. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  250
  лани мислам беше 1200 или 1300 не се сеќавам баш точно и имаш неограничена пијачка келнер постојано се врти околу тебе ако сакаш нешто да ти донеси а и јадењето беше супер сеа за оваа година ке видиме колку пари ке биде картата
   
 8. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  668
  A so imase za jadenje i koj svirese,ti teknuva?
  Ovaa godina imas nesto informacija?
   
 9. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  250
  свиреа група модус и јованка житаровска а за јадење имаше ордевер предјадење пирошка за вечера имаше две меса компири и зеленчук торта имаше и на крај бадеми и лешници и убаво беше за разлика од пред таа година кога бев фелиција таму катастрофа јадењето во уста да не се става
   
 10. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  668
  Modus se super...mi svirea na svadba...... :)
  Za jadenjeto i ne e bas bitno...bitno e da ima vino ubavo -crno sekako !:)))))
   
 11. prettygirl

  prettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  38
  Za Nova godina ke bidam vo Grcija so decko mi :D
   
 12. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  668
  Prettygirl kade vo Grcija?
  Kolku dena i kolku ke platite ,pisi bas em interesira i nie sakavme ovaa godina da odime.
  Poz.
   
 13. hristin4e

  hristin4e Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  1.279
  Пол:
  Женски
  za nova god odam italija-rim-venecuela so decko mi se nadevam ke bidi ubavo ;) ;) :P
   
  На NORA17 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  668
  Super Hristin4e...ke pises kako si pominavte ...poz.i ubavo da si pomines!
   
 15. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  499

  mislish Venecija...Venecuela e malku podaleku :)))))
  vo sekoj slucaj uzivajte i ubavo pominete si
   
 16. hristin4e

  hristin4e Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  1.279
  Пол:
  Женски
  nema vrska,go pisev so vozbuda zs togas mi kaza :) :) i sepak fala mn.i vas vi posakuvam ubavo da si pominite :P
   
 17. hristin4e

  hristin4e Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  1.279
  Пол:
  Женски
  ke pisam se razbira...blagodaram i vie isto taka ubavo da si pominite kaj i da bidite :) :P
   
 18. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.642
  Ќе бидам со друштво во домашна атмосфера и се надевам дека супер ќе си поминам.
   
  На 1234girl му/ѝ се допаѓа ова.
 19. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  668
  BLONDY se nadevam deka SUPER ke si pomines i toa ti go posakuvam..
  Sto stana so ostanatite ..KADE KE ODITE?
  Jas uste pojma nema KADE?! ;(
   
 20. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  250
  nie najverojatno vo domasna atmosfera ke bideme i taka za drugo ne sme planirale