1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде најчесто си ја купувате вашата облека?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од marija.maci, 30 јуни 2013.

 1. marija.maci

  marija.maci Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2013
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  8
  Каде најчесто си ја купувате вашата облека?:)
   
 2. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.069
  Допаѓања:
  1.360
  Немам конкретно место.
  Купувам од секаде,бидејќи сакам да ги прошетам убаво продавниците,а не само во една и готово.
  Женско,што да правиш :D
   
 3. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.337
  Допаѓања:
  10.770
  Пол:
  Женски
  Од било каде. Не ми е важно дали ми е од некој скап бутик или е од тезга на пазар. Битно ми е да ми се допаѓа...
   
 4. marija.maci

  marija.maci Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2013
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  8
  Исто :)
   
  На Irrepleceable му/ѝ се допаѓа ова.
 5. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Исто.
   
  На Irrepleceable му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DreamAngel

  DreamAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  584
  Допаѓања:
  353
  90 % од облеката ми е или Васидора или Теранова. :$ Што да правам ко само таму си наоѓам нешто по мој вкус :D
   
 7. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  18.099
  Допаѓања:
  104.189
  Пол:
  Женски
  Зависи од тоа што ке ми се допадне :) но еве најчесто , страдивариус , бершка :)
   
 8. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.402
  Zara & H&M. 99% од облеката од таму ми е купена. :)
   
 9. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
 10. MorbGoth.666

  MorbGoth.666 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  148
  Па зависи..Најчесто H&M, Metal Heaven, Gothic Shop Bg...И ако се најде убаво од некое друго место :)
   
 11. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.072
  Највеќе парчиња имам од H&M и Манго. Инаку купувам од сегаде, немам некои предрасуди во врска со ова ама кога купувам сакам се да ми е на едно место па затоа и се погодува 90% од алиштата да ми се од Бершка, Страдивариус, Пул анд Беар, Манго и H&M... :) Во Скопје Сити Мол го има ова се на едно место па така ми се скратува и времето за шетање натака навака.
  Солун мора да се испоштува барем еднаш годишно да се искористат попустите и таму многу сакам да купувам облека.
  Еј од Зара немам ништо, ама баш ништо. :^)
   
  На mirandaa и joy1 им се допаѓа ова.
 12. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  3.568
  Допаѓања:
  8.192
  Пол:
  Женски
  Има Н&М во Сити мол? Зашто не сум го видела до сега? Или грешка е?
   
 13. Catherayn

  Catherayn Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2014
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  186
  Пол:
  Женски
  Нема h&m во Сити Мол-ама спроти рамстор во мега фешн мислам дека продаваат алишта од таа марка..
  Not so sure,though..
   
 14. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.562
  Допаѓања:
  320.545
  Пол:
  Женски
  Да но ептен застарени модели се
   
  На mirandaa му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Jovananana

  Jovananana Активен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2014
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  166
  Пол:
  Женски
  Што знам,не трчам по марки и никогаш не сум трчала... Добар дел од облеката ми е од ефтини продавнички,затоа што ако ми се допадне нешто од таму и видам дека е квалитетно,не ми е важно дали е марка или не. Кога одам на шопинг најчесто одам во сити мол затоа што реално,таму имам највеќе избор. Најмногу парчиња имам од Теранова,Страдивариус,Пул енд Беар,Њу Јоркер (од таму купувам и долна облека),а патики секогаш,ама баш секогаш купувам од Адидас. Презадоволна сум од нив.
   
 16. Joi

  Joi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2014
  Пораки:
  606
  Допаѓања:
  1.995
  Од продавничкиве шо ми се во градот и од Шутка. :wasntme:
   
 17. Luna91

  Luna91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  3.093
  Допаѓања:
  17.287
  Од кај ќе стигнам. Битно ми е да има реална цена и солиден квалитет. Не сум ограничена на една, две продавници.
   
 18. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.072
  Нема, јас глупаво сум напишала. Мислев оптшо дека најмногу алишта ми се од H&M, Сити Мол го спомнав како место во Скопје каде што имам се на едно место, а за H&M мислев за Космос...
   
  На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
 19. mirandaa

  mirandaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  1.333
  Допаѓања:
  24.750
  Пол:
  Женски
  @mims-89 Потполно се пронајдов во твојот пост :D

  И јас исто,најмногу во сити мол,све има на едно место,а и скоро све ми е по вкус.Најчесто Бершка,Зара,Страдивариус,Пул&Беар,Манго,Котон,Бата. Калиопе и Теранова понекогаш,кога нешто ќе ми фати око,затоа што не баш секогаш сум била задоволна од нивниот квалитет.Но имало исклучоци секако.За долна облека најчесто Интимисими,Лиска...
  А надвор од Скопје сакам исто така шопинг да направам во Космос најмногу поради H&M и плус некоја продавница што ја нема кај нас.А и во новиот трговски Палма Мол,во Тетово откако го отворија скоро, доста парчиња и од таму сум купила,имаат убави продавници.А и трговскиот многу убаво е направен и за прошетка е супер:D(y)
   
  На simoncelicius, joy1 и mims-89 им се допаѓа ова.
 20. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.599
  Допаѓања:
  144.649
  Ви завидувам за Сити мол , кај нас нема вакво нешто, се едно исто низ дуќаните, а важиме за "снабден" град. Ама мене пак ретко што ми е по вкус:(

  Мене најблиска, а воедна и економична варијанта ми е Космос.Секоја сезонска распродажба гледам да ја искористам, а воедно и си ја обновувам скоро целата гардероба.
  Да не се повторувам, дуќаните ги спомна и Мимс , веќе и мижејќи можам да се снајдам што каде се наоѓа.Па точно знам каде влегувам ,што и каде барам и не губам многу време.
  Пример од Бершка и Х&М секогаш купувам фармерки и панталони, задолжително.
  Лани од Манго купив зимско палто, предебело и меко, а прелеко, цела зима не го соблеков. Манго знае да биде поскап, а од скоро е проширен во Космос, па има и повеќе избор.
   
  На joy1 и mims-89 им се допаѓа ова.