Каде можам да најдам стан за изнајмување за 1 ден или викенд

Дискусија во 'Канта' започната од Spidy, 20 јануари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.430
  Допаѓања:
  9.213
  Пол:
  Женски
  Дали некој можеби знае каде можам да најдам стан во Скопје, да изнајмам за еден ден? Во ова време од годината Охрид ми личи на лош избор :) па си викам да најдам нешто во нашиов град... За една вечер изнајмуваа за нова година, сега нема ништо по огласи и такви работи :roll:
  Не барам којзнае што, да има на што да се седи, да е топло и да има светло :D било каде низ Ск. Не е за журка, за лична употреба. Ветувам дека нема да му се деси ништо на местото :D Ми треба за викендот 5-6ти февруари.
  Има некој идеја?
   
 2. Lacrymosa

  Lacrymosa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  84
  во огласникот од дневник има 100% што издаваат за една вечер или пократок престој...
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Деј бре шо му фалиТ на Охрид? :lol: :lol:
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.310
  Допаѓања:
  120.233
  :))))))))))))))))))))))
  Looooooooooooooool!
  Јут хостел кај нова железничка,соба изнајми си,без проблем ќе те удостојат соодветно! :D
   
 5. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.430
  Допаѓања:
  9.213
  Пол:
  Женски
  Ништо не му фали, ја баш го сакам Охрид, само е ладно сега... ќе си одам на лето ;)
  Каде поточно е тоа Јут Хостел? Веб страна случајно да не знаеш? Соодветно да си истражам :D
   
 6. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  54
  Јут Хостел или поранешен Феријален Дом, денес е Младински Хотел, во близина на Железничка, по уличката каде што се гради новиот трговски центар на Веро, спроти Комплекс Банки. ;) Телефон можеш да добиеш на информации
   
 7. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.880
  Допаѓања:
  40.613
  Пол:
  Женски
  Тоа се наоѓа поточно позади Олимписки, ако одиш од негова десна страна по уличките меѓу куќите и веднаш излегуваш на паркингот кај феријален, нема да го утнеш, пишува со големи букви. Значи фактички тоа ти е улицата каде што е кафаната Злате само малу погоре, во правец на Сок банка.
   
 8. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.430
  Допаѓања:
  9.213
  Пол:
  Женски
  Фала дечки :)
   
 9. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  5.037
  Допаѓања:
  76.097
 10. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.097
  Пол:
  Женски
  Темата е заклучена бидејќи не поттикнува дискусија. Прашањето можело да се постави во темата „Сакам да прашам“
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.