1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде излегувате?

Дискусија во 'Слободно време' започната од LadyStyle, 5 јуни 2010.

  1. Katerinceee

    Katerinceee Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    814
    Допаѓања:
    1.230
    Пол:
    Женски
    Па мало градче,мали места...
    Излегувам по кафичи,понекогаш сендвичари и центар...
     
  2. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    Сакам да шетам на повеќе места,во кафичи,диска,ресторани.
     
  3. Anja98

    Anja98 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    Ретко одам по дискотеки,освен ако не е нешто поголемо како на пример завчера отварањето на тоа Social,ex zimsko Paradizo. Најчесто одам во некој кафич,на јадење негде(мекдоналдс,ања...), се шетам низ гтц,сити мол или рамстор и секако неизбежен дел градски парк. :)
     
  4. sm1zla

    sm1zla Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    многу ретко излегувам (дека со другарките се испокарав -.-) ама кога излегувам во градот низ центар или едно место има го викаме ’кукичка’ мал град..:)
     
    На CoCoGiiiRL му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Moretti

    Moretti Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    1.051
    Па излегувам во кафичи понекогаш се собираме кај некој дома :D понекогаш седеме во паркови и така
     
  6. NewYorker

    NewYorker Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    95
    Јас и друштвото сеуште не сме за по дискотеки и кафичи :lol:.
    Ние си се договараме да се збереме кај некој,нарачуваме пица и се забораваме со саати од зборење и зезање.А за искачање излегуваме најчесто во наше маало,ќе зафатиме некоја клупа и не се тргаме,или одиме во ГТЦ или Бисер. :) :lol:
     
  7. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Кога ќе ме прашаат каде излегувам и ќе им речам дека преферирам мирни местенца со вусна храна и пријатен амбиент, него ли бучни дискотеки со досадни журки, ми удираат еден жесток поглед и одма сум декларирана како асоцијална особа, што си нема врска. Па јас на овие јадачкиве места, сама ли одам? Ноу сенс ет ал!

    Го сакам Амигос, ги сакам Ања и Фрути ди Маре кај градски, ја сакам Бела Виста, Арабеска...
    Сакам да одам и во Пикола Италија, највкусните лазањи ги имаат!
     
    На Someonespecial, Golden, eli25 и 3 други им се допаѓа ова.
  8. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
    Во парк, некаде на јадење или во веро, рамстор или сити мол. Многу ретко во кафичи и дискотеки. :)
     
  9. Elena-97

    Elena-97 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    2.107
    Ако има едно нешто што најмногу ме тера да вртам очи е кога се договараат да одат во парк навечер. И ќе се соберат 10 души, пола машки пола женски, ќе земат едно (или повеќе) шише пиво,ќе урлаат ко ненормални и етее излегле дечките, имале продуктивна вечер. Ма немој молим те.

    Јас БИ сакала да излегувам на местенца како што кажа Анабела, со убава атмосфера и добра храна. Штета што не го практикувам многу тоа. Наспроти ЈБТ има едно многу слатко местенце "Пиаца" и многу ми се допаѓа однадвор како изгледа, а и тие што биле ми го фалат. Се надевам ќе одам наскоро :D

    А кога излагам со другарки најчеста дестинација е ГТЦ и околните трговски центри, Рамстор,Веро и компанија.
    Шеткаме низ плоштад и понекад ќе седнеме во Ања или на некое друго местенце, ама 90% од времето завршуваме во Мекдоналдс, што јас радо би сакала да го променам, ама тоа е.
    Во дискотека сум била 1-2 пати, и не ми има оставено некој Вау впечаток. Супер е за 1 месечно пример, не секоја недела |(
     
  10. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.193
    Допаѓања:
    2.518
    Дискотеки ич неќам :devil: Едино Колосеум во последно време,добри пеачи доаѓаат.Иначе дискотеки нема шанси! Си преферирам кафичи,мирни места каде што можам на раат да си седнам со друштво,да си каснеме нешто или па кафе-мафе,да падне по некој трач и така :D Има многу места кај што излегуваме:кафичите на улица Македонија(посебно барселона,54 и белисимо),флуид во лептокарија,кафичите на кеј..има уште некои ама не ми текнува сега :P

    Иначе да ве прашам:каде се наоѓа кафичот Зона? :)
     
  11. Kristina.R

    Kristina.R Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2012
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Машки
    кај една винарија :D има клупа и е мирно никој не проаѓа и си седиме со друштво.Понекогаш се шетаме и кузнае каде ќе се запукаме,после за враќањее прашуваме луѓе
     
  12. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Не се врзувам за едно место.
    А и со дечко ми не ни претставува проблем местото, секогаш си се договараме меѓусебно, или со тие со кои излегуваме.
     
  13. Lily52

    Lily52 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2013
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    36
    или онака во паркот на сунчуглет или во кафич :)
     
  14. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Најчесто со друштво или се собираме кај некој дома,гнетеме пица,се зезаме и гледаме некое филмче :) Или ќе седнеме негде на кафе / палачинки,се шеткаме низ маало па ќе седнеме на клупи :) некад пешачиме по кеј па идеме на сладолед :) Ретко идам во дискотека , дали еднаш месечно.. Сум била и во кафана,атмосферата е каде каде повесела и поопуштена :D
     
  15. Jean-Baptiste

    Jean-Baptiste Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    2.867
    Пол:
    Машки
    Преку ден на кафе а приквечер кога е топло времето во парк со пивце незаменливо доживување.Се помалце и помалце идам на рок свирки
     
  16. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Зависи кои ќе сме и како ќе се договореме најчесто во кафич но може и во ресторант на пица или некое друго јадење ако сме гладни и што ни се јаде...
     
  17. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Најчесто по кафичи во Центар, Кисела вода или Карпош. А по дискотеки ретко одам, еднаш месечно.. уствари веќе не ни имаме некои добри дискотеки во Скопјево, сите станаа клише.
     
  18. Gentleman..D

    Gentleman..D Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    44
    по кафичи,по паркови,некогаш немора да излезиме онака се собираме :D
     
  19. Buterflygirll

    Buterflygirll Нов член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    77
    Во дискотека милениум омиленото место :*
     
  20. cheetah.girl

    cheetah.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    1.620
    Допаѓања:
    1.416
    Секогаш различно.
    Во кафич,во ресторан, во пицерија, кај некого дома :)