1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде на одмор со бебенце?

Дискусија во 'Бебе' започната од gorda, 9 мај 2013.

  1. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.853
    Допаѓања:
    122.891
    Толку ли е лош патот до Торони :(
    Никити , Неос мармарас ок ми се виде
     
    На Bebence29 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Ano

    Ano Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    8.901
    Допаѓања:
    40.143
    Пол:
    Женски
    Не е до толку страшно. Бар јас не се сеќавам дека нешто проблем ни беше, а бевме кога големиот беше годинка. Само долго е патувањето.
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. najjacha

    najjacha Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2018
    Пораки:
    768
    Допаѓања:
    582
    Пол:
    Женски
    Плажата е чиста, со убав песок, моренце плитко. Лани бев, само собите не ми се свиѓаа, некако внатре мрачни, стари…
    Храната е убава, ама просечна, ништо посебно.
     
    На eli25 и Трепетлика им се допаѓа ова.
  4. monik55

    monik55 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    7.980
    Допаѓања:
    59.649
    Пол:
    Женски
    Дали во Неи Пори има добро снабден маркет налик Лидл или Матсутис?
    Да не се товариме од тука да си испазарам директ од таму.
     
  5. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.853
    Допаѓања:
    122.891
    Кој пробиотик го носите за дете 5 години и бебе 1 година?
    Јас на женската и давав ваја ,на син ми пролајф, матичната ми рече не давај толку пари земи им дуобиотик , давај го на двајцата, има ли некој друг што можам и за двајцата да го користам или добар е и овој?
     
  6. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    9.227
    Допаѓања:
    13.494
    Линексот капките давај ги и решен проблем. Реално и за возрасни и за бебиња убаво делува.
     
    На Carpe Diem New му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Iris-1234

    Iris-1234 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2021
    Пораки:
    5.825
    Допаѓања:
    11.742
    Пол:
    Женски
    Дојдов да ги пофалам Karali studios во Никити и Hotel Blue Dolphin во Метаморфози.
    Презадоволни е мал збор за тоа како поминавме особено што ни беше првпат да одиме со бебе на одмор.
    Karali studios - прекрасни нови и чисти апартмани опремени со сè особено во кујната. Секоја соба има голема убава тераса. Апартманите имаат огрооомен двор со тревник, играчки за деца, лулашки за деца и возрасни, скара, масички и гарнитури за да си пиете кафенце. На сама плажа се и наглавна улица. Газдарицата едуша од жена кока е тука за сè што ќе ви затреба.

    Hotel Blue Dolphin е ресорт со прекрасна градина, зеленило, лулашки за деца, два ресторани, една таверна, pool bar, терени за одбојка и кошарка, базени, спа центар и теретана.
    Храната за доручек и вечера е шведска маса и ја има во изобилие и најважно од сè, превкусна е. Персоналот е прељубезен и ќе ви помогне што и да ви треба, особено ако сте со бебе/дете. Плажата е многу убава со борова шума одоколу и чиста претопла вода. Лежалките се вклучени во цената. Секоја вечер има мини диско за дечињата, а потоа некое шоу за возрасни (принципот е како во ресортоте во Турција).
    Собите се пространи, нови, чисти со прекрасни тераси.

    Ако некој уште се мисли, се надевам дека му помогнав со ривјуата полесно да се одлучи:)
    Прекрасни места, ние сигурно ќе се вратиме повторно:sun:
     
    На Skyler, kelly.r, elenaklasik и 8 други им се допаѓа ова.
  8. Doktor F

    Doktor F Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    2.439
    Допаѓања:
    7.287
    Пол:
    Женски
    Не е толку страшно, бебе спиеше и натака и навака.
     
  9. Касија

    Касија Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2018
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    Се извинувам што сум оф топик, не одам на одмор со бебенце:D Ама ќе одам во Никити за брзо, ако сакаш можеш ли да споделиш инфо за Никити, во врска со плажите, лежалки колку чинат, дали има доволно простор за сопствена опрема?
     
  10. Ano

    Ano Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    8.901
    Допаѓања:
    40.143
    Пол:
    Женски
    Сите во вид на капки можеш и за малата и за големиот. Јас искрено Диастоп користев и за двајцата, ама големиот почна да ми протестира и за него земам пролајф пастили мислам дека најефтина варијанта се.
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Iris-1234

    Iris-1234 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2021
    Пораки:
    5.825
    Допаѓања:
    11.742
    Пол:
    Женски
    Има места кај што нема лежалки и слободно можеш да си поставиш твоја опрема. За лежалките инаку е 10еур по човек т.е треба да потрошиш 10 евра за јадење /пиење по човек. Претходно, не беше така, требаше само пијачка да нарачаш и лежалката е твоја, на сред одмор го сменија принципот.
     
    На Касија му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Carpe Diem New

    Carpe Diem New Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    528
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    Linex baby
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. something

    something Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2011
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    1.414
    Нашето искуство за Торони ќе го споделам, водата убава, плажата добра но лично јас не сакам стрмни плажи сепак ајде да речам ок, местово нема ништо посебно и незнам зошто е толку “прочуено” за со мали деца, малата ми е 23 месеци, комарци ја испокасаа првата вечер ( не ни знаев дека има толку многу) да ти е страв да испаднеш - мутанти! Од еден убод и се прави по 5 цм круг реакција, па мачкања за после убод, пудри и што ли уште не, ја касна и над аркадата и и отече окото, среќа за еден ден се повлече, местово не би го одбрала втор пат, особено не со дете…мислам дека нема ни аптека, ако знае некој подобро нека ме поправи.
    П.С кога се шеташ навечер мириса само на средства за прскање против комарци.
     
    На Mother of 2boys и SuperGirl24 им се допаѓа ова.
  14. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    9.128
    Допаѓања:
    18.239
    Ако сакаш во порака да споделиш цена и линк од смештајот во Никити :)
    Нема аптека, моите беа таму во јуни,за аптека беа во Неос Мармарас
     
  15. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.853
    Допаѓања:
    122.891
    Сите го фалат Торони за со мали деца
    И јас букирав таму, утре треба да уплатам :doh:
    Никити бевме јуни, многу ми се допадна, особено Ковиу плажата , бојата е нестварна.
    Јас не би се сместила во градот, плажата градска е катастрофа, претесна.
    На 2 крак тешко се наоѓа смештај а и цените се машала. Ние во Торони 110 евра ќе плаќаме, прифатив дека на сама плажа е . И хотелите им се прескапи, а ништо посебно. Еден Македнос во Никити за кои во јуни 400 евра плативме со доручек и вечера сега ми бара 700 и кусур . Исто и Ковиу Вилиџ
     
    На something му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Iris-1234

    Iris-1234 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2021
    Пораки:
    5.825
    Допаѓања:
    11.742
    Пол:
    Женски
    И јас мислев дека хотелите не им се ништо посебно ама сега се уверив дека не е така, веројатно баш сме го погодиле хотелот. Е сега поскапо плативме ама стварно вредеше.
     
  17. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.853
    Допаѓања:
    122.891
    Диастоп даваш и пред одмор? Или само кога имаат дијареа?
    Им земав по старо ваја и пролајф, викам ај пред одмор да не им мењам :)
     
  18. Ano

    Ano Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    8.901
    Допаѓања:
    40.143
    Пол:
    Женски
    И претходно го давав ради стомачните дека големиот одеше уште во градинка. Сега сме Охрид, после одмор, така да ќе давам до крајов на летово па после пауза.
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Чаирчанка

    Чаирчанка Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2018
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    1.824
    Пол:
    Женски
    Здраво,


    Веќе ни е резервирано и капарисано за во камп Thalatta, на втор крак близу Каламици. Цуци има две години (не е веќе бебенце) ама ако некоја била периодов нека сподели, некако измешани reviews има на google, соодветни слики на site немаат и немам баш некое добро чувство за кампов.
     
  20. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    9.227
    Допаѓања:
    13.494
    Искрено повеќе ми се свиѓа Арменистис кампот зошто има и бунгалови со свои купатила, клими итн. Баш сега ги гледав и сликите каде што ќе одите некако не ми изгледа лошо ама не е ни нешто фасцинантно,а плажата на Каламици ја фалат дека е убава.