Каде има убави палачинки?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од annabieber, 19 февруари 2012.

 1. M-1207

  M-1207 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2014
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Најубави се во Ања, бирократ, Brooklyn додека во Nu House ги имам јадено најлошите американски палачинки.
   
 2. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.792
  Допаѓања:
  15.305
  Пол:
  Женски
  Кремисимо и Бела виста.
   
 3. Jovananana

  Jovananana Активен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2014
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  166
  Пол:
  Женски
  Мене најубави ми се во Енрико. А американските,во О Ла Ла :D И во Плаза Де Торос се добри,ама таму вафлите повеќе им ги сакам.
   
 4. t-sweet

  t-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  5.336
  Пол:
  Женски
  Во амати дефинитивно без конкуренција, посебно богатата палачинка:inlove:
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kitty267

  kitty267 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2013
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  51
  get lounge bar & anja :D
   
 6. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Женски
  Кај мене дома, повелете.:D:D
   
  На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
 7. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.306
  Допаѓања:
  2.439
  Пол:
  Женски
  Што од десертите би ми препорачале од Торос?
  Какви им се палачинките и другите благи и цените да не знаете отприлика како им се движат?
   
 8. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  7.589
  Пол:
  Женски
  Не знам во Охрид кај има.
   
 9. Βικτωρία

  Βικτωρία Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  3.660
  Пол:
  Женски
  Мене ми се допаѓаа во Аматти,ама сега го затворија,баш штета,иначе во енрико исто сеубави :)
   
 10. "Zoki"

  "Zoki" Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  8.398
  Пол:
  Машки
  Енрико Лептокарија?(fingers)
   
 11. ZAHRA

  ZAHRA Популарен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2016
  Пораки:
  985
  Допаѓања:
  12.935
  Пол:
  Женски
  Во nu house ми се најубави со Нутела ги прават
   
 12. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.594
  Пол:
  Женски
  Енрико, Лептокарија.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 13. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.492
  Допаѓања:
  18.799
  Пол:
  Женски
  Во Нутела Хаус, во Фетнес Хаус, Џус Бар, Чаптер и Тренд.
  Во Охрид најубави ми се во Ноа и во Леонардо
   
 14. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.594
  Пол:
  Женски
  И во Палма-Аеродром се многу убави, секогаш тазе и со богато полнење! Не штедат на ништо.
   
  На mileystar, KuklickaMoja, Lovelybaby<3 и 4 други им се допаѓа ова.
 15. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.223
  Допаѓања:
  7.981
  Пол:
  Женски
  Не прават убави палачинки во мојот град. :?:
  Најубави ми се од Грција, Астпровалта од Goofy's. Ги прават со мноогу нутела. Но и сладоледот им е одличен. (y)
   
 16. Ikickabebusce

  Ikickabebusce Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  3.146
  Пол:
  Женски
  Последно имам јадено во Скопје во ”Палма„ (слаткарницата кај Аеродром) и мислам дека таму се најубавии..
   
  На Queen8 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. The Chef

  The Chef Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2019
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  225
  Пол:
  Машки
  дома сам кога ќе си направам :)
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 18. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.637
  Допаѓања:
  57.837
  Кога сама си ги правам дома ми се најубави.
   
  На Animali и The Chef им се допаѓа ова.
 19. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.870
  Допаѓања:
  11.286
  Пол:
  Женски
  Се разбира дома кога ќе си ги направам се највкусни
   
  На Kjutche му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  13.717
  Пол:
  Женски
  Во Dolce LaTerazza