1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде на одмор со бебенце?

Дискусија во 'Бебе' започната од gorda, 9 мај 2013.

  1. IRBBB

    IRBBB Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 октомври 2019
    Пораки:
    8.272
    Допаѓања:
    33.441
    Пол:
    Женски
    Искрено ми се шета по убави плажи,не сум човек што сака да лежи и да јаде и пие.
    Еднаш сум била на одмор во Турција и еднаш во Истанбул и искрено не ми се допаѓа земјата. Не велам дека никогаш не би одела, ама никогаш не би ми била Турција приоритет.
     
    На Doktor F, joy1 и tanjaaa им се допаѓа ова.
  2. Cosmi

    Cosmi Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    8.882
    Допаѓања:
    85.569
    Пол:
    Женски
    Мене ми излегува нон стоп овој хотел во Будва,ефтино некако доаѓа. IMG_5855.jpeg
     
    На azelea му/ѝ се допаѓа ова.
  3. tanjaaa

    tanjaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    2.102
    Пол:
    Женски
    @IRBBB зошто не разгледаш сместувања во Каламици? Мало селце е до Сарти и сите сместувања се блиску до плажа, па за шетање за навечер можете со кола да одите до Сарти, блиску е.
    Една година ние најдовме евтин апартман таму одма до плажа. Со мало дете мене ми е најбитно плажата да ми е блиску. А и не шетавме секоја вечер. Плус ги посетивме сите убави плажи во близина. Ако сакаш убави плажи барај втор крак. И климата ми беше погодена, немаше комарци и бубачки. Еден од најубавите одмори
     
    На Srcka28, Mother of 2boys и IRBBB им се допаѓа ова.
  4. Doktor F

    Doktor F Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    2.439
    Допаѓања:
    7.294
    Пол:
    Женски
    Да, исто.
    Само компарацијата ми беше во однос на цената.
    Реално со мали деца не знам колку е возможно шетање, иако и јас би сакала.
     
  5. Mucika

    Mucika Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    2.748
    Допаѓања:
    4.362
    Ако не е проблематична во кола, види ја и Хрватска. Јас таму размислувам за август, зависи од расположение може ќе се преспие негде на одење/враќање, а ако е мирна може и во 1 ден. Нема шанси да не најдеш солиден смештај за пристојна сума.
     
    На Srcka28 и brm_brm им се допаѓа ова.
  6. VirgoStar

    VirgoStar Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2021
    Пораки:
    860
    Допаѓања:
    778
    Пол:
    Женски
    Да може вака кога ќе се спореди Турција искача годинава поисплатлива со храна хотел авион се од грција ама зависи колкави се децата.:doh: Дефинитивно за под 4 години им е мака по авиони и кумовиве исто сценарио имаа што не им дозволија да седат у соба што викаш во хол на рецепција па им каснеше авион на аеродорм окапаа и некако и затоа ја оставам здравје за други години хах. Иначе многу од фибула од инфлуенсериве не ни покажаа плажи лежалки само базени и соби сликаа некако :whew:
     
  7. IRBBB

    IRBBB Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 октомври 2019
    Пораки:
    8.272
    Допаѓања:
    33.441
    Пол:
    Женски
    Првенствено сакаме местото да е поголемко, да има каде да прошетаме навечер, да седнеме да јадиме. Не ни е проблем шетањето по плажи, лани со помало дете истеравме секој ден на различна плажа, годинава се надевам тоа да е помал проблем.
    Макар што веќе не исклучувам никаква опција, не се нормални со цениве.
    Се сеќаваш на смештајот во Каламици како се викаше? Таму плажата е сон, оваа година ако одиме на Ситонија, мора да ја посетиме.
     
    На Mother of 2boys и tanjaaa им се допаѓа ова.
  8. Mucika

    Mucika Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    2.748
    Допаѓања:
    4.362
    Кои се типс & трикс за шетање по различни плажи со тодлер секој ден? Зошто ова ми звучи како невозможна мисија на мене?:D
     
    На lovely91, Doktor F, Skyler и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. IRBBB

    IRBBB Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 октомври 2019
    Пораки:
    8.272
    Допаѓања:
    33.441
    Пол:
    Женски
    Септември. :D
    Не се будиш рано, не одиш два пати на плажа. Се наспиваш, стануваш, доручкуваш и в кола. До душа, рака на срце да не се правам нешто, сите плажи лани шо ги посетивме ни беа блиску. Најдалечната беше некои 30-45 мин возење.
    Седиме цел ден на плажа, се пакуваме за назад. Туш и надвор за вечера и шетање.
     
    На Srcka28, Carpe Diem New, tanjaaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Mucika

    Mucika Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    2.748
    Допаѓања:
    4.362
    Само за во кола да се спакувам 1 саат не ми бега и на 5 мин да е плажата ќе ја одбегнам. :D А ручек? :?:
    Ај може ќе се осудам годинава да шетам по плажи, ма да лани не се осудив ни навечер да шетам, бар тоа задоволство да си го направам сега ако ништо друго.:D
     
    На IRBBB му/ѝ се допаѓа ова.
  11. IRBBB

    IRBBB Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 октомври 2019
    Пораки:
    8.272
    Допаѓања:
    33.441
    Пол:
    Женски
    Ех, тракатанците ги пакуваш еднаш и си седат в кола, купачи, крпи исто ко да одиш на плажата кај шо си сместена. Плус фрижидерче со храна- нешто од дома спремено, ладни сендвичиња, овошје, грицки, вода. За него готови кашички носев.
    Ако е плажата поурбана, може таму да се руча, во спротивно со храната шо ја носевме.
     
    На Srcka28, Tiny Love, Mucika и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. MilaSs12

    MilaSs12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    8.640
    Допаѓања:
    18.242
    Пол:
    Женски
    Ние не плативме баш малку. Хотелот беше прва линија на плажа. Ама ние не сме задоволни. Поскапо ни излезе од Грција. Синко не ни влезе во море.
    За разлика од Албанија каде не излезе од вода.
    Во врска со соби, тоа е секаде така, мора да исчистат за наредни гости. Ние бевме спремни да платиме колку треба ама се беше резервирано.
    Инаку холот беше огромен, ни галама ни ништо, се наспа синко, не ни правеше проблеми при летот.
    Кој оди за храна и базени Турска е топ. За море Грција или Албанија.
     
    На IRBBB и VirgoStar им се допаѓа ова.
  13. tanjaaa

    tanjaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    2.102
    Пол:
    Женски
    House Stella беше смештајот. Тогаш ја најдовме на ultra last minute. Гледам ја има и на букинг
     
    На IRBBB му/ѝ се допаѓа ова.
  14. sani99

    sani99 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2012
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    1.245
    Може лп да ми пишеш?
     
    На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
  15. brm_brm

    brm_brm Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 декември 2016
    Пораки:
    5.280
    Допаѓања:
    5.200
    Пол:
    Женски
    Уф, е тоа е друга приказна.
    Уплав имам, ако ти кажам дека и низ град едвај се развозуваме :wasntme:
     
    На Mucika и sani99 им се допаѓа ова.
  16. Nala37

    Nala37 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2022
    Пораки:
    866
    Допаѓања:
    1.098
    Пол:
    Женски
    Оваа година за Турција има директен лет со авио компанија Sunexpres. Касно дознав, веќе уплативме за Грција ради малово дека поблиску. Иначе Турција не ја менувам за ништо.
    И Турција не е само Анталија. Има преубави места и други како Бодрум, Фетхије, Чешме..

    Иначе лани бевме на мини одмор во Грција и тоа последен момент ни текна па едвај најдовме место во Неа Флогита. Местото за со мали деца е сон, бар за мене. 2-3 реда куќи, преубава плажа песочна и долга, море бистро плитко. Кафичи барови уз цела плажа, шеталиште долго колку цела плажа. За деца имаше исто занимација за навечер. И што мене најмногу ми прави кејф е тоа што е многу блиску до Скопје, за со бебе прав погодок(fingers)
     
    На Aschenputtel, sani99, Ano и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. IRBBB

    IRBBB Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 октомври 2019
    Пораки:
    8.272
    Допаѓања:
    33.441
    Пол:
    Женски
    На sani99 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Anturium

    Anturium Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2020
    Пораки:
    2.856
    Допаѓања:
    6.018
    Пол:
    Женски
    Го гледав и јас ама барам со посебна кујна, тука е само една соба. Бебе ми заспива 9-9ипол нема да можам ништо да зготвам. Фала ти многу што и ти се ангажира за мене, дома сите блиски ни бараат смештај :rofl: Најдов еден и во флогита 90 евра од вечер, ако не најдам друг таму ќе е веројатно. А толку не сакав каликратија и флогита, здосадени ми се ептен
     
    На IRBBB му/ѝ се допаѓа ова.
  19. IRBBB

    IRBBB Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 октомври 2019
    Пораки:
    8.272
    Допаѓања:
    33.441
    Пол:
    Женски
    Нема проблем, секако и за нас гледам. За кој период бараш?
     
  20. Anturium

    Anturium Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2020
    Пораки:
    2.856
    Допаѓања:
    6.018
    Пол:
    Женски
    Од 19ти до 23ти јуни. Ти? Ако најдам нешто и јас за тебе :D
     
    На IRBBB му/ѝ се допаѓа ова.