Каде има убави палачинки?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од annabieber, 19 февруари 2012.

 1. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.238
  Пол:
  Женски
  Кај мене домаааааааа и тоа од мене направени :lol: . И во една палачинкарница во новиот пазар сигурно знаат битолчани :!: :D
   
 2. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.950
  Допаѓања:
  9.931
  Пол:
  Женски
  ^^ Која е таа во новиот пазар?

  Инјаче препорачувам во Кус кус Битола,повкусна не сум јадела! Порано беа преубави и во Ла каса,ама сега е затворено ;( Со Милка ги правеа,преубави беа! (некој ден дома ќе си пробам :) )
   
 3. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  4.975
  Кус-Кус Битола и Делта-Валандово дефинитивно сум ги пробала највкусните палачинки :mm: ахх ми се пријаде сега :D
   
 4. charliee

  charliee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  713
  Пол:
  Женски
  најубави се домашно прваените палачинки затоа што можете да експериментирате со составот,да ги направите како што сакате да ги јадете,да ги декорирате на интересен начин,и ќе би биде мило да ги јадете.во оние куените никој не е сигурен што е ставено а и ги прават да речеме од сабајле па кога ќе побарате само ги подгреваат.
   
 5. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  од домашни поубави палачинки нема...
   
  На kala21 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.306
  Допаѓања:
  2.439
  Пол:
  Женски
  Бирократ и Плаза дел Торос
   
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.222
  Пол:
  Женски
  На мене ми се допаѓаат палачинките во Бамбини (во Аеродорм, во близина на слаткарницата Палма).
   
 8. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.328
  Допаѓања:
  3.456
  Пол:
  Женски
  Во Шарм кај Универзална сала што е. :)
   
 9. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  973
  кај мене дома :D
  во Ања :)
   
 10. kelk

  kelk Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  5
  mn gi falat od tamu ama ja ne sum gi probala mene licno ubavi mi se vo amati vo vero centar ne stedat ic na mastrav a gi pravat so nutela
   
 11. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Кај баба Доче,нема поубави од нејзините,ни мама не и е равна на баба :D
   
 12. Buterfly2576

  Buterfly2576 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2013
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  14
  За Скопје тоа се дефинитивно Мартини во Лептокарија и на улица Македонија незнам како се вика ама француско е местото при крајот на улица Македонија еден од последните локали е од лева страна има и палачинки за носење.Со нутела банани сладоле ммммммм...Убавини а и солените им се многууу вкуснии :lol: :lol: :lol: Дечко ми посебно е заљубен во овие две места затоа и стално си одиме тамо :lol:
   
 13. jagodka.18

  jagodka.18 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 март 2013
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  606
  Најубави палачинки во Ред кафе на Железничка, ги обожавам :)
   
 14. Bile15

  Bile15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2013
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  38
  Во Скопје-Ред кафе,а во Прилеп Домини.
   
 15. ivancekitty

  ivancekitty Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  6.539
  Дефинитивно во Енкрико-Лептокарија :D
   
 16. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.047
  Каде има убави палачинки? Кај бабаа и дедо :D :inlove: :rofl:
  Да заврши школиштево и ќе одам ќе се изнајадам :D :wasntme:
   
 17. Rawr

  Rawr Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2014
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  38
  Во Македонија значи секаден си се држи некој стандатд и нема нешто епрен посебно,ама палачинка што сум пробала во Будва аууу мраз.Палачинката беше голема колку оние дрвените за фамилијарна пица и брцаа во една голема канта со чоколада со една голема лажица како кутлач и како молер си мачкаа низ цела палачинка а потоа маваат ореви или лешници.И сето тоа за 2 евра леле цел саат ја јадев ама почна и да ми се кашави ама лиги ми паднаа додека да почнам да ја јадам :D :D :D
   
 18. love.a7x

  love.a7x Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  112
  Ања, Plaza De Torros, Twiggi (RamstoreMall) :inlove:
   
 19. Boleyn.7

  Boleyn.7 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  419
  Еquestrian (Аеродром) и Мартини (Лептокарија). . . Совршенство од палачинки. :hai:
   
 20. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.101
  Дефинитивно да. На сите места во Скопјево што се спомнати во темава имам пробано, ама тука се најдобрите. Едноставно затоа што не е штедено на ништо, ниту на крем, ниту на банана...