1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде има убави палачинки?

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од annabieber, 19 февруари 2012.

 1. annabieber

  annabieber Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  9
  Каде има убави палачинки? :)
   
 2. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.462
  Општи прашања

  Еликсир во Бисер нема. Ама има во Веро, ако ти врши работа. :)
   
 3. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  Општи прашања


  Во Амати има добри палачинки. Не штедат на мастрав :D
  Исто и во Ања :)
   
  На vickyy90 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Општи прашања

  Амати дефинитивно. За 110 денари не штедат на Нутелата, арно ама брзо се заситуваш од толку благо. Барем кај мене е таков случајот. :doh:
   
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.417
  Пол:
  Женски
  Општи прашања

  Амати ама претераа со цената малку не сум јадела одамна.
  Солената мене врв ми е Ања! 120 денари.
  Блага убава и не многу скапа Ред кафе. 80 или 90 денари е ама убава е и голема.
   
 6. CaperucitaRoja

  CaperucitaRoja Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2011
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  320
  Пол:
  Женски
  Енрико-Лептокарија ;)
   
 7. BlackAndWhiteSwan

  BlackAndWhiteSwan Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  3.227
  Пол:
  Женски
  и во мексиканскиот ресторан се ммм just delicious :)
   
 8. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Најубави палачинки според мене има кај баба ми дома кога ќе ги направи :lol:
   
  На anjaloqk му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.539
  Пол:
  Женски
  Според мене најубавите палачинки во Скопје се во „Палма“ слаткарницата во Аеродром ммммххххх :P
   
 10. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Коза Ностра
  Таргет
  Амбасадот
   
 11. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  во ред кафе

  а во дежа ву во Рамстор се најгрдите
   
 12. Chocoholic.girl

  Chocoholic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  39
  Во Амати има преубави палачинки и дефинитивно не штедат на мастрав :D
  Исто така многу ми се допаѓаат и американските палачинки во О ла ла, особено тие со нутела.. прекрасно! :inlove:
   
 13. elcezelce

  elcezelce Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  3.116
  Допаѓања:
  20.936
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно во Мартини во Лептокарија ,а и во Балила не се лоши :)
   
  На Buterfly2576 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.301
  Допаѓања:
  16.737
  Кај мене дома.
   
  На Vik4e му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.261
  Допаѓања:
  8.646
  Во Амати се убави ама премногу силни палачинките. Во О ла ла се онака ок. Во Ало ало ми се убави и убедливо најубави во Пастел.
   
 16. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.930
  Пол:
  Женски
  Кога ми се пријадува одам во Амати во рамстор. Едно кило еурокрем и шлаг ставаат, баш како за мене. :D
   
 17. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

  t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  335
  Во La vita во н.Илинден, за 50 ден добиваш огрооммнаааа палачинка со мнноогу крем, банана/плазма/лешник...... и шлаг, брзо се презаситуваш.... едвај ја јадеш цела..... ... Одиме специјално таму само за палачинките,..
   
 18. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.050
  Мене ми се најубави, најсочни во Бамбини палачинкарата во Аеродром што е. Единствено од нивните се прејадувам и таман ми доаѓа благото.
  Сега гледам имаат на Групер понуда, со попуст, дефинитивно ќе земам, но се плашам да не не ги прават како вообичаено, како кога купуваш регуларно.
   
 19. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Во Костарика, и во бамби.....
   
 20. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.667
  Пол:
  Женски
  Бамби дефинитивно :up: