1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде на одмор со бебенце?

Дискусија во 'Бебе' започната од gorda, 9 мај 2013.

  1. Ив10

    Ив10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2022
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    169
    Пол:
    Машки
    Ние се вративме во четвртокот..времето беше преубаво, ни многу топло ни ладно, ама водата беше ладничка за бебето.Пробавме да го бањаме ама целиот се тресеше и ги креваше нозете дека ладно му беше.Во базент му стававме ќе се стоплеше и седеше по цел ден. Ама сега ќе се стопли времето, па и водата ќе биде пожешка така да мислам дека ќе успеете да се прошлапкате.Убав одмор..
     
    На hello-kitty.90 и Anturium им се допаѓа ова.
  2. Mucika

    Mucika Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    2.748
    Допаѓања:
    4.362
    Ако ви е Никити ладно, од другата страна кај Вурвуру за нијанса беше потопло, јас таму ја брчкав, на Талго и Каламитси. Близу ви е ако сте со кола и немаше многу гужва.
     
    На Anturium му/ѝ се допаѓа ова.
  3. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.854
    Допаѓања:
    122.891
    Само што се вративме , од минатиот четврток бевме таму, штом јас што сум најзиморлива на свет влегов неколку пати во вода. немај гајле. Синко не излезе. Дури влезеш е ладничка , ама мене ми е така и у сред јули и август :D
     
    На Anturium му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Anturium

    Anturium Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2020
    Пораки:
    2.856
    Допаѓања:
    6.018
    Пол:
    Женски
    Фала ви на сите за директното инфо :D Гледам и температурите се веќе добри таму па мислам ќе го избањаме. Ако не, носам базентче па во него ќе се пласка :D Да ве прашам уште дали спакував се од медицина. Пробиотик ваја, крем за искасано од комарци, алка против комарци, чеп парацетамол, сируп блокмакс. Уште електролити да земам утре, какви да барам? Тоа е се нели? Сто пати се проверувам да не заборавам нешто, и сигурно пак нешто ќе фали (facepalm)
     
  5. MilaSs12

    MilaSs12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    8.640
    Допаѓања:
    18.242
    Пол:
    Женски
    Може слика од сирупот?
    Убаво да си поминете. Изгледа Турција ви е омилена.
     
    На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
  6. IRBBB

    IRBBB Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 октомври 2019
    Пораки:
    8.272
    Допаѓања:
    33.441
    Пол:
    Женски
    На Anturium му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Anturium

    Anturium Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2020
    Пораки:
    2.856
    Допаѓања:
    6.018
    Пол:
    Женски
    Аа да и тоа ставив, само сируп за алергија заборавив. Тенкјуу :l:

    Да се редактирам додека можам. Се превозбудив од видеото, едвај чекам утре да дојде. Како мало дете се радувам на првиот одмор со бебо мој :inlove:
     
    На Slonce91, Speechless и IRBBB им се допаѓа ова.
  8. IRBBB

    IRBBB Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 октомври 2019
    Пораки:
    8.272
    Допаѓања:
    33.441
    Пол:
    Женски
    Најубав одмор да си имате. Брцнете се во вода и за нас по еднаш. :sun: (poolparty)
     
  9. Anturium

    Anturium Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2020
    Пораки:
    2.856
    Допаѓања:
    6.018
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам најмногууу. Се разбудивме со сонце и мирис на лето :D
     
    На lovely91, Ouravanture и IRBBB им се допаѓа ова.
  10. Secret-Angel7

    Secret-Angel7 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    1.027
    Пол:
    Женски
    Има слушалки аудиофон. Мислам дека беа на Banz. Има за различни возрасти.
     
  11. girl__20

    girl__20 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    1.590
    Пол:
    Женски
    Хрватска со дете од 2 години кое место би го препорачале? Не сум била, имам слушнато плажите биле со камења.
    Можеби некој знае да има некаде песок или место да одговара за деца?
    Не ми е проблем патот.
     
    На BambyLove му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Skyler

    Skyler Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2022
    Пораки:
    3.758
    Допаѓања:
    12.084
    Пол:
    Женски
    Од сите места што сум била Макарска најмногу ми фати око за со мали деца, мало и мирно место, чисто, организирано и цените на пола од поголемите градови. Може да ви биде и база ако сакате да прошетате во блиските градови или на островите.
    Сите градови на море во Хрватска се преубави, средени ама многу се големи и плажите се на различни места, за секаде ви треба кола освен ако сте сместени блиску до градска плажа ама прескапо е така. Рестораните се скапи (пример, за двајца по една порција и по една пијачка е минимум 50 евра), кафичите се скапи дури и на плажа. Плажите се секаде ситни камења, се наоѓа по некоја песочна ама пак треба кола, Дубровник е цел карпи.
     
    На Bebence29, BambyLove и girl__20 им се допаѓа ова.
  13. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.765
    Допаѓања:
    52.888
    Пол:
    Женски
    Многу е добар. Веднаш го помина од него.
    Иначе да, гледавме и Египет но сепак одлучивме за Лаго хотел Сиде, сега е отворен во Мај и многу го препорачаа од агенција. :)
    9BC4CF70-DB58-48D2-A738-5F0DC8CABD07.jpeg
     
    На MilaSs12 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.661
    Допаѓања:
    322.442
    Пол:
    Женски
    истиот го има кај нас под името Ентерофурил.
     
    На minne992, MilaSs12, mssuniquee и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. MilaSs12

    MilaSs12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    8.640
    Допаѓања:
    18.242
    Пол:
    Женски
    Реновиран е, самиот хотел не е нов, ако мислиш на новоизграден.
     
  16. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.765
    Допаѓања:
    52.888
    Пол:
    Женски
    Ко што знам нов е на 15 мај отворен, но и да не е нема врска :)
    8FBA82EF-FC14-4E3E-949C-C94133FDF7BD.jpeg
     
    На Aschenputtel му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Mucika

    Mucika Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    2.748
    Допаѓања:
    4.362
    Преку 10 пати сум била Хрватска и сега јас сама се прашувам и не знам каде да одам со година ипол дете, заради маж ми изгледа ќе си останам во Грција. Нејсе.
    Има камчиња, ама има и песочни плажи. Пример Дуче кај Омиш ми е останато дека е песочна и може да се најде смештај близу плажа, а Омиш е што да кажам :inlove:. На Муртер исто има прекрасни песочни плажи ама нема на плажа смештај, треба или пешки или со кола. Крк и Паг имаат исто песочни плажи и убави острови се. Бачвице во Сплит е песок, ама во Сплит е ужасно гужва и јас не би таму да се бањам, стално сме оделе накај Трогир. Сплит е добар пошто е поврзан со сите острови во околина ама ако не планирате да шетате тогаш тоа не ви игра голема улога инаку е одличен за еднодневни екскурзии, па често го бирам за сместување заради шетање.
    Јас би барала соодветен смештај што е на сама плажа, пристојна плажа и да имам на 30мин некој поголем град или место за шетање, да има кај да испазариш или да седнеш да јадеш, а такви има низ Хрватска. Островите ви се полн погодок, а и нешто околу Сплит, Шибеник, Задар, Трогир, затоа што се преубави места за шетање. Дубровник не го спомнувам, во Дубровник во октомври-ноември се оди, тогаш најубав е, не во лето:).
     
    На azelea, girl__20, MilaSs12 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Skyler

    Skyler Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2022
    Пораки:
    3.758
    Допаѓања:
    12.084
    Пол:
    Женски
    Реално не е земја да ја шеташ со мало дете, скоро невозможно е, а штета е да се сместиш на едно место и да не мрднеш.
    Јас би ја шетала пак кога ќе ми пораснат децата, Дубровник би го скокнала во било кој месец.
    Е нагоре не сум била, а баш сакам од Ријека па натаму, таму какво е ако знаеш?
     
    На azelea и MilaSs12 им се допаѓа ова.
  19. Mucika

    Mucika Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    2.748
    Допаѓања:
    4.362
    Што знам мене ми личи изводливо, годинава некако се опуштив, нормално не со исто темпо ко пред дете и зависи од детето секако. Само големово дете се заледи во јуни во Грција и сега не помислува за Хрватска :D а нема везе топ си е во август.

    Во Пула еден одмор бев и премрзнав, толку памтам, а во Ријека не сум шетала. На Крк и Вир ни биле плажите блиску смештај и солидна плажа, не беа сегде песок, има камчиња, ама јас па баш од Хрватска навикната на камчиња и не ми сметаат. А од таму блиску се Задар и Шибеник и по ден-два преку ден или навечер се шетаат градовите.
    Последниве години пред корона, околу Сплит се врткаме и таму сме имале смештај прв ред по 40-50 еур. Е плажите тука баш не ми се по кејф иако се сосем пристојни, па шетаме преку 1 ден. Брач, Хвар, Трогир, Мали Дрвеник се стига за 1-2 саати од Сплит.
    Така и сега планирав, додуша на некој од островите, па преку 1 ден да ги шетаме дневно плажите, а навечер локалните селца/градови и толку, ќе го прошеташ островот. Здравје догодина.

    Дубровник мене ми е исто ко другиве градови не дека го издвојувам, сите ми се убави и сите различни, доста е 1 ден да се види, е карши Дубровник е остров Локрум тој може поише вреди. :D
     
    На azelea, Skyler и MilaSs12 им се допаѓа ова.
  20. Skyler

    Skyler Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2022
    Пораки:
    3.758
    Допаѓања:
    12.084
    Пол:
    Женски
    Мене Задар многу ми се свиѓаше ама најблиската плажа крш, Сплит ми беше ок со добар ноќен живот ама некоја страшна смрдеа имаше во центарот.
    Грција ми е незаменлива за летен одмор баш она класика одмор, Хрватска ми е повеќе за шетање има премногу што да се види и затоа мислам мало дете нема да го издржи тоа темпо, плус Јадранско ми е преладно. Само во Сплит и Зрче се избањав по еднаш со тешки маки ама тоа е индивидуално.
     
    На BambyLove и Mucika им се допаѓа ова.