1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде летово на одмор?

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од newring86, 8 април 2010.

  1. Verce777

    Verce777 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Kazete mi za Albanija dali e stvarno tolku ubo ?Kako se dvizat cenite i nekoj slicni raboti ...pozzz
     
  2. maleckata.22

    maleckata.22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    17
    И јас имам слушнато од многу луѓе дека Албанија била супер а и не било многу скапо,башка на море си...Го обожавам Охрид ама луѓе претеруваат со цените...Мислиш у Црна Гора си отишол на одмор.Така да останува Црна Гора дефинитивно.Охрид 4 5 викенди доста е :D
     
  3. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    летово во скопје поради немање на пасош и поради не ажурноста на нашите служби за вадење на пасош ќе си седам дома :lol:
     
  4. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Ептен убаво е во Албанија и многу ефтино е . Цените за смештај не знам , татко ми таа работа :D Плажите песочни , туристите прилично фамилијарно доаѓаат. Фино е , кој отиде нема да зажали ;)
     
  5. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Ако не одам да работам во Грција,тогаш најверојатно ке одам со другарка ми во бугарија сончев брег :) :) :)
     
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    А замисли ние што живееме тука... Како ние се справуваме со тие цени - од лежалки, пијачки, храна, облека чии цени во сезона ги креваат до небеса...
     
  7. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Остај то туку храната кога ќе ја кренат не ја спуштаат појќе
     
  8. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.953
    Допаѓања:
    198.627
    Пол:
    Женски
    ^^А бе сите сакаат за џабе да летуваат во Охрид - ем му даваш се опремено, комплет апартман, ем скапо му е... е па мораш да платиш ако сакаш повеќе отколку само кревет и туш. Не може некој да ти издаде комплет опремен апартман со клима, тв и кабловска за 5-10 евра дневно. И во Албанија што е така поефтина, такви апартмани беа 50 евра дневно.
     
  9. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.480
    Одете во АЛБАНИЈА! Јас лани прв пат отидов во Албанија и бев на неколку км од Валона.Местото се наоѓа помеѓу Валона и Орикум.
    Албанија е одлична дестинација за фамилијарни луѓе.Многу е ефтино, луѓето се многу услужливи, и да незнаат англиски ќе се трудат да ве услужат.Цените се багателни.
    Не одете преку агенции од Македонија, бидејќи нудат повисоки цени и хотелите се на многу незгодни места што се нудат плус се преполни.Ние отидовме на своја рака, си најдовме смештај во едно ново хотелче, а такви ги има многу.Цената за изнајмување на соба е 35 евра па вие можете и 100 души да спиете внатре :D .
    Шала на страна, хотелот беше нов, како и сите други, со модерни соби, со клима, ТВ и фрижидер со сопствено купатило, огромнаааа тераса со маси столици и поглед на море.Во собата имаше и средства за чистење ако ви затребаат, пружалка за перени алишта на терасата, приватен паркинг обезбеден со чувари, а ресторан имаше на самата приватна плажа од хотелчето.Верувале или не две лежалки сп два чадори за цел ден коштаат 120 денари колку една во Охрид и тоа од поефтините :rofl:
    Климата во собата може да се ја пуштате нон-стоп никој нема збор да ви рече. Продавниците односно мини маркетите се преполни со секаква роба, а ЦИГАРИТЕ СЕ МНОГУ ЕФТИНИ :lol: Davidoff е 85 денари.....
    Има од пиле млеко, најскапо што сме платиле во ресторан во Валона, за тројца и тоа со многу обилно мени беше 15 евра.
    ИЗБЕГНУВАЈТЕ сместување во Валона, иако се движи од 15 до 20 евра од соба, бидејќи ќе треба секој ден со кола да патувате до плажа а има многу гужва и патот во Валона не е добар.
    Ако некој сака уште некаква информација нека каже 8)
     
    На love.butterflies му/ѝ се допаѓа ова.
  10. santa

    santa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    7
    Да знаеш дека нема да зажалиш ако одиш на Сончев Брег.Јас бев прехлани и си поминав феноменалнооо :D МНогу јаки журки има,се се млади така топ е :D Ама јас сепак не го давам одморот од лани во Кушадаси за нисто хехех најубаво еее
     
  11. santa

    santa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    7
    Можеби Саранда во Албанија или Грција (наша си е и баш затоа што сум патриот ке одам на наше море :D )Ама ме премислувате дека во Албанија иделе фамилијарни луѓе.ЈАс сакам забава до бесвест :D
     
  12. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    турцијааа и се разбира охрид :rofl: :rofl:
     
  13. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.953
    Допаѓања:
    198.627
    Пол:
    Женски

    Соба или апартман е 35 евра? Ние плативме 50 евра за апартман, ама пет души собираше може и 6. Ама ваму кај што бевме сместени, плажата беше приватна, па не плаќавме за лежалките и чадорите. Местово беше некаде 15 км после Валона.
    Ако одите во Албанија, обавезно носете заштита од комарци, било каква, ќе ви треба.
     
  14. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Би требало во Охрид .. :D .. Но можно е и негде во странство :)
     
  15. santa

    santa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    7
    Ај плс.кажи ми нешто повеќе за Валона штом веќе си била.Ноќен живот каков има,плажи дали одат млади или повеќе се фамилијарни луѓе итн.?КОлку се движат цените...
     
  16. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.953
    Допаѓања:
    198.627
    Пол:
    Женски
    ^^А бе има ноќен живот во Валона, има дискотеки и кафулиња, ама јас не одев таму. Сепак сакав да се одморам, ама убаво да се одморам. Ако сакаш забава, за тоа Саранда ти е подобра. Таму одат повеќе млади и има подобар ноќен живот, барем колку што сум слушнала. А цените беа горе-долу слично како кај нас, барем за храната и јадењето во рестораните, можеби за нијанса поефтино. Ама за сместувањето, супер беше, чисто, средено. Газдите секогаш беа тука кога ти треба нешто. Плажата беше приватна, од ова хотелчето кај што бевме сместени и имаше бар. Не плаќавме за лежалките и чадорите, а плажата беше убава, песоклива, со по некој камен. И да одиш во своја режија, а не со агенција. Ако одите со своја кола, возете внимателно. Ич не ми се допаѓаше како возат.
     
  17. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    Бугарија-Златни песоци :) Ќе одам со мама и тато |( ајде има надеж братучед ми,братучетка ми и брат ми ќе бидат таму :^)
    А со друштво никако не ни бега 2-3 викенда во Охрид :rofl: :rofl:
     
  18. maleckata.22

    maleckata.22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    17
    Девојки јас имам прашање...Ќе може ли некој да ми каже колку се движат цените за Дојран? Моиве ме оптеретија дома а по агенцииве ми излегува само Турција. Бугарија, Хрватска итн...Фала однапред :)
     
  19. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    имаш тема дојран прочитај мислам пишуваше slobodno-vreme/dojran-t1838/
     
  20. maleckata.22

    maleckata.22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    17
    Фала Карак :*