1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде летово на одмор?

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од newring86, 8 април 2010.

  1. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.401
    За жал оваа година најверојатно ќе морам да ја прескокнам Хрватска, и да се задоволам со неколку викенди во Љубаништа.
    Како што стојат работите кај мене на работа, оваа година тешко одмор. Ајде, нека има работа...
    Сепак потајно се надевам дека ќе излезе некоја можност барем една недела да попливам во Јадранско море!

    Одмор ми е една од најбитните работи :) ама во последно време се' ми се погаѓа преку една година да одам. Ај, лани бев 3 недели, ќе ме држи сега 2 години... како не бе... кисело грозје...
     
  2. Pain

    Pain Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    45
    Некаде со дечко ми најверојатно во МКД, а после тоа надвор од МКД на мала прошетка :):):)
     
  3. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Оваа година на ред е Шарм ел шеик, со Ерусалим....атоа што лани во последен момент ми откжаа и уште ми е криво, мада и замената беше препрекрасна ;) ....само ако после свадбата дечко ми има одмор барем 8-9 дена, ако не ќе бидат само 3-4 дена во Париз или друго местенце во Франција........ама сепак верувам дека ќе биде Египет......
     
  4. Dreamer

    Dreamer Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2010
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    70
    Во Охрид со друштвото,се разбира! :D Едвај чекам...
     
  5. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    сакам да одам во турција огромна желба ми е. исто сакам и во шпанија ама повеќе пари ќе ми требат :)
     
  6. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    Би сакала да идам со друштво во Охрид , а ако не идам со нив со помалата братучетка и двете тетки на Море, Бугарија :lol:
     
  7. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    Ауф. стварно уше незнам каде.
    Али иам у план Италија. :)
    Кај и да идете ви посакувам најбољи провод ;) :rofl:
     
  8. meredith

    meredith Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    78
    Оваа година ќе одам во Америка.Татко ми има таму некои братучеди, секое лето не викаат да одиме кај нив па решивме ова лето да го поминеме во Америка.Но секако и Охрид не ми бега..... :D
     
  9. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    грција не бега :wasntme: туку сакам малку подалечко оваа година, па ке видиме на моите дома џепчето до кај им стигнува :lol:
     
  10. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Edvaj cekam da dojde leto...vo juni ke se vrati deckomi i cel mesec tuka,doma ke si sedime a posle na dva meseca zaedno u Svedska odime i taka :)
     
  11. anije

    anije Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    39
    Ауу :emo: Па најверојатно во Албанија :worried: Сте биле таму? Како е? Хах :x
     
  12. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Во Албанија прекрасно е :D Лани бев , и пак сакам годинава ама ќе видиме.. :)
     
  13. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Ако идеш у Албанија ни под разно не иди у Драч.Значи ужас е.Исто како да си на сред битпазар, гужва,ѓубре,прости луѓе.Сум чула дека Саранда е убаво и Валона,а Саранда е на Јонско море кое е прекрасно така да не сумљам дека е убаво ;)
     
  14. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Летово заминувам за Германија едно петнаесетина дена во еден летен камп. Во кампот одиме само јас и едена моја другарка и колку што сум информирана ќе бидеме само ние двете од Македонија. Планирам да си поминам најубаво на целиот свет. :P
     
  15. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Уште не сум размислила има време :D
     
  16. Tammy

    Tammy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    33
    мм.. Италија :l: Ќе ги рашетам Венеција,Милано,Пјаченца,Рим и Ватикан .. уф уф .. што убаво без визичка :l: :rofl: ама не сме размислувале каде да останеме на одмор.. мани што ќе шетаме дур и на одмор! :D :)
     
  17. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358

    Убаво да си поминеш :inlove: баш би сакала да отидам во италија
     
  18. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    samo da ima more,lezalki,pesocna plaza,koktelcinja i ovosni salati
     
  19. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    И ја идам за Италија летово, додуше за 20 дена , уффф одвај чекам.Ем на концерт,ем на шетање, ке идеме Милано,Комо,Верона,Венеција и ќе видиме може уште некој град,а пошто идеме со кола ќе пројдеме и до Белград ,Загреб и Љубљана.Вие кога идете??
     
  20. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Сигурна сум дека убаво ќе си поминеш. И јас бев пред 3 год. Верона и Венеција и фантастично е посебно Венеција :)
    А за ова лето уште не знам кај ќе испадне. Сакам Турција па ќе видиме како ќе се договориме. Уствари јас сакам Бали ама скапо е по 2000 евра се аранжманите :?: Ај кога ќе завршам па ќе се вработам тогаш може во Бали :)