1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде на одмор со бебенце?

Дискусија во 'Бебе' започната од gorda, 9 мај 2013.

  1. Secret-Angel7

    Secret-Angel7 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    1.027
    Пол:
    Женски
    @Brpbrp @Cosmi @Mucika фала ви ептен. Ова ми требаше за да соберам повеќе контра аргументи за маж ми. Јас не сум за, префуфка ми е, ама он запнал дека ќе му годи промена. Секако дека е ризик, не се осудувам. Педијатар вика идете, ама ако е многу вознемирен вратете се. Кажете каков совет, а? :)
     
    На Cosmi му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Mucika

    Mucika Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    2.748
    Допаѓања:
    4.362
    Се осеќаше дека бараш контра аргумент :D. Види можда не ни се оправдани стравовиве ама има и други планини, со луѓе :?:.
     
    На Secret-Angel7 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Cosmi

    Cosmi Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    8.879
    Допаѓања:
    85.545
    Пол:
    Женски
    А мажи,што разбираат.:|
    Кажи му што мајка ке бараме сами во планина меѓу мечки и волци:D
     
    На Secret-Angel7 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.361
    Допаѓања:
    21.345
    Пол:
    Женски
    Првото не го носев нигде од тој страв. Второто од два месеци и на море и на планина. И тоа село на планина без луѓе. Се изнаужива и изнаспа дете. Нормално лекарства со нас. Па и во Скопје да му се деси нешто 40 минути ми треба до државна :!:
     
    На Kolache na mama, Secret-Angel7, lovely91 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Cherry79

    Cherry79 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2021
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    1.586
    Пол:
    Женски
    Оди ќе се изнаспие бебе. Што ти треба тебе од аптека за 6 месечно бебе? Парацетамол и пробиотици, прашај и педијатар нешто за во случај на алергија, ништо друго не можеш да дадеш без консултација и преглед со педијатар. Сите немаат лекар на 10 мин од дома. Првиот пат е да се наканиш, после гајле нема да имаш. Ако педијатар вели може терајте.
     
    На Secret-Angel7 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Jasmin@

    Jasmin@ Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2021
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    92
    Пол:
    Женски
    Мами, од кои креми за сончање сте задоволни?
    Што би ми препорачале за 9 месечно бебе?
    По аптеките ми ги нудат овие?
     

    Прикачени фајлови:

    На Anchita и sani99 им се допаѓа ова.
  7. Doktor F

    Doktor F Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    2.439
    Допаѓања:
    7.293
    Пол:
    Женски
    Луѓе што е ова, цела Грчка сте ја резервирале :D Цени па ич не правам муабет…
    Неос мармарас дали бил некој со бебе или препорака каде, мада секаде е фул..
    Неос мармарас или полихроно?
    Или дајте препорака со се смештај со се ми треба за 4 дена, толку имаме слободно а да не е 500 евра :lol: ако може де…
     
  8. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.293
    Допаѓања:
    200.448
    Пол:
    Женски
    Неос Мармарас дефинитивно, па и со бебе, особено ако најдеш сместување на сама плажа.
    Ние вчера се вративме од Парадисос, на влезот на Неос Мармарас, ама имавме уплатено уште во февруари. Допрва дали би нашла слободно не знам, многу, ама многу Срби има, Македонци баш и не.
    Paradisos Holiday Apartments барај на Никана или може директно да им пишеш дали има нешто слободно за периодот кој ви одговара. Газдата е изненадувачки фин, ко за Грк, а вообичаено сите се погодиле мрчатори досега.
    Морето не е баш плитко, ниту е песочна плажата, крупен песок и камења се, ама ич не е лошо.
     
    На Doktor F му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Mom's_life

    Mom's_life Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2021
    Пораки:
    1.035
    Допаѓања:
    3.919
    Пол:
    Женски
    Од двете опции јас би Неос Мармарас. Ама строго близу плажа сместување, бидејќи е многу угорно удолно цел град. Инаку има направено убава долга патека за со количка шетање во близина на море. Морето баш е одма длабоко на 3 чекори до над половина ама со бебе не мења многу :) Полихроно е типично грчко место. Тесни плажи со гужви и шеталиште со гиро, сувенири и игрици за деца.
    Моментално сме во Неа флогита и ептен ме бендисува широка песочна плажа (во некои делови само на почеток од водата има камења) ама Неа плагија е мојот фаворит за следен одмор. Убава плажа широка со ситен песок и проѕирна вода, плус блиску од граница. Има и дел со лежалки и празни делови. На Никана.гр има многу смештаи по попристапни цени за разлика од букинг.
    Барањево смештај за одмор цела докторска дисертација :D
     
    На Doktor F и sani99 им се допаѓа ова.
  10. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.603
    Допаѓања:
    18.981
    Пол:
    Женски
    Лани бевме во Неос Мармарас, ама со бебе во стомак. :) Иако бев во првите недели мене ми се видоа мачни тие улиците угоре удоле кога требаше да шетаме навечер. На плажа само еднаш отиовме таму и не ми се бендиса, другите денови цело време одевме во околните места.
     
    На Doktor F му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Doktor F

    Doktor F Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    2.439
    Допаѓања:
    7.293
    Пол:
    Женски
    Фала ви мама’с за споделените искуствата…
    Сакав да одиме некаде на втор крак, не сме биле таму а некако во Неос Мармарас имаше доста слободни апартмани па затоа таму и мислев ама еве се предомислувам.
    Јас сум некако тип што сака широки шеталишта, таверни, продавнички за сувенири…
    Прв крак сме биле на сите местенца, ако имате предлог за втор бујрум…
    Иако ќе треба да резервирам до вечер, ако најдам де нешто слободно :lol:
     
    На Mom's_life му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Cosmi

    Cosmi Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    8.879
    Допаѓања:
    85.545
    Пол:
    Женски
    Неос Мармарас само на парадизос плажата пред Неос.
    Самиот Неос е цел низбрдо,узбрдо мене не ми се допаѓа.
     
    На Brpbrp, Annath и Doktor F им се допаѓа ова.
  13. IRBBB

    IRBBB Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 октомври 2019
    Пораки:
    8.272
    Допаѓања:
    33.441
    Пол:
    Женски
    Никити.
     
    На Doktor F му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.603
    Допаѓања:
    18.981
    Пол:
    Женски
    Торони е убав на втор крак. Таму бевме еден ден на плажа, ептен широка е и песочна. Местото не знам какво е за шетање, ама знам многу фамилијарни луѓе што одат таму, па ваљда е ок. Сарти е исто многу фалено, ама прочитав негде дека било ветровито. И јас барам место на прв или втор крак, ама ич не знам каде.
     
    На Doktor F му/ѝ се допаѓа ова.
  15. *katja*

    *katja* Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2016
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    915
    Патот до таму не би бил проблем. Исто и надморската висина е во граници, не се препорачува над 1500 м. Тоа што не е населено место е малку крипи за со бебе. Јас не би. На прошетка без преспивање може, инаку не. Најбитно од се е ако ти не се чувствуваш ок со тоа, тогаш ни на бебе нема да му е ок. Така да на твое место јас не би одела.
     
    На Secret-Angel7 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Doktor F

    Doktor F Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    2.439
    Допаѓања:
    7.293
    Пол:
    Женски
    На прв крак мене ми се допаѓаат пефкохори и ханиоти…
    За со бебе не знам како би било ама плажите се убави, песочни, таверни, ресторани, шеталишта, продавнички…
     
    На Bella_Stella му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Doktor F

    Doktor F Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    2.439
    Допаѓања:
    7.293
    Пол:
    Женски
    Нема никаде слободно место, баш ми се свиѓаше…
     
    На IRBBB му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.603
    Допаѓања:
    18.981
    Пол:
    Женски
    Сме биле и во двете ама поодамна. Последниве години пред бебе одморите ни беа поавантуристички по островите. Никити некако ме привлекува сега за сега најмногу. Во Септември ќе одиме така да ќе се најде ваљда нешто. До душа маж ми после ланското искуство е алергичен на втор крак. :D Ги заборавив пасошите во фиока во хотелот и се сетив пред граница. :wasntme: Се утепа возејќи назад кутриот. Среќа бебево уште неродено ме спаси од карање. :D
     
    На MyMala, Doktor F и Tiny Love им се допаѓа ова.
  19. Bebence29

    Bebence29 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2020
    Пораки:
    1.022
    Допаѓања:
    912
    Пол:
    Женски
    Vila Nama Skala Potamia dve godini po red odime na 50 metri ti e od plaza a na 100 metri od Golden beach
    e sega zavisi deteto kakvo vie jas so edno godisnondete nemozev da setav niz plazi,a minatata godina eden den izlegovme i na Giola Lagoon i pishman bev
    Zdravje dogodinabpak bi go birala Tasos i mali ke ima 1 godina
     
  20. Bebence29

    Bebence29 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2020
    Пораки:
    1.022
    Допаѓања:
    912
    Пол:
    Женски
    Предложете ми хотел на сама плажа на вториот крак