1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде излегувате?

Дискусија во 'Слободно време' започната од LadyStyle, 5 јуни 2010.

  1. LadyStyle

    LadyStyle Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    121
    Каде е вашето hangout место?
    Еве пр. ја излегувам кај што ќе ми текне со другарките/другарите ама сеа почесто по кафичи на отворено.
    У зима излегував по ресторани онака за уживање :) ;)
     
    На ChocoladeGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Superiska

    Superiska Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    33
    Jas izleguvam kade sto ke mi tekne!skoro sekoj den mi teknuva.
     
  3. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    Јас со дечко ми не излегувам по дискотеки,ако излезам се случува многу ретко,меѓутоа по кафиќи постојано сме -деноноќно :D ,додека зимото повеќе сме по ресторани,пицерии и сл. ;)
     
    На ChocoladeGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    По дискотеки мнооооооогу ретко. Најчесто во опуштени кафичи, некаде ако има жива рок-свирка, или на кафе, на пица...
    Или едноставно се шетаме со друштво. Барем овде има кај да се шета, особено овој период.
     
  5. santa

    santa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    7
    По дискотеки мноооогуууу ретко.Треба да се облечам како невеста за да ме пуштат на врата.А ако некој од тие лигавите на врата се прави манга може да те врати и да ти каже дека не си прикладно облечен. А замислете тој доаѓа на работа со истата маица со кој мајка му дома готви и смрди на манџа :D :D :D :D :D :D Така да опуштено во некој кафич,може од време на време во кафанче некое и сеа барем летно време парк му е мајката :)
     
  6. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    По дискотеки многу ретко , кафичи повеќе во рамстор и на кеј исто. Некогаш поубаво ми е само на кеј да се прошетам до каде што ќе ме држат нозете. :)
     
  7. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    па најчесто по кафичите на кеј и сега летно време прошетка низ парк и седење на клупа во некој мрачен дел од паркот :lol: :D :D :D :D

    а иначе го обожавам кафе-ресторанот Дион на кеј преубава е атмосферата и музиката ;)
     
    На maa му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    значи дискотеки многу ретко ,повеќе сме по кафичи на кеј на ленинова лептокарија ма секадеееее а сеа нешо почнав и по кладилницине (е така е коа имаш дечко кој е зависен од тоа):@ :@ :@ :devil: :devil:
     
  9. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    Што е ова сите не одиме во дикотеки.....поубаво ни е на помирно место :D
     
  10. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    :D :D само романтика и мирно место :lol:
     
  11. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.089
    Допаѓања:
    6.814
    Пол:
    Женски
    Кафичи на отворено :) Петок и сабота-дискотека на отворено :D
     
  12. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Во последно време никаде. Досадно е паааа... Најчесто сме во едно мирно кафиче, или во кафеана на музика и лапачка :lol:
    Ехеее, одамна не сум била на гужва некоја, и многу и вака ми е добро. :!: :)
     
  13. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    И ние како и повеќето што се изјасниле многу не обожавама по дискотеки да одиме. Најчесто сме по кафичи на кеј или рамстор или пак во некое ресторанче каде што може добро да се најадеме. :D
     
  14. puflaa

    puflaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    23
    И со дечко и без дечко. преку недела некаде на лапачка, а викенд обавезно диско бар еден ден, или кафич па на некоја пијачка! ;)
     
  15. skygirl

    skygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    153
    Летово во кафичи на отворено...дискотеки поретко затоа што мразам гужви.
     
  16. ChocoladeGirl

    ChocoladeGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    2
    секаде каде што ке ни текни со друштвото таму одиме
     
  17. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Па..Преку лето повеќе практикувам шетање покрај езеро и на некои откачени места отколку забави.. Иако барем најмалку 2 пати неделно го посетувам Ликвид и плажите Куба Либре и Кадмо, каде има одлични ноќни журки. Преку година-исто..Минатата зима излегував и во Хавана-Куба Либре клубот, но не по моја волја (кога некој среќник ќе успееше да ме натера) :rofl: Ич не обожавам џган пипл и да немам кај да седам. Ако немаме маса или барем ако не најдеме место на шанк, а да сме поголемо друштво цела вечер ќе ми е тапа.. А на денско излегување-Ликвид или Кадмо на кафенце :D
     
    На Street.chic му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Во чаршија ми е преубаво, обично седнувам во Темов, а други местенца за искачање зависи...Ленинова, Кино Карпош, може и некогаш летно време во парк, зависи од тоа колку луѓе сме собрани, и секако омилено местенце од кога си го средија бавчичето ми е Излет, поготово за кафе пиење :)
     
  19. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Ова лето прекиснавме во Хавана, но за чудо не ми остави некој беден впечаток. Програмата им ја знам скоро напамет, летна дискотека во секој случај е далеку подобар избор од зимска.
    Не сакам многу "шемаџиски места", врие некој скриен претенционизам за чаламење и глумење лудило од кое ми се повраќа :puke:

    Ми се допаѓаат неколку места низ Скопје, Irish Pub на улица Македонија, Plaza de Toros и кубанскиот ресторан на кеј. Soul Pub е исто фино местенце. И низ Дебар Маало се среќаваат пар добри кафичи.

    Не сум баш таков тип на човек, повеќе би сакала добра хип хоп и рнб журка, ама од билдери на врата и налицкани елкици не може човек на ред да дојде, а богами од злато да е внатре, не стојам саат време пред врата, за да некој со коеф. на интелигенција 50 се мисли дали да не пушти внатре. :^) Море марш таму! :devil:
     
    На mysterious и Phyramide им се допаѓа ова.
  20. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    епа јасно е кога багуфче има дечко диџеј...ќе биде главна на сите забави....те гушкам мила :*