1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде за полуматура?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Elennaa, 9 мај 2011.

  1. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Побарав но не најдов ваква тема.. (можеби и не требаше за ова да отворам нова тема)..Значи да си продолжам.
    Јас оваа година сум полуматурантка.. и уште мојата генерација незнае каде да оди за вечерта за полуматура. Нешто збореа за Папаја, Ју ту (ту би или како се вика :lol: ) за 69 збореа.. Па сакав да ве прашам, затоа што сме помала генерација. Не прашуваат, но јас и повеќето не сме биле и незнаеме што да кажеме. :$ :rofl:
     
  2. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    нас не не прашуваат, директорката ни бира. Кај кале ќе одиме ние :)
     
  3. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    На нас ни рекоа да кажеме за некое место, и после класните ќе оделе да видат дали е тоа место добро за нас, бла бла бла.. :rofl:
     
  4. L-enna

    L-enna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    1.793
    И јас сум годинава полуматурантка .. конечно! :lol:
    За прва вечер бира школото, и одбраја во едно ресторанче кај Билјанини извори.
    За втора и трета вечер бираме ние, учениците. Втора ќе ојме во Пулс а трета најверојатно Потпеш.
    Аххх едвај чекам!!! :inlove:
     
  5. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Во Папаја сум била и стварно е убаво, ама не мислам дека има доволно место за цела генерација(не знам колку деца сте).69 е добра идеја, зашто сепак е во центарот на градот, на најдобра локација.Во Би Ту не сум била... :) Ние веројатно ќе славиме во Dynamique :)
     
  6. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    something here.. :)

    избравме веќе, ресторанот кај што слават сите матуранти години наназад. :tmi:
    ама втората вечер ќе си е по наш терк. :wasntme: ^_^
     
  7. Night.Wish

    Night.Wish Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    33
    Ние ќе славиме во еден ресторан.. така ни избраа.. инаку мислам дека не е многу добро да се слави полуматура во папаја или хавана нез.. па нема да има место прво ни за седење ни за играње ни нишо.. А кај нас и да предложевме нешо такво, немаше да го прифатат, зошто и сите класни ни се постари и не би се согласиле да слават на такви посовремени места. :D
     
  8. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    4 класа сме.. нашето е најбројно 24 од прлика, другите се по помалце.. Од прилика 70-80 души ќе бидеме.. и башка незнам дали ќе слават тие што ќе паднат година. (дека и тие се еден куп). :$ Иначе ние имаме само 1 вечер. (цела генерација) а утредента во школо со тапани. :lol:
     
  9. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    eпа не сте многу, ние ќе бидеме отприлика 150 |( а и ние имаме само една вечер... :(
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
  10. SexyPrincess

    SexyPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    132
    Сите имаат по една вечер која ја прославуваат во некој ресторан.... Е втората вечер сами си ја организирате си се договарате сите кај ке одите во некоја дискотека... ж
    Вака правевме јас кога бев полуматурантка па и матурантка :rofl:
     
  11. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Нашето одделение а и воопшто генерацијата што сме си „сложни“ така да се ќе си организираме. :rofl:
     
  12. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Ние не сме воопшто сложни, па веројатно како што рече и Еленнаа, ќе одиме во дискотека, а идниот со трубачи на школо и толку :@
     
  13. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Ништо чудно кај нас класовите да се поделат па секој посебно. Денес баш мене и уште еден од класот ме ставија за да бараме броеви од дискотеки.. Ама како да им угодам, секој различно? :@ Едно одделение сака во ресторан, овие др. несакаат ни да слушнат (мене искрено повеќе во ресторанче некое ми се оди, и онака ние веќе музиката си ја избравме :$ ) Сега нешто потпишувавме дека не сакаме во Папаја. (јас незнам зашто потпишав, и онака незнам какво е точно :fubar: ) Сега нештоа збореа за Хавана, па за Динамик некој немам поим кој. :lol: Ништо не се знае. :^) А сакаа и во Миднајт, ама и таму било затворено. Ама некои ептен се дигаат, никако во кафана или ресторан, се нешто Колосеум 69.. Али ние таму буквално како глувци ќе бидеме, ептен малце сме. А и еден класен ни рече: На крај вие ќе славите или во Папаја или во сала. :lol:
     
  14. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    Ко шо глеам сите се "многу сложни исто ко и нас" :D Иначе ние решивме во Порта да славиме , ке има предјадење и јадење , неограничена пијачка и жива музика , па така да се исплака за 700 ден ( најефтино беше ова) ...а ке славиме на 2 јули :^)
     
  15. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    На 2 јули? :worried: Ние ваљда на 8-9 јуни, неам поим. Јас сакав да славиме во некое ресторанче, ем поефтино ќе не фати, ем дискотека е многу големо место за нас. Али оди па убеди ги. :P
     
  16. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    епа немало слободни термини....кај мене па никој не беше за у диско...секој викенд иделе па и за полуматура ли бе? :^) Напредни многу моиве биле 8)
     
  17. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Хахахахаа и тие и овие.. сакале Колосеум, 69, Би Ту.. за да можеме да пливаме во нив. :lol:
     
  18. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Искрено, ја коа бев полуматурантка бевме во ресторан Имес преубаво си поминавме стварно потоа бевме на игралиште и најопуштено до касно си поминавме и потоа дома 2-3саати спиење и во школо со трубачи ќори бевме. Тоа за 69 сениор парти после 12 дека ќе пуштат полуматуранти не ми е верно, баш пред некој викенд имаше инспекција и тоа 16-17годишни не идеа што малце им фали до лична карта, не па 13-14 :^) 69 сеуште си држи ниво под 17-18 годишни не идат, сите што го напуштија колосеум ради помалите, а за пред 12 имате ресторан. Во колосеум веќе кој сака оди зависи како ќе се погоди, сум идела и кога има баш повозрасни 20+ а сум начекала и све по 14-15години девојчиња, и врсници секогаш гледам :)
     
  19. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    И јас сакам во ресторан, али сите викаат: не одам на свадба или матура. :^)
     
  20. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Ооо Господе, сите во ресторани слават колку што знам јас, добро некои во хотели пр. Континентал, Холидеј Инн итн. Ц ц ц.