1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде летово на одмор?

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од newring86, 8 април 2010.

 1. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
  sakam mesto so ubava PESOCNA plaza :) dajte predlozi ;)
   
 2. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  сакам на море....во Турција сакам да одам...секако и Охрид обавезно барем 2 недели :)
  ама оваа година и на море планирам да одам 8)
   
 3. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Најверојатно Грција, не ме тепајте :oops: :oops: :lol: , па ке видиме
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Охрид сигурно :lol: :lol: :lol: :lol:
  Сакам на неколку дена до Градиште, неколку до Љубаништа (не да одам и да се враќам секој ден :lol: )...
   
 5. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  Значи тоа грците имаат многу убави плажи...Еџџ плаво топло море, песочни километарски плажи....убавини. Особено островите...
   

  Прикачени фајлови:

  • corfu02.jpg
   corfu02.jpg
   Големина на фајлот:
   282,9 KB
   Прегледи:
   9.692
  • agios-georgios-II-01-b.jpg
   agios-georgios-II-01-b.jpg
   Големина на фајлот:
   38,1 KB
   Прегледи:
   9.689
  • corfu_map.jpg
   corfu_map.jpg
   Големина на фајлот:
   40,2 KB
   Прегледи:
   9.688
  На Anja98, MotherMonsterI, baby13vik и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.707
  Допаѓања:
  150.442
  Аааау...мене да ви кажам право па многу ме дирна политикава,па ќе се правам патриот да не одам...како да не.Тие што се удараат у гради по телевизии за викенди таму се,си се перчат и ладат,јас ќе му ја мислам...Ма ајде,проста маса,шака беда...Грција ти е уживанција за нас македонците.Кој не може на Кариби да оди да ужива во рајски убавини,до задникот му е Грција.Јас ги изредив сите јонски острови и сум импресионирана.Кој има желба за кој од нив да се одлучи,нема да зажали,ем ко господин ќе биде угостен за сите пари,па дури и поише од што си платил.
  За летово се сврте некој муабет за Барселона...ама ќе видиме,обично се така се збори и на крај 5 за 12 ништо не излегува.
   
  На LittlePinky, love.butterflies, SunFlower94 и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Грција има многу убави средини плажи и не ги тепам оние што одат таму.. зш и јас сум одела со семејството и додека сум таму не ме интересира политика и слични работи - јас одам таму на одмор и си кулирам! 8)
  Летово.. има шанси за да одиме, ама како шо ни се собират мојава матура, трошоци за скопје... ќе видиме.
  Значи сигурно сум Охрид 8) :D
   
  На v.i.e му/ѝ се допаѓа ова.
 8. elena005M

  elena005M Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  1
  Охрид си е најубаво :) али не би било на штета ако појдам и Турија на Памук Кале би ми се остварила желбата уште еднаш да појдам и да видам :D :D :D
   
 9. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Охрид-дома си е дома :D Ова лето најверојатно ќе одам Турција,ама ќе видиме за тоа,уште е рано :D
   
 10. elena005M

  elena005M Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  1

  Aj zemime i mene mnogu mi se odi Turcija:)))
  pozzz
   
 11. TennisBabe

  TennisBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  364
  Francijaaaaaa <33333333333333 edvaj cekam :P :up:
   
 12. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.010
  Допаѓања:
  198.821
  Пол:
  Женски
  Веројатно Турција, ама во септември... ама ќе видиме :D
   
 13. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Здравје боже, за Охрид најсигурно, ама има преговори за Бугарија, ама искрено ем тешко, ем не ми се прави ќеифот. :roll: :?
   
 14. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  1.214
  Пол:
  Женски
  so decko mi planirame nekade valjda vo mk ama kade verojatno ohrid kade na dr mesto :D
   
 15. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Со моите Црна Гора .. Со дечко ми пред тоа може до Охрид .. Па Србија или Грција :D Какви патриоти , сите у грција отидовме :lol:
   
 16. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Па најубава е Грчка нема што тука. Е сега ќе се замараме со политика! Измешани работи се тоа... А Грчка е препрепреубава земја. Башка ни е на 200 км. Е па, што сакаме повеќе од тоа. На Американците животен сон им е да ја посетат, а нас ни е ееееееееее па и ти Грчка, ене кај е :lol: :lol: :lol:
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  Најверојатно до Охрид прво со друшките или дечко ми..па после планирам кај тетка ми во Белград да се одморам 2 недели и на крај ќе одам за Швајцарија конечно ќе си остварам една животна желба ..само здравје :)
   
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.788
  Допаѓања:
  65.497
  Пол:
  Женски
  Па ако имам одмор летово, има нешто планови за до Црна Гора. кромно нешто колку да се отиде некаде. Па ќе видиме како ќе испадне.
   
 19. FuriousBaby

  FuriousBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  2
  Врти - сучи сите Охрид :D Дома си е дома, така е :)
   
 20. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.788
  Допаѓања:
  65.497
  Пол:
  Женски
  Јас во Охрид никогаш не сум била, ниту пак ќе одам на одмор(без да се навреди некој) и тоа од една причина. Сите Скопјани се таму. За што да одам? Пак да гледам едни те исти фаци? Епа не сакам. И да одам негде ќе биде на страна како што си кажав. 8)
   
  На Vik'Toriah му/ѝ се допаѓа ова.