1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде за дочекот на Новата година?

Дискусија во 'Слободно време' започната од babyketi, 4 декември 2009.

  1. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Како не е виновна, се дава ли 2800 за у Дион:puke:
     
    На Tam4yy, cresa-jagoda, Dust и 5 други им се допаѓа ова.
  2. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.395
    Јас не верувам на "неограничено" пиење. Секогаш се случувало на пола вечер да снема од досегашно искуство. 2800 никогаш не сум платил, ама за 1500 сме го добивале истото од сликата на девојкава, што и во двата случаи е лошо. За 50 евра во друг град ќе отидеш ако уплатиш со време. Затоа веќе не ни славам нова година подалеку од дома.
     
    На Oxymoron, cresa-jagoda, referentka и 9 други им се допаѓа ова.
  3. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.322
    Реално со тие 2800 ќе си направиш дома руска, кифли ќе купиш, пиење, мезе и тоа за двајца, па и за повеќе ќе има.
    И додаток на ова - ако си во домашна атмосфера, можеш комотно и во тренерки да седиш.:D
     
    На cresa-jagoda, Alisa22, Dust и 5 други им се допаѓа ова.
  4. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Чисто за споредба, јас и дечко дечко ми, во Атина, за дочекот на нова година во ресторан потрошивме вкупно 70 евра за нас двајца (со се јадење, пиење и бакшиш).
    Ќе потрошевме и помалку, ама тој јадеше дивеч, јас зајачко, плус земавме авокадо салата, и ладен ордевер на кој не беше главна ѕвезда свинскиот врат туку roast beef, домашен и феноменален. Скоро пола од сметката ни беше алкохол, оти во ред е нешто убаво да се напиеш.
    Услугата беше феноменална и пребрза, храната беше најубавата што сум ја јадела било каде. Ордеверот го оставивме за мезе од кога завршивме со вечерата, ама на крај пак не го дојадовме. Десерт не нарачавме оти не можевме ни да дишеме веќе, ама сеедно, добивме мал десерт гратис кој го дава куќата на секој гост. Јас сум по благото, ама не се сеќавам дали го изедов мојот. Дечко ми само го проба неговиот.

    Атина е генерално поскапа од Скопје, ама за нова година цените беа исти како и претходните денови. Немаше магично покачувања.
     
    На Oxymoron, cresa-jagoda, buba4e89 и 7 други им се допаѓа ова.
  5. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    И во Солун го имаат тоа како правило во големите ресторани. Десертот е симболичен и од куќата. Ако е лето обавезно е некој нивен сладолед.
     
    На cresa-jagoda, Alisa22, Harper и 3 други им се допаѓа ова.
  6. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.644
    Допаѓања:
    52.600
    Пол:
    Женски
    Јас не би дала 2800 за никаде. Барем во Македонија.
    За нова 2018 со дм и друштво бевме Салида, Прилеп. Картата беше 1700. Јадење ограничено ама имаше многу и преубаво беше. Салати, поховано, месо, десерти, апетисани. Пиење неограничено. Живата музика екстра беше, пееја секакви песни за сечиј вкус. Мислам дека цел ресторан бевме на нозе и се изнаигравме. Преубаво сме поминале и не зажалив воопшто за парите. За оваа година немавме можност да одиме пак таму, ама ако испадни за другата година без размислување пак би пошла ако е истото.
     
    На Tan4ence му/ѝ се допаѓа ова.
  7. BarbaraMorii

    BarbaraMorii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    1.651
    Пол:
    Женски
    Прво и основно да ти кажам имам идено во Дион многу пати на журка и сум си поминувала преубаво.Претходните неколку години бевме во по опуштена атмосфера за Нова година и затоа оваа година сакав да биде по различно.А кажав дека у дион имав идено на журки и ми е било преубаво и тоа што го видов на сликата што има наведено за јадење и пиење мене ми беше ок.Али поентата е што намаше ни на пола од тоа што беше наведено.Јас сакав да го добијам тоа што го имаше вклучено за таа цена.
    Ама пошто не го добив сакав да споделам искуство.
    А ти не си тој што треба да ми кажеш колку треба да дадам за НГ :!:
    Пак ќе напомнам јас само сакав да го добијам тоа што беше наведено дека ќе има а да знаев дека е така сигурно дека немаше да дадам толку пари за ова. ;)
     
    Последна измена: 21 јануари 2019
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    Скоро секаде е така за НГ. Следен пат бирајте локал каде се плаќа колку што јадеш. Со тие пари има 10 души да поминете.
     
    На cresa-jagoda, DAngel, Dust и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. BarbaraMorii

    BarbaraMorii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    1.651
    Пол:
    Женски
    За следен пат знам веќе.:D Ама оваа година се зафркнавме.И мани шо ни јадење ни пиење беше тоа шо треба па и Жаре во 11 ипол му текна да го земе микрофонот |(
     
    На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Jeз да нема некој голем музички асортиман во Мк за новогодишната ноќ, особено во Скопје. Ама баш Жаре Бербер? Зошто?
     
    На crimson, cresa-jagoda, Alisa22 и 3 други им се допаѓа ова.
  11. BarbaraMorii

    BarbaraMorii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    1.651
    Пол:
    Женски
    Па пошо мене ми е ок тоа што го пее тој.
     
  12. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    Тој дур не се нашмрка до даске не зима микрофон. Очигледно каснело дејството
     
    На najjacha, cresa-jagoda, DAngel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.561
    Пол:
    Женски
    Затоа во 11ипол почнал:!:
    Да сум газда на локал нема ни да му го дадам хонорарот..:envy:

    Ние бевме 7 души и мислам дека плативме 6200 ... се најадовме како луѓе, не се изнаскокавме баш ама тоа е..
    Колку за споредба имаше 23 пива и тоа само едно лице пиеше пиво.. ние другите 3 шишиња вино делевме, имаше сокови, џин тоник неколку, негазирани води и 3 палачинки..
    Ама тоа е во мое село...:D
     
    На DAngel, cresa-jagoda и LiliBoz им се допаѓа ова.
  14. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    А мислиш газдата не праел барабар со него :D

    Ние бевме 2 и пол луѓе и поминвме со 3000 ден а на маса уше млеко од пиле фалеше Нормално. . Дома :D
     
    На cresa-jagoda и DAngel им се допаѓа ова.
  15. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Де бре не е човек да каже лошо искуство одма мрчење!!!

    Па ете превзема нешто девојката си кажа за друг да не се заебе, да не требало да си ја уништи цела вечер со расправање и менаџери?
    Одма драматизирање божем ако знаела што ја чека ќе одела!
     
    На Oxymoron, BarbaraMorii и buba4e89 им се допаѓа ова.
  16. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    Ја за нова планирам со друштво во некоја викендица во дивина, па уште и снегче да има мм мм
     
    На BarbaraMorii му/ѝ се допаѓа ова.
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    @BarbaraMorii Јас пред 4 години платив 1500 денари во ресторан на Кале. Имавме вклучено предјадење,главно јадење плус десерт и неограничено пиење. Башка имавме жива музика. Навистина убаво.
    Пред 2 год платив 700 ден во дискотека и го добив ова на твојата слика што го има плус кифлички. За пијачка доплаќав.

    Муабетот ми е да им удриш јака антиреклама, сепак си добила нешто што не вреди 2800 денари.
     
    Последна измена: 21 јануари 2019
    На BarbaraMorii му/ѝ се допаѓа ова.
  18. BarbaraMorii

    BarbaraMorii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    1.651
    Пол:
    Женски
    Да така е..Мислиме дека оние ресторани што се по прочуени е секогаш добро ама не е така...Некогаш таму каде што по малку ќе платиш ќе добиеш ем повеќе ем поубаво ќе си поминеш...
    Инаку ја искрено поише пати имам идено у дион и реално секогаш и храната ми се свиѓала и на журки иам идено и топ сум си поминувала...И затоа мислев и за Нг ќе биде така...Ама се разочарав,памет за наредната година ....И тоа ми е и мене поентата со тоа шо споделив овде и на други места.. И да не се заебе и некој друг како нас.
     
    На Oxymoron, senza.parole, Alisa22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    И јас имам идено во Дион и јадено, задоволна сум од храната.
    Навистина, изненадувачки од нив. Ваква бламажа прочуен ресторан не смее да си дозволи.
    На крај краева кај сакаш ќе одиш макар и на исто место и тоа никој не може да го оспори.
     
    На senza.parole и BarbaraMorii им се допаѓа ова.
  20. Caci55

    Caci55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2018
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    526
    Пол:
    Женски
    Дома оваа година и следната пак така.
    Јади колку сакаш, заспиј кога сакаш и пушти си музика каква сакаш:)
     
    На Волшебникот, Annora, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.