1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде излегувате?

Дискусија во 'Слободно време' започната од LadyStyle, 5 јуни 2010.

  1. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    после долги договори и преговори со многу луѓе на крај затоа што секој сака на различно место да излезе и несака да направи компромис одиме на кафе во кафич :lol: па после кој сака каде сака си продолжува
    кога немам јак буџет одам на пензионерски кафенца од 10 до 12 и правец дома со автобус :$
    а кога ќе најдам друштво расположено за журка + некоја фина понуда од дискотекиве ги вовлекувам стапалава во 10 цм. штикли и правец на подиум (колосеум, хард рок, хавана....) не им одам во парадизо зошто се налутив, на врата како овци не бираат ]:) епа нема да стојам да ме изберат.....во хард рок се разбира ако има гратиси влегувам зошто 90% така влегуваат па не сум луда да плаќам карта :fubar: а за колосеум само четврток на журките кога нема толку средношколци :lol: ......хавана ми е место за кулирање и немора да се замарам со штикли за таму, ама па слабо слушам рок :doh:
    од кафичиве уште да кажам....на улица македонија и на кеј седнувам најчесто, подалеку ми е дебармало и некако не се вклопувам во тоа фенси-шемата :makeup:
    еј па ќе ја заборавев кафана је моја судбина....барем еднаш на два месеци одам така да се изнапеам и да мешам на стол :rofl:
     
    На maa му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Киснам во парк, некад у кафичи иако не ми е најпријатна таа атмосфера, свирки се задолжителни, не пропуштам добра свирка било да е пан, рок или метал.

    Иначе, дома со друштвото најбоље си поминуваме. :!:
     
  3. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Години наназад излегувањето со дечко ми ни е на помирни места...во ресторан, пицерија... од таму пак може да одиме во барот ама се поретко ни се случува да ја продолжиме вечерта до раните утрински часови!
    Преку неделата седиме на кафе низ кафиќите или пак одиме кај него (домашна атмосфера :$ ) а поретко пак шетаме низ град колку да ни помине вечерта ;)
     
    На princezzza му/ѝ се допаѓа ова.
  4. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    со дечко ми најчесто сме по кафитерии и ресторанче каде што можеме мирно да се напиеме, да си поразговараме и да си се расположиме.
    ако расположението ни тргне у правец на вриење и лудување, излегуваме и после 2 недели не зборуваат :lol: :lol: (а ние не се сеќаваме :tmi: ) :D тогаш екстра енергија ни се појавува :lol:

    а со другарки кога излегувам најчесто ,,се начукуваме,, :D пред излегување во некоја кафитерија и после одма во дискотека :rock:
    но обично имаме секогаш проблеми со тоа кој каде сакал, па не му одговарало, па бла бла :fubar: не ни ги слушам повеќе :D
     
  5. princezzza

    princezzza Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    :lol: :lol: :lol: Мина ме поштеди од пишување значи истата шема ја имаме и ние со моето :angel: позз :hai:
     
  6. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Еквестриан ми е ептен блиску и често сум таму. Кафулињата во околина исто така. Скоро секоја недела сум во Витез, така некако се погодува. Блиску ни е и на мене и на дечко ми па не фаќа пат натаму.
    Њу ејџ, Казабланка, Лезет, Аја, Њу Јорк, Мексикански исто така ми го прават меракот. :)
    Навечер често сум во Бариста кај другар на свирка. Маракана исто така ми е по вкус. Колосеум, Хардрок, места каде што треба да се штиклосам и изнадотерам не се баш мој тип на место, ретко ме фаќа пат натака. :)
    Оваа година се повеќе сум на места каде може да се јаде, како Амигос. Убава атмосфера, убава храна.
     
  7. Zaspana

    Zaspana Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    13
    Јас најчесто сум во кафулињата ....но сепак петок или сабота навечер во кафиќ затвораат во 1 саатот па продолжуваме во дискотека... :D
     
  8. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Па вака имам проблем во врска со излегувањата т.е друштвото со кое што јас излегувам не одат во ноќни клубови туку седат дома се собират и играат карти а мене тоа не ми е интерсно затоа што животот е еден и треба да се искористи па со сила седам со нив, а и кога ќе излегуваат одат на мирни места и потоа директно дома си одиме т.е на места каде што се седи каде што не се игра и рано си одат дома кога сите веќе излегуваат понекогаш излегувам со моите другарки од факултет и одиме во кафич но кога сум излезена често мислам на моето друштво каде се што праваат ??? и т.н. едноствано сакам да сум со моето друштво но не ми се допаѓаат местата каде што тие одат, имам неколку пати излезено со другарките од факултет но сепак најубаво ми е со моето друштво затоа што не е исто. Знам дека не се седи на две столици но што да правам кога сакам да одам по ноќни клубови не ми е интересно да седам на едно место и да си одам порано дома.
    Знам дека малце офф топик сум но мала помош можи .
     
  9. GreenEyes

    GreenEyes Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    44
    поише сакам на лајт места да идам по кафичи ко на пример у Конак на пиво или некој друг. али пошо друштвово не се по тоа ја спаѓам у малцинство, па ретко идеме за жал. а вака по дискотеки али више толку ми е смачено едно исто па...
     
  10. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Најчесто седам по кафичите низ центар, немам некое посебно омилено место, пред се зависи од тоа како сум расположена и нормално зависи од тоа како ќе се договориме со друштвото.Одам и по дискотеки, ама поретко, а во парк исто така ретко. Кога сум излезена со дечко ми одиме и во пицерија. :)
     
  11. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    По кафичи ама во последно време многу ретко ( сг је оскудација...пара је скупа!), во парк, пицерија или некој друг ресторан...
     
  12. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Па од кога зафршив со она досадно школо излегувам секој ден прво неколку крукчина на убавиот широк сокак и потоа во кафич на џускање :dance: :lol:
     
  13. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    Петок,сабота - неколку кругчиња низ Широк Сокак потоа седнуваме со друштвото Лаказа,Верона,Ел Греко,Лео :) А понекогаш одиме и Famous,најчесто за родендените ама и за викенди понекогаш.
     
  14. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Со оглед на тоа дека сум мала по кафичи да излегувам, излегуваме со другарките низ населба кај нас(таму од сите 3 школа сите деца искачаат). Ретко одиме накај град :)
     
  15. S-i-m-o-n-a

    S-i-m-o-n-a Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2011
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    135
    Каде шо ке ми текне, ма да нема мн места за излегување во мојов град... еден саат и цел го помина :) :)
     
  16. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Парк, Хавана летното, кафиќи низ градов и така.
     
  17. eemmiilliijjaa

    eemmiilliijjaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    213
    низ струмичкиот центар,парк итн.
     
    На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
  18. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.511
    Допаѓања:
    144.239
    Зависи со кого излегувам, ако сум со дечко ми седиме на помирни места пицерии, ресторанти :inlove: .. а некогаш продолжуваме во барот.. е таму знаеме да заглавиме. А со другарки најпрво седиме некаде на женски муабети и ''по малку'' пиење :lol: , а потоа одиме по кафичи и на крај во барот.. :)
     
  19. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    После 12 Маракана.
    Ретко да зацепам накај Колосеум и некое такво место, не се мој тип.
    Обично пред Маракана или пиеме во паркче позади Олимписки кај Корчагин, од каде не избркале баби со прачка преку 10 пати, или во Ремецо.

    Инаку преферирам ресторанчиња од типот на Амигос, или коктел во Ла Бодегита дел медио.
    Сакам места кои ем се мирни, ем прометни.

    Места каде се напикани 1000 души и сите се ко теткици, а ги гледам, од генерација ми се, бришам од список.
     
  20. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Зарем таа бабата уште брка со прачките? :D :D