1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде излегувате?

Дискусија во 'Слободно време' започната од LadyStyle, 5 јуни 2010.

  1. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Пред Олимписки де. Сум се збунила.
    Ако збориме за истата баба, да! Она имала имотен лист за паркот. :D
     
    На femina90 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. kirebt

    kirebt Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Po kafici i njkni klubovi :P
     
  3. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Па,во Неготино не дека има нешто многу избор,али одам понекогаш пијам кафе приквечер и потоа излегувам. Летно време стварно е интересно кај нас,секој викенд нешто се дешава. Хавана,Акрополис,кафани на отворено - има стварно каде да се оди. Зима - смрт. Никако неможе човек да ме натера да одам во 12 саат,по најжешко да одам да пијам кафе у чаршија. Глупости. Жива вода ќе се сторам додека да дојдам. Нема смисла.

    Тука во Скопје,сакам да шетам приквечер. Немам пиено кафе на Македонија или Ленинова,треба некој ден да го посетам Кино Карпош,редовно пијам кафе во Фонтана. Арапскиот ми се допаѓа многу,во кинескиот само печениот сладолед - услугата катастрофа,Пјаца ди Торе исто фино место,вкусни пржени кромидчиња со сос... Треба некогаш да ги посетам исто и тоа кафаните,дали Дебар маало,дали друго место... По дискотеките не излегувам често,да не речам ич,дрес код тука не. Не сум од оние кои одат секаде само за да ги сликаат од урбантајм или персоникс или како и да е,за да ги стават на фб,у смисол ВИДЕЈТЕ МЕ! |(

    И вака ми е скоро одлично. :)
     
  4. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    По кафиЌи, ресТоранти и во диско, и сеКаде на друго место каде има добра журка, зошто многу сакам да се журкам до бесвесТ.

    Сегде, бе сегде, кај ми се оди, таму одам, дали во дискотека, дали во ресторан, дали во кафиќ, немам некои омилени места
     
    На Bunny05, butterfly.93 и crazylady им се допаѓа ова.
  5. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Најчесто на мирни места по кафичи, поретко во ноќни клубови. :(
     
  6. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Па ќе се прошетам малце низ град,па на фонтана а може и во некој кафич да седнеме малце :)
     
  7. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Обожавам барем еднаш неделно да се опуштам до крај во диско,а поготово кога комбинација ке е домашна пре парти+диско или ресторан+диско е мојот избор!
    Од места со ок журка од широкиот асортиман ми се Парадизо,БЕ2 :D и Жарман,Сектор е топ исто....
    Ако се расположиш,се ке ти е погодено :D
    Кафичи и ручеци/доручеци/вечери,маалски кафиња,ги оставам за денска шема или некој ден од неделата.
    Омилени денови за журка,среда,петок и недела.
     
  8. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.499
    Допаѓања:
    1.580
    Пролет, лето, есен ПАРК :inlove: , а зима различно само да е некое топло место :P
     
  9. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    Најчесто одам по кафани (да се развеселам :D ), па низ кафичи, во нокни клубови ... како н пример сега уште малку ... урааааааааа
     
  10. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Сакам мирни местенца со интересен амбиент и музика која нема да ми ги дупне ушните тапанчиња. Најчесто кога излегувам сакам да можам да го слушам соговорникот без притоа стопати да го замолам да го повтори кажаното. Кастм паб, Соул паб, Лезет/Аја, стара чаршија, а кога сакам да се „издувам“ одам или во Бастион или правам исклучок од моите омилени местенца, па одам кај што ќе сакаат другите.

    Дискотеките веќе не ми прават мерак како порано, одам еднаш во два месеци, не дека има некој посебен избор. Ама за денсање до зори си го сакам Капан ан. Би сакала да видам и каква ќе биде новата дискотека што ја зборат дека е по светски стандарди.
     
  11. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    Најчесто низ населба, понекогаш низ град со другарки ама не одиме по кафичи и слично затоа што јас не сакам а мојата желба секогаш се почитува :D ,така што дискотеките и кафичите другарка ми си ги остава за со посебно друштво, не со мене. А вака одиме по продавници и воздивнуваме по одредени парчиња облека кои за жал се прескапи и знаеме дека никогаш нема да можеме да си ги дозволиме и пред да се изнервираме премногу заради тоа продолжуваме кај нашите лулашки, кај Соборна, неизбежни ни се при секое посетување на град. :) После си одиме на некои наши чудни местенца, забутани, кај што можеме да си седнеме и на раат да си правиме муабет за се и сешто, евоцираме стари спомени и слично. Туку, да не забегувам од темата, тоа би било тоа. :)

    П.С. Саја, јесда не ме интересираат дискотеки, да не знаеш како ќе се вика таа нова дискотека и каде ќе се наоѓа? :)
     
  12. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Ванила се вика, пишува дека ќе биде во центарот на градот. Повеќе информации немам. :)
     
    На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Mimche.B

    Mimche.B Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    13
    Паа.. викенди негде у кафичи (обично дебар маало) Fun, Kino Karposh... u Boni коа има журки.. А коа сум по одмори, почесто у некој ресторан, на јадење и така.. Идам у струмица некад пошо иам роднини..има таму јаки кафичи..ресторани.. и така :rofl:
     
  14. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Излет, Излет, и само Излет и магија се стоооори! :lol:

    Второ лето по ред сум му верна и комплетно сум заљубена во местенцево. Навечер е навистина волшебно. Скопје е среќно што го има Излет. Излет за кафе, Излет за денско кулирање на огромните каучи, Излет и кога врне, Излет и за вечерни палавштини и нежни скокотливи допири па и за
    лапање
    во темницата под пригушените светла на лампионите :$ Излет за вечерни средби и пијанки со другарките, Излет за случајни средби со старо друштво, Излет за добар старт на вечерта па и ноќта, Излет за добар завршеток на денот полн со обврски. Излет засекогаш!

    Со испружени нозе, или со свиткани нозе во јога позиција, или подзалегнати на меките перници, или прекрстени светкави исончани нозе бутнати во 10че штикла. Излет паше на све ко тегет чарапа.

    И не знам дали имам друго толку омилено место за излегување во Скопје. Освен чаршијата севкупно, а и во глобала секаде ми е ок, ама никаде толку убаво како у горенаведеното.
     
    На Marchesa и green.eyes им се допаѓа ова.
  15. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Њу Ејџ ми е класика, моја генерација луѓе, наслободна сум таму, најдобро е со греено вино, дечко до тебе во Нова Ера делот во есен навечер. Посебно место, башка има добра музика...

    Освен ова, парк е непреболив дел од мене, поготово Брдо и школка, чат пат и стар парк т.е Љумфир.

    Не искачам по дискотеки и сл. едино во Кастро или Хавана ако се збива нешто добро, ама и тоа е ретко.
     
  16. Zlatusko

    Zlatusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    739
    Старо Картел, ГТЦ. :)
     
  17. Grunge

    Grunge Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    625
    Може некој да ми каже нешто повеќе за Њу Ејџ ако знае ? :)
     
  18. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Јас сум била еднаш и не искраено не ми се свиѓаше баш. Многу ми беше наркоманско, огроомен облак чад низ цело место, во позадина беше пуштена прегласна транс музика и таму седеа само возрасни луѓе. :)
     
    На Grunge му/ѝ се допаѓа ова.
  19. LadyH

    LadyH Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    85
    за Њу Ејџ да се надоврзам, јас бев еднаш и не беше лошо, баш имаше само средношколци, амбиентот не ми е по вкус баш али сето тоа во сенка ги става чајот (имаше состав со хибискус нешто) што го пробав тогаш и никогаш повеќе :puke: :puke:
    иначе многу често низ мало и околина, некогаш низ места каде што вообичаено излегуваат деца на моја возраст :)
     
  20. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Да не знае некој поточно да ми објасни каде е кафе Парадокс(знам само дека е на ленинова) ама каде поточно? :?: