Каде има убави палачинки?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од annabieber, 19 февруари 2012.

 1. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.024

  Гледам дека сум грешка , не била БамбиНИ, туку без “ни“ :lol:
  А да Сноу ме потсети и за Костарика, уфффф, мислам дека никаде не се по полни со нутела :inlove:
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  ^тоа значи дека пак треба да одиме... :)
   
 3. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.111
  Допаѓања:
  8.851
  Пол:
  Женски
  ^ Сноу, видов во темата Кичево си пишала дека кога си одела накај Охрид си наминувала натаму. Па какви се таму а? :D
   
 4. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.887
  Во Охрид убави се во Леонардо. Има и благи и солени. По 50 денари се.
   
  На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
 5. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.024

  ДА да, ама сепак сум била во право не е бамби, туку БАМБИНИ :P :lol:
   
 6. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Во Ања солените се најубави :rock:
   
 7. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.469
  Кај мене дома. |(
  Добро дома да ви дојдеме ако не на палачинки?

  Во Амати не штедат на нутела што ми се допаѓа. Јас нарачувам пинатц религиозно.
  Бамби во Аеродром е затворена мислам дека. Јас живеам во тие згради и кога и да навратам да купам, дење или ноќе, затворено е.
  Баш им ги сакав палачинките. Поприфатливи беа од Амати со цените каде каде, па 2 си купував. :lol:

  Во О ла ла се многу убави американските палачинки. Се топат во уста и чоколадниот крем им е преубав. Не нутела кремот, чоколадниот. :!: Тој сум го јадела.

  Во Палма нарачајте нутела палачинка и баш кажете ми дали е тоа нутела затоа што мене воопшто не ми наликува. Или мене ме хејтаат дека им крадам некогаш интернет. :lol:

  За девојките кои имаат можност да отидат во Берово, не се будалете со скара. Палачинки му е мајката. 2 за 40 денари. Едни од подобрите што ги имам јадено. :D
   
 8. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  837
  Амати во Рамстор има сеуште? Или мислите на Амати во Веро центар? Јас се сложувам дека таму порано правеа многу убави и богати палачинки (и благи и солени), но повеќето ресторани ги затворија и не знам дали ги задржале палачинките како порано.
  Убави солени палачинки сум јадела и во Енрико.
   
 9. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  До сега најубави палачинки ми се од пицеријата ЕМА :inlove: :inlove:
   
 10. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  357
  Кај најде 2 палачинки за 40 денари во Берово ??? :?: :?:
   
 11. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.469
  Секаде каде што седнав. :)
  Не ги паметам имињата. Еве и да не биле 40, може биле 50, а на едно место 30 ни кажаа дека се, ама таму не паметам дали сум седнала.
   
 12. babymama

  babymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  220
  Во Ред кафе и солените се убави и благите. Нема утка со храна таму.
   
 13. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.973
  Допаѓања:
  77.358
  Најубавите дефинитивно се во Куманово,во ирскиот паб.Ако се најдете некогаш таму пробајте ја палачинката со шумско овошје и бел крем ,120 ден е.Внимавајте само ,бааги е големка,можете двајца да си ја поделите,ние така правиме.

  А може да кажам и за најодвратната :envy:
  Во оној 4 сезони на Дени,Аеродором,-ем минијатура,ем 110ден-со крем и плазма,катастрофа :|
   
  На slavica999 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Edie.S

  Edie.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2012
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Мене па во Ред кафе благите не ми се убави.. шо знам, може така ми се погодиле..
  Али затоа во Палмааа.. аууу сексои! 120 или 140 беше ама голема и полна! Мх мх
   
 15. l0vE...-love

  l0vE...-love Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  Кај мене дома хихих :lol: :lol: :D :D :D
   
 16. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.101
  Во Енрико во Лептокарија. Не штедат на состојки, и превкусни се.
   
 17. MerlinMonro8

  MerlinMonro8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2012
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  206
  Во Ања :inlove:

  Љубов на прв поглед беше тоа, а и на прво залче. Mислам дека две даваат, ама две ко 10. :lol:
   
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  Многууу се убави. Едни од поубавите што сум ги јадела.
   
 19. Masnickaaa

  Masnickaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2011
  Пораки:
  324
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
  Во Палма, Nu house и О ла ла :inlove:
   
 20. SnowWhite91

  SnowWhite91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  1.153
  Допаѓања:
  1.396
  Особено ако си нарачаш од тие со крем, мед и бадеми :inlove: :inlove: :inlove:
  Како што би кажала Андријана Алачки: „Мх, мх, мх“ :rofl:
  ЕНРИКО СЕ ЗАКОН ЗА ПАЛАЧИНКИ!!!! :l: :muscle: :up: