1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде на зимување?

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од sanaqualia, 31 јануари 2011.

  1. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.712
    Допаѓања:
    150.523
    http://www.youtube.com/watch?v=8p22DqN- ... re=related
    http://www.youtube.com/watch?v=lTlbGsD- ... re=related
    Последниве денови се на 24 часа вести го начекувам она со бордањето,не можам да го најдам видеото, ама екстремно добро е! Уф! Ова е слично на тоа!
    Февруари не ми бега да зајавам убаво! Копаоник!
    Многу ми е жал што мислам дека никогаш нема да имам шанса да научам и да сурфам,но бордање е права ствар!
    А многу ми се смешни оние луѓе што одат на зимување,а мразат снег и ми се има случено,да слушам такви кукумјавци,цела недела. Па што си отишол ако ти студи и ако мразиш снег,па уште и не си ни скијач?! Снобизам,шта ќеш!
    Уф уф уф! УФ!
     
  2. The.Complicated

    The.Complicated Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    235
    Пол:
    Женски
    Утре сабајле тргнувам Банско, на 7 дена. Конечно најдовме некој добар хотел, 230 евра по човек за 6 ноќевања, 4+ ѕвезди. Едвај чекам да се опуштам во сауните и парните бањи, а најмногу да се вратам на она што најмногу го сакам, скијањето. :rofl:
     
  3. t.i.n.k.b.e.l.l

    t.i.n.k.b.e.l.l Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    92
    Пол:
    Женски
    пехчево
    одмор без пари одам на гости :lol:
     
  4. I.Radman

    I.Radman Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    29
    Оваа нова година ја поминав во Банско.Ништо спектакуларно вообичаено како и ланската,бевме во Банско и останавме таму една недела и се вративме на третата ден од Божиќ,па тоа сега за сега можам да го рачунам како зимување,бевме во најстариот скијачки центар во Бугарија-Боровец каде што во мене се разбуди авантуристичкиот дух па ми се јави желба за патување но после новогодишната атмосфера морав да се вратам на работните обврски :doh: меѓутоа и таа една недела добро помина со оглед на тоа дека дека ги посетивме уште неколкуте зимски центри во Бг.кои сами по себе зрачат со шарм и даваат свој шмек на местата.....Немам што да ви опишувам како е таму бидејќи речиси сите веќе сте биле.

    Меѓутоа втората недела од Февруари
    сум на конгрес од работата со уште неколку колеги од работа,без дечко ќе бидам таму :doh:
    ќе ја посетиме и Словенија во Блед....па уште една недела ќе поминам во прекрасна зимска идила со неповторливи зимски пејсажи а јас како љубител на зимата по враќањето ќе ви ги пренесам импресиите од Блед.
     
  5. zaneta02

    zaneta02 Активен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    пелистер

    Значи викендов со мажот и детето ќе одиме на скијање за прв пат на пелистер. знам дека има да се изнајмат скии но дали може и санки да се изннајмат или треба да носиме?
     
  6. I.love.your.lips

    I.love.your.lips Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    970
    Krusevo ti e mn. ubavo Mavrovo isto ...
     
  7. v.i.e

    v.i.e Активен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    6
    Оваа зима заминувам на зимување во Банско :) со моите пријателки .. банско е една од моите омилени дестинации за зимување, сум била повеќе пати таму и местото е прекрасно и во секој период од годината има своја посебна убавина .. 8)
     
  8. Westsiderka

    Westsiderka Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2012
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    21
    Копаоник! Местово ме воодушеви,гледав репортажа деновиве и се опседнав.Моите беа баш пред еден месец преку колектива и се презадоволни,татко ми ми рече дека е доста реновирано и заживеано за разлика од тоа што било претходно реновирани биле и хотелите,отворени доста барови и продавници,само што патот бил многу лош.Е сега нз само ски терените некој да сподели искуство ако бил претходниве години и дали се погодни за почетници?
     
  9. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Многу би сакала зимово,кога ќе се врати дечко ми некаде да отидеме,па макар и на 3 дена викенд.
    Небитно на кое место.
     
  10. cheetah.girl

    cheetah.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    1.620
    Допаѓања:
    1.416
    со дечко ми би сакале годинава да одиме до банско...но ако не е банско крушево не ни бега :$ и минатата зима бевме таму ии прекрасно е...го обожавам :$
     
  11. Katerinceee

    Katerinceee Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    814
    Допаѓања:
    1.230
    Пол:
    Женски
    Оваа година ќе одиме на зимување во Банско (Бугарија).
     
  12. NoU-NoLove

    NoU-NoLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2012
    Пораки:
    156
    Допаѓања:
    150
    Во Маврово :inlove:
     
  13. molikaMk

    molikaMk Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    2.378
    ВО најубото градче- Крушево
     
  14. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Во Холандија :)
     
  15. Foreveryoungiwannabe

    Foreveryoungiwannabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    309
    Допаѓања:
    685
    Во Боровец (Бугарија) :)
     
  16. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    Сеуште немам решено кај ке одам,но ке се избира помеѓу 2 дестинации-Банско или Боровец
     
  17. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Боровец ми е желба уште од одамна да го посетам во зима, а и според коментарите и сите оние reviews за местото што ги читав на нет, уште повеќе загорев за таму :D. Годинава дефинитивно нема да ми се исполни желбата, туку најверојатно ќе се оди стандард неколку дена во Маврово на воздух.

    Што се однесува до мене доволни би ми биле само 2 дена. Третиот ден мене веќе ме фаќа сафра.
    Доволно долг период да почне да ми недостига Скопје, и доволно долго да имам време да се издувам и одморам. ( не дека се заморив нешто од црногорскиов живот, ама така иде зборот ) :drunk:
     
  18. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Јас ќе одам во Банско :)
     
  19. Stylesh

    Stylesh Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Ќе одам во Маврово еден ден од ракомет... И на водици...:)
     
  20. Gossip-B

    Gossip-B Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    33
    Feminki sakame da ideme dvajca za Bansko,ako ima nekoj par so kola zainteresiran da go delime patot neka pise...