1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде за полуматура?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Elennaa, 9 мај 2011.

  1. Whatsername

    Whatsername Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    344
    Ние ќе правиме во Би Ту. Сакаа некои Хард Рок, но мала генерација сме (шеесетина деца), па едвај се убедивме дека е преголемо за нас. Изборот беше Би Ту, Миднајт или 69, и најмногу ни одговараше понудата од Би Ту во однос на пари. Ресторан не беше ни опција, бидејќи неколку генерации наназад прават во дискотека, а и не ни сакавме ние во ресторан.

    Само една вечер ќе правиме, всушност и прв пат слушам дека се правело по повеќе вечери. :^) Се договоривме цела вечер, после полноќ ќе останеме во некое паркче, па наредниот ден неспиени на школо. :rofl: На 9 јуни ќе си викнеме трубачи со ред да се испратиме.
     
  2. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Не, баш генерациите уназад во ресторани слават, а после ресторанот најдобро е да се оди во дискотека (иако не пуштаат после 12 сепак може со договор некој да се постигне и тоа до кај 2саат). Во 69, Б2 кога сакам идам, во ресторан не се иде кога ќе ти текне.Сепак од ваш аспект не е тоа баш така, ама ќе видите и вие ќе одите понатака.Во дискотекиве ќе се напиеш едно сокче и тоа до 12 и толку а во ресторан порции пиење колку сакаш чуда :) Според мене ресторани, кафани се закон! Дискотеките се за после :D
     
  3. Whatsername

    Whatsername Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    344
    ^ Може не се изјаснив најубаво, сакав да кажам за во нашето школо генерациите дека славеа во дискотека. :)
    Инаку неограничено ќе имаме пијалаци, а за јадење пици.
    Кај нас во генерација од шеесет деца, само 3-4 сакаа во ресторан, а и плус директорката ни рече за во дискотека. Имаше некои муабети после тоа да одиме во ресторан, да си организираме сами, но не сите можат да си дозволат (имаме деца кои имаат невработени родители), па отпадна таа идеја.

    И јас лично сметам дека дискотека е подобар избор за нас како генерација од нашето училиште, но сепак, секој со своето мислење. :)
     
  4. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Тоа е добра идеја, во ресторан, па после во дискотека. :rofl: Само што како што рековте.. нема сите да сакаат, и нема да можат сите да си дозволат. :worried:
     
  5. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    На нас денес ни рекоа дека можно е да славиме на 1 јуни? :o :^) :| Дааа бе, во среда ќе славам, а во четврток во школо? НЕМА ТЕОРЕТСКИ ШАНСИ! :x
     
  6. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    ^Леле Елена да ги видиш кај нас лани полуматурантине на 8 или 9 славеа мислам па сабајле во школо со свирачи, тие кома - кој се пресоблекол кој не, па со штикли, па шминкана растечена, па во косине бушмани :rofl:
    Ама интересно е онака сабајлето во школо да си.
     
  7. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    На осми или девети може.. Но, на први нема шанси.. Ние да прославуваме полуматура.. а утредента како што се чукнати наставниците да правиме тест.. :P А друго е да одиш на трубачи само. :$
     
  8. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Ние на 3 Јуни, во Експлузив ќе славиме. :) Најубаво е во ресторан според мене, ќе седнеш кога сакаш, жива музика си има. Од соседното школо ланските полуматуранти у дискотека и цела вечер само 1 сокче, дехидрирале децата. Инаку ние кај што ќе славиме неограничено пиење :) ( 600 ден. мислам беше :^) )
    Ефтинкоо :) :D
     
  9. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    Сите генерации од училиштето имаат славено со ресторан така да не доаѓа в предвид дискотека и мислам дека би било подобра идеја во дискотека затоа што сме млади, повеќе би сакале некоја техно музика, него ли Аца Лукас.

    Ние мислам дека ке славиме во некој ресторан Роза/е :^) .
    Непознато(сега за сега).

    Ама ајде битно е убаво да си поминеме, макар и да е најефтино затоа што не можат сите да си приуштат.
     
  10. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Ние ќе одиме во Динамик, конечно се решија пред една недела. :rofl:
     
  11. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Динамик во Скопје? :^)
     
  12. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Да, да, негде кај Железничка. :)
     
  13. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Епа тогаш срцка, или јас и ти се знаеме или една од нас нешто разбрала погрешно.На која дата славите?Ние славиме на истото место на 8 јуни :lol:
     
  14. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Ние сме на 7ми. :lol: Епа ќе ти кажам на осми од сабајле какво е внатре, дали е убаво. :D :P
     
  15. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Ааа, вие сте пред нас :lol: Јас па почнав да барам по именик колку Елени имам :rofl: Баш ќе биде супер да дознаам како е внатре ;)
     
  16. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Јас славев полуматура таму,убаво е,ама мало е местото,ако сте поголема генерација тесничко ќе ви биде,ама ај ќе се снајдете.
    Може и тарасата ќе ви ја отворат,и таа е поголема така.
     
  17. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Ние сме мала генерација, едвај 100 души сосе наставници. :lol: Некои сакаа во ресторан, да не се делиме во групи како по обичај али ете. :rofl:
     
  18. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    8) :rock: :dance: :party:

    Вчера ми беше.. И преубаво си поминааав. За нас беше таман местото, сега за вас незнам.. Имаше отворена тараса, таму највеќе седеа наставниците. Имавме неограничено пиење (сок), и едно време кажаа дека имало вечера, (давале нешто затворена пица ли незнам) ама баш тогаш ми се погодија песните, и тоа најмалку ми беше важно. Имаше и нешто како двоседи, троседи, кожни.. и на крај ја си легнав, дека неможев да издржам, нозете не ме држеа. Малце на почетокот го отупеа со англиски.. (некои ги знаев, ама некои слабо, и на нив само се нишав) А после пуштија Слаткар, Тони Зен, ДНК, на високи штикли, није мене душо убило, Тоше Проески, Ареа- Сите мои слики, Сако, За она добра стара времена, и после на крајот пак англиско. И на крај Љубави па танго. Ама кога имаше српско и македонски најјако беше. Ни дадоа едно време микрофон, па децата пееја. Супер ќе си поминете, ви гарантирам. На почеток сите гледаа како изгледааат, а после гајле им беше. Сите ама сите беа боси (кај се они за штикли). И така, убаво да си поминат тие што слават денес! :rock:
     
  19. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Многу ми е нелогичен цел тој концепт на славење полуматура. Па уште читам Хардрок.
    Бре, бре, напредни генерации. :x
    Ние не смеевме да помислиме да се побуниме, а не дај боже дискотека да побараме. :D Од 8 до 12 во ресторанот кај МЗТ и после кого пуштија остана во школски/градинка да се пијанчи до утрото, кој не - правец дома. А мнг ми е смешно сега тоа со останување надвор цела вечер, основно, јаката работа. :D
     
  20. Hell0.kitty

    Hell0.kitty Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    40
    Јас и една другарка на нашата полуматура пред неколку години кога ни беше не отидовме бидејчи се срамевме од класот сите беа параспурџики и некои забегани деца без култура па затоа наместо да плачам таму 400,500 за во ресторан за да бидам тамо со деца шчо не ги поднесваме си заминаме Скопјето златно изнашетаме се насекаде