1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде можам да најдам Gentle Cleanser?

Дискусија во 'Лице' започната од gligor.33, 1 октомври 2016.

 1. gligor.33

  gligor.33 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2016
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Дали знаете некоја фирма во Скопје што производи gentle cleanser? Neutrogena производува gentle cleanser но тука нема. Исто така и за Clean & Clear и за многу други фирми што ги имаме тука. Сум барал на многу големи маркети но никаде нема. Дали знаете некој производ тука кој е gentle cleanser? Ми треба нежен да биде (gentle).

  Ви благодарам.
   
 2. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.939
  Допаѓања:
  14.001
  Пол:
  Женски
  Немам забележано... Сепак скоро сите попознати брендови (Еucerin, Bioderma, Avene, Vichy) имаат линии за осетлива кожа, би требало да го има и тоа што ти треба.
  Друга вариjaнта е со течен сапун-пена за раце и лице за деца, тие се обично наjблаги. Мене конкретно очниот лекар ми ja препорача пената за лице и раце на Бекутан.
   
  На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. gligor.33

  gligor.33 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2016
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Ви благодарам за одговор. Јас имам мрсна и проблематична кожа (тешки акни) и затоа ми треба gentle cleanser. Проблемот со тие брендови е дека се многу скапи. Не знам за другиве брендови но знам дека Eucerin има чистач кој чини околу 500 денари за 200ml. Тоа е скапо за долгоролна употреба. Затоа мислев дека можеби некој тука знае неколку други продукти кои се поевтини.
   
 4. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.939
  Допаѓања:
  14.001
  Пол:
  Женски
  Toгаш разгледаj ja на Garnier колекциjaта Pure Active, а уште поевтина а навистина убава е колекциjaта на Ваlea Soft&Clear, коja ja има само во DM.
  images-5.jpeg images-6.jpeg
   
  На gligor.33 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. EminemsGirl

  EminemsGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  1.163
  Пол:
  Женски
  Од vichy пробај ги стварно се нешто супер страдав од акни како помлада и сега фала богу само кога ми доага циклусот можи една 2 да се појават е може и не (ама ти како што разбрав си машко па нема да му се секираш )

  Ајде со лесно и ако можеш морска сол да се миеш помага и тоа. Знам како ти е :( :*
   
 6. gligor.33

  gligor.33 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2016
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Мислам дека Vichy паѓа на 'скапа' група. Да, јас сум маж. Во моментов сум во Roaccutane, затоа не мислам дека продуктиве за лице ќе ми помогнат многу. Ми треба gentle cleanser бидејќи сапунот што го користам (Dove) не направи добра работа со чистење на коректор и пудра (да, мора ми е да ги користам :() и предизвикува затнување на порите,бидејќи не ги отстрани целосно шминките, ако така се викат.
   
  На EminemsGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.939
  Допаѓања:
  14.001
  Пол:
  Женски
  Па така кажи :D Ти препорачувам пред миење да ја отстраниш пудрата и коректорот со мицеларна вода, се нанесува на памук или блазници и го чистиш лицето се дури има пудра на блазниците. Цената на мицеларните води им се движи од 200 па нагоре.
  Јас конкретно ја користам мицеларната вода на Гарние, хипоалергена е, без алкохол и е наменета за осетлива кожа. 280 денари е во Зегин а ми трае 2-3 месеци.
  [​IMG]
   
  Последна измена: 3 октомври 2016
  На EminemsGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. gligor.33

  gligor.33 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2016
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Моментално користам Young Derm лосион која го користам исто така со блазници. Фактот што пипува 'no rinsing' ме прави малце сомнителен. Пребарувал порано низ продуктиве на Garnier бидејќи ми го препораќал порано, и го најдов ова:

  [​IMG]
  Ова е точно што ми треба. Сум барал веќе на два DM маркети и не го најдов. Не знам дали ќе можам да најдам, но ќе продолжам да барам. Ако не најдам, тогаш ќе му давам една шанса на Micellar Cleansing Water.
   
  На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
 9. EminemsGirl

  EminemsGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  1.163
  Пол:
  Женски
  Ај здравје утре ке ти пуштам слика од еден анти бактериски сапун го има од 420 г. И да се миеш лице 2 .. 3 пати на ден јас го користам и трае значи со ова пола кило користиш 3 .. 4 месеци.

  Сега не сум дома затоа ти велам утре ;)
   
 10. gligor.33

  gligor.33 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2016
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Уште те чекам....
   
 11. EminemsGirl

  EminemsGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  1.163
  Пол:
  Женски
  Знаеш дека заборавив. ... извини ке пуштам слика :tmi:
   
 12. EminemsGirl

  EminemsGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  1.163
  Пол:
  Женски
  На gligor.33 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. gligor.33

  gligor.33 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2016
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
 14. EminemsGirl

  EminemsGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  1.163
  Пол:
  Женски
  Во аптека ...
   
 15. gligor.33

  gligor.33 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2016
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Тоа не ми помогнал. Во кои аптеки? Од што видов Zegin го нема.
   
 16. EminemsGirl

  EminemsGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  1.163
  Пол:
  Женски
  Јас живеам италија и овде го има ако имаш некои што може да ти помогне што живее италија или германија .
  Стварно е многу добар производ. Инаку да не се буниш женско сум :)
   
 17. gligor.33

  gligor.33 Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2016
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Леле јас реков порано во Скопје, не во Италија. Ако би можел да нарачам от други држави тогаш не ќе побара помош од тука.
   
 18. EminemsGirl

  EminemsGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  1.163
  Пол:
  Женски
  Сорри сакав да ти кажам што ми помогна мене. Прашај во други аптеки можеби имаат.