1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде за 1-ви мај?

Дискусија во 'Слободно време' започната од angel92, 18 април 2011.

 1. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.629
  Допаѓања:
  3.367
  Некако самиот ден т.е. причината за кој што се "слави" е малце глупаво,но секогаш е добро да имаш ден слободен за да се видиш со сите... некако во новава ера,секојдневно имаме обврски ... Каде ќе одете, со кого ќе го поминете? :)
   
 2. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  913
  Јас би сакала да одам надвор од државава ама ќе видиме со мажот ми, но не е лошо и Крушево малку на чист воздух.
   
 3. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  Се уште сме во преговори со друштово но најверојатно во некое село,со скара,пиење,музика...дечкото до мене...другарките....поубаво амин :)
   
 4. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.083
  Иако сме во преговори за надвор од Скопјево, веројатно јас ќе си останам дома, зошто од 3ти ми почнува колоквиумска и 99% е дека нема да идам никаде :( .
   
 5. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Еех, обично одам за 1ви мај на излет некаде во природа, на планина ама овој 1ви Мај сум на свадба и ништо од излетот. :(
   
 6. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.834
  Допаѓања:
  11.102
  Пол:
  Женски
  Многу изживеана работа ми е овој 1ви мај. Искрено многу си бев среќна и задоволна, кога минатата недела без причина се собравме цело друштво кај мене во викендица, си правевме скаричка, мезенце, пивце... Без гужви, без потресување за ДЕНОТ. 1ви мај. Big deal.
  Ако идам негде,тоа ќе биде на отворено, во природа. И онака кај мене во село е пренатрупано тогаш,па некој роднина знае да се тупоса ако ја види куќата отклучена. А после тоа на мене и дечко ми ќе остане чистењто. Пошо нели 1ви мај е. Од секаде луѓе изникнуваат. Дали се поканети или не, абе нема врска. Затоа негде на отворено. Мирна да ми е главата
   
 7. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Обично одиме некаде секоја година, ама за овој први мај со дечко ми решивме да се собереме мало друштво и да си направиме скара кај него во двор. И онака има широк двор со тревник, ќе си пуштиме музика, и ќе си се најадеме. Преку глава ми е од гужви :|
   
 8. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Преку глава ми е славењето на први мај. Најискрено ви велам. Секоја година еден месец унапред ваму да одиме таму да одиме и на крај ќе се пикниме негде без везе... Годинава не одам нигде со друштво, не ми се оди бе луѓе :doh: Што секоја година истите луѓе, истите места?!
  Ќе земеш јадење, пиење, не легнеш на некоја ливада, ќе направиш скара, ќе ја изедеш и ќе си одиш дома. Мене тоа ми е глупаво, јас не сум за такви собиранки, посевно не со некои врескачи и крекачи, кои се главни иницијатори на излетот, а после цело време квичат!
  Годинава си останувам дома, евентуално со моите ако отидам негде. Барем знам никој нема да ми вреска на глава. Или пак со братучетка ми и нејзните другарки, со нив да ти е ќејф да излезеш (изгледа јас не можам да се дружам со мои врсници, само со повозрасни ми е убаво :D )
   
 9. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  Лани бев во Охрид и преубаво си поминав вриеше од народ,а и времето беше преубаво. Според мене не е битно местото за 1-ви мај пред се најбитно е друштвото ;)
   
 10. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.603
  Пол:
  Женски
  Мене веќе четврта година по ред 1 мај ми е резервиран за најсреќниот ден во годината за мене-роденденот на мојата ќерка и секогаш си поминувам најубаво на цел свет!
   
  На Strumfeta93 и lolyta777 им се допаѓа ова.
 11. MoDeRnA

  MoDeRnA Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  50
  за 1 мај ќе одам на една прошетка на водно со другарките малце на чист воздух :)
   
 12. barbie-hilton

  barbie-hilton Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  Охрид работно навечер 3 дена а деновите ќе ги искористам за шеткање :)
   
 13. blah-blah

  blah-blah Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  2
  Правам список и сега колку е 1 кг. мешчина /месо за скара од она чистото/?
   
 14. dan1

  dan1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  32
  На работа.... дечкото не ми е тука а без него не ми се оди никаде...така да ЌЕ ПРАВАМ ПАРИ :D :D :D
   
 15. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Добро бе има некој што не сака сонце, скара и смеење до бесвест во природа? Се поинтересни стануваат собирите за први мај пред компјутер и четување на фб, браво за младинава. На 18 години им е изживеан 1ви мај, а дел од нашите родители по 40-50-60 години уште одат на излети па пак не им е преку глава.

  Јас па го сакам први мај, сакам да уживам во природата опколена со мирис на скара, легната на кебенце и полека поцрнувам или поцрвенувам :lol: од сончевите зраци, со ладно пивце во рака.
  Како и секоја година така и годинава на некое скопско излетничко место ќе си одам со друштво и љубовта.
   
  На Anja98, De-lovely, 2468 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Изглледа во Виница :rock: или пак не |(
   
 17. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Со оглед на временкава прогноза која вели ДОЖД од петок до вторник, не ми се оди никаде, па веројатно ќе си се изнаспијам дома :)
   
 18. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  302
  Хоум суит хоум спиење до ниедно време..
   
 19. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.262
  Допаѓања:
  21.870
  Пол:
  Женски
  Во викендичка на Тиквешкото Езеро, со дечко ми и добро друштво, мх мх :)
   
 20. Cokolatce95

  Cokolatce95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  131
  Во викендичка кај една другарка во село :) Друштво и дечко, јадење, пиење , смеење , поубаво каде :)