1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде за дочекот на Новата година?

Дискусија во 'Слободно време' започната од babyketi, 4 декември 2009.

  1. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Znaci poveketo DOMA!
    Gledam po kafanive mnogu skapo,a nikade nema nekoja zabava..sekade samo nekoi si bendovi za koi nikogas nema slusnato ke svirat..
    Kade se popoznative peaci ...da donesat nekoj koj ke privlece vnimanie?????
    Bezvrska..ponudite ovaa godina vo BT se bez vrska!
     
    На 1234girl му/ѝ се допаѓа ова.
  2. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    da bas taka zatoa i nikade ne odam em sto e mnogu skapo a nekvalitetno zatoaa na plostad najubavo :D
     
  3. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Viena, Budimpesta i docekot vo Praga...:)))))))))))))edvaj cekam:D
     
  4. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    ENCA 69 MNOOOOOOGU sakam da odam vo Praga!
    Stvarno ti posakuvam da si pomines supeeeeer!
    Pisi ni posle kako bilo...
    Setaj po praga i za mene kolku sto poveke mozes!
    Pozdrav!
     
  5. Sandra-Di

    Sandra-Di Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2009
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    70
    Mavrovo, konecno da ne slavam po kafici, diskoteki, saemi i sto uste ne.
    celo vikendce, ubavini. Se nadevam super ke e.
     
  6. Sandra-Di

    Sandra-Di Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2009
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    70

    koj krst be? gore kaj germanski grobista zboruvate? :) malku ko poim da neam sto kazuvas, a od bt sum :))
     
  7. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Fala babyketi ....ke prosetam i za tebe:) no od srce ti posakuvam nekoja od narednite novi godini da ja docekas i ti tamu..... eve jas ke odam sea pa ke ti kazam kako bese i dali e stvarno toa toa ;) i ti i site da si pominete najubavo kaj i da bidete pa ke spodelime vpecatoci posle n.god....pozdravce
     
  8. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    ENCA 69 fala za ubavite zelbi....
    Fala sto ke prosetas za mene.....
    Jas ke si bidam doma ,pa ke mozeme da spodelima....na pr.vo kolku satot sin mi zaspa,a vo kolku nie :lol: :lol: :lol:
    Aj se nadevam na poubavi vreminaaaaaaaaaaa!
     
  9. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    еве почнав со подготовката на благо и солено за јадење по дома :lol: :lol: :lol:
    а за утревечер не се спремам ништо посебно затоа што одлучив да одам во Колосеум и ќе биде исто како некоја журка во било кој друг ден само што ќе се изгушкаме во 00.00 и ќе се посакаме СЕ НАЈУБАВО во годината што следува :D

    еве овде ќе искористам на сите форумџики и форумџии да им упатам честитка за годината што следува
    ДА БИДАТ ЗДРАВИ ЖИВИ И СРЕЌНИ СЕКОЈ МОМЕНТ ОД НАРЕДНАТА ГОДИНА, ДА ИМ СЕ ИСПОЛНАТ ЖЕЛБИТЕ И ДА ДАВААТ И ПРИМААТ МНОГУ ЉУБОВ ВО НАРЕДНИТЕ 365 ДЕНА :D
    СРЕЌНА НОВА 2010 ГОДИНА :!:
     
  10. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    jas za nova godina ke idam u restorant,mi se igraat ora i coceci:) a u disco moze na 1-vi .
     
  11. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76
    Јас оваа година решив да си ја поминам со најблиските во едно кафуле, кое да не речам, али ни е како дома :lol: Нешто посебно и не се спремав, за прв пат годинава не купив ништо ново, зашто приметив имам толку многу парчиња гардероба што никогаш не сум ја облекла. Така да мојот избор за оваа ''НАЈЛУДА НОЌ'' е кратка црна суќњичка со тантели, маиче светлуцаво, нормално мора несто светкаво за нова година ;) и чизмички. Ништо посебно но прекрасни се :lol: И да, да не заборавам, имајте најубава и најлуда новогодишна вечер, исполнета со среќа и љубов која ке трае цела година и ќе ви ги исполни сите желби! Luv ya girls!
     
  12. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Ќе славам со друштво, во изнајмена куќа, се надевам дека супер ќе си поминам. Имам неколку проблеми со облеката, ама и тоа ќе се среди. Се нервирам што не успеав да се депелирам на време :evil:
    Се надевам дека супер ќе си поминете и во новата година ви посакувам повеќе успех во сите полиња.
     
  13. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.403
    Јас ќе славам во некој ресторан, искрено ни името не му го знам, со едни другарчиња и нивни другари што не ги ни знам....шо да е :D

    Ќе носам едно црно фустанче што си го имам, не си купив ништо, тек треба да се депилирам... :D
    некако деновиве се и сешто ми се случуваше, и баш и не мислев на Нова Година.

    Туку не ми е важна новогодишната ноќ, мене годината нека ми биде како што треба :D
     
  14. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122
    Нова Година и дома ќе си славиме.Ах ви завидувам на сите што сте си излезени.Како би свртела и јас некое орце...Ама ај здравје...Утревечер...Како и да е користам прилика да ви ја честитам Новата Година и да ви посакам се најубаво во неа...Нека вашите домови бидат исполнети со хармонија и љубов а вашите срца со радост и среќа... :D
     
  15. hristin4e

    hristin4e Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    1.291
    Пол:
    Женски
    luge kako pominavte za novata godina daj pofalete se:Pja pominav preubavo kako mozi vo italija da se pomini.a se nadevam i vie pominavte ubavo kaji da bevte ;)
     
  16. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ова ми беше можеби најубав дочек на Нова Година досега. Со умерена доза на црвена вино, (за првпат) мн мн ора и како кулминација моето качување на стол. Нозете болат, но спомените траат :D
     
  17. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    KAKO UBAVO SI POMINAV ZA NOVA GODINA,PA TOA E SUPERRRR!
    Si se oblekov vo pizami vo 21h.
    Sin mi zaspa vo 22h.
    Jas zaspav vo 23h.
    Maz mi me razbudi vo 23:50 h ,za da ja docekam Novata Godina!
    Vo 24:05h si legnavme vo spalna i spievme do sabajle!
    NAJ ubava Nova Godina do sega !
    Se odmoriv kako nikogas!
    Poz.
     
  18. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    i jas si pominav mnogu ubavo za novata godina,bevme so deckomi i drustvo u restorant,jadenje,pienje,muzikata sve bese ubavo! se iznaigrav,se iznaigrav ora,coceci,sto prikraj odvaj me drzea veke nozete.pred 10 otidovme,ostanavme do 4 saat i nemozev poveke papsav zaso sednuvanje na masa mi bese 5 min kolku da zapalam cigara i trcajki na oro :D
     
  19. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Tanja 6 bas mi e milo sto ubavo si si pominala na NOva Godina!
    I mene mozda ke mi se otvori zelba za takov provod ..aj do godina :lol: :lol:
     
  20. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Нова Година и каде ќе славите

    Јас ќе славам во хотел со 5 ѕвезди заедно со Пирамитката, секако со најскапите фустани што ги чекаме секој момент да ни стигнат... :wasntme: нот!
    Не стварно, кај нас претеруваат со цените. Што било тоа по 3000 денари што бараат за вечер??
    Ајде тие што бараат, ама тие што ги купуваат картите се уште полуди!!
    Има една работа што не ми е јасно кај македонскиот народ. Се жалат на плати, на мизерен живот, на скапотија.... па со кој ум тогаш даваш толку пари за една обична вечер!? Ако се работи за нешто за здравје не ќе ви се даваат, битно да се слави Нова година во некој "ексклузивен" кафич или дискотека, во која претходните викенди сум влегувала без пари или евентуално сум плаќала влез 100 денари, сега ќе им дадам 3000, сигурно! |(
    Досега сум дала најмногу 300 денари за карта за Нова година, и повеќе од 500 не би дала! Ќе си ги искористам на попаметен начин парите.... искрено кога бев помала сакав Нова година, знаете нели единствен ден од годината кога може да останеш надвор до покасно, па се радував...
    Последниве години уживам кога сум со моето семејство на празници, секогаш сум била на божик бадник и велигден, али тука нема ни да ја изоставам и новата година, едноставно важно е друштвото, а ако имам добро друштво можам да си поминам со нив со мноооогу помалку потрошени пари.
    Оваа година ќе бидам во Виена кај татко ми и Новата година ќе ја дочекам со целото семејство, па после можам да продолжам некаде афтер парти. 8)
    Така да тинејџери мили не ги молите родителите да ви платат карта за дочек од 3000 денари на оваа криза :D Можете да си поминете поубаво со вашето друштво. ;)
     
    На Monna.Monna, baguf4e, marama и 3 други им се допаѓа ова.