Каде излегувате?

Дискусија во 'Слободно време' започната од LadyStyle, 5 јуни 2010.

 1. LadyStyle

  LadyStyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  121
  Каде е вашето hangout место?
  Еве пр. ја излегувам кај што ќе ми текне со другарките/другарите ама сеа почесто по кафичи на отворено.
  У зима излегував по ресторани онака за уживање :) ;)
   
  На ChocoladeGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Jas izleguvam kade sto ke mi tekne!skoro sekoj den mi teknuva.
   
 3. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  632
  Јас со дечко ми не излегувам по дискотеки,ако излезам се случува многу ретко,меѓутоа по кафиќи постојано сме -деноноќно :D ,додека зимото повеќе сме по ресторани,пицерии и сл. ;)
   
  На ChocoladeGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.786
  По дискотеки мнооооооогу ретко. Најчесто во опуштени кафичи, некаде ако има жива рок-свирка, или на кафе, на пица...
  Или едноставно се шетаме со друштво. Барем овде има кај да се шета, особено овој период.
   
 5. santa

  santa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  7
  По дискотеки мноооогуууу ретко.Треба да се облечам како невеста за да ме пуштат на врата.А ако некој од тие лигавите на врата се прави манга може да те врати и да ти каже дека не си прикладно облечен. А замислете тој доаѓа на работа со истата маица со кој мајка му дома готви и смрди на манџа :D :D :D :D :D :D Така да опуштено во некој кафич,може од време на време во кафанче некое и сеа барем летно време парк му е мајката :)
   
 6. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.912
  По дискотеки многу ретко , кафичи повеќе во рамстор и на кеј исто. Некогаш поубаво ми е само на кеј да се прошетам до каде што ќе ме држат нозете. :)
   
 7. plavusaaa

  plavusaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  43
  па најчесто по кафичите на кеј и сега летно време прошетка низ парк и седење на клупа во некој мрачен дел од паркот :lol: :D :D :D :D

  а иначе го обожавам кафе-ресторанот Дион на кеј преубава е атмосферата и музиката ;)
   
  На maa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  значи дискотеки многу ретко ,повеќе сме по кафичи на кеј на ленинова лептокарија ма секадеееее а сеа нешо почнав и по кладилницине (е така е коа имаш дечко кој е зависен од тоа):@ :@ :@ :devil: :devil:
   
 9. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  632
  Што е ова сите не одиме во дикотеки.....поубаво ни е на помирно место :D
   
 10. plavusaaa

  plavusaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  43
  :D :D само романтика и мирно место :lol:
   
 11. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.882
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  Кафичи на отворено :) Петок и сабота-дискотека на отворено :D
   
 12. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.836
  Пол:
  Женски
  Во последно време никаде. Досадно е паааа... Најчесто сме во едно мирно кафиче, или во кафеана на музика и лапачка :lol:
  Ехеее, одамна не сум била на гужва некоја, и многу и вака ми е добро. :!: :)
   
 13. lavce

  lavce Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  36
  И ние како и повеќето што се изјасниле многу не обожавама по дискотеки да одиме. Најчесто сме по кафичи на кеј или рамстор или пак во некое ресторанче каде што може добро да се најадеме. :D
   
 14. puflaa

  puflaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  23
  И со дечко и без дечко. преку недела некаде на лапачка, а викенд обавезно диско бар еден ден, или кафич па на некоја пијачка! ;)
   
 15. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  Летово во кафичи на отворено...дискотеки поретко затоа што мразам гужви.
   
 16. ChocoladeGirl

  ChocoladeGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  2
  секаде каде што ке ни текни со друштвото таму одиме
   
 17. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  391
  Па..Преку лето повеќе практикувам шетање покрај езеро и на некои откачени места отколку забави.. Иако барем најмалку 2 пати неделно го посетувам Ликвид и плажите Куба Либре и Кадмо, каде има одлични ноќни журки. Преку година-исто..Минатата зима излегував и во Хавана-Куба Либре клубот, но не по моја волја (кога некој среќник ќе успееше да ме натера) :rofl: Ич не обожавам џган пипл и да немам кај да седам. Ако немаме маса или барем ако не најдеме место на шанк, а да сме поголемо друштво цела вечер ќе ми е тапа.. А на денско излегување-Ликвид или Кадмо на кафенце :D
   
  На Street.chic му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.779
  Во чаршија ми е преубаво, обично седнувам во Темов, а други местенца за искачање зависи...Ленинова, Кино Карпош, може и некогаш летно време во парк, зависи од тоа колку луѓе сме собрани, и секако омилено местенце од кога си го средија бавчичето ми е Излет, поготово за кафе пиење :)
   
 19. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.530
  Ова лето прекиснавме во Хавана, но за чудо не ми остави некој беден впечаток. Програмата им ја знам скоро напамет, летна дискотека во секој случај е далеку подобар избор од зимска.
  Не сакам многу "шемаџиски места", врие некој скриен претенционизам за чаламење и глумење лудило од кое ми се повраќа :puke:

  Ми се допаѓаат неколку места низ Скопје, Irish Pub на улица Македонија, Plaza de Toros и кубанскиот ресторан на кеј. Soul Pub е исто фино местенце. И низ Дебар Маало се среќаваат пар добри кафичи.

  Не сум баш таков тип на човек, повеќе би сакала добра хип хоп и рнб журка, ама од билдери на врата и налицкани елкици не може човек на ред да дојде, а богами од злато да е внатре, не стојам саат време пред врата, за да некој со коеф. на интелигенција 50 се мисли дали да не пушти внатре. :^) Море марш таму! :devil:
   
  На mysterious и Phyramide им се допаѓа ова.
 20. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  632
  епа јасно е кога багуфче има дечко диџеј...ќе биде главна на сите забави....те гушкам мила :*