1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде на одмор со бебенце?

Дискусија во 'Бебе' започната од gorda, 9 мај 2013.

  1. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    9.128
    Допаѓања:
    18.239
    Која е таа плажа?:wasntme:
     
  2. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.816
    Допаѓања:
    25.757
    Зависи во кој дел ќе бидеш. Јас бев лани во реновираниот дел, супер поминавме. Плажа пред тебе, јадење солидно, има шеталиште за со деца, неос мармарас на 10мин.
    Стариот дел што го нудат нашите агенции е хорор.

    @MilaSs12 баш за такво шетање втор крак има мн повеќе места и плажи за шетање.
     
    На Sofi.ja му/ѝ се допаѓа ова.
  3. MilaSs12

    MilaSs12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    8.640
    Допаѓања:
    18.242
    Пол:
    Женски
    Има плажи, ама нема смештај под 80 евра. За 20-25 ноќи во сезона треба да платиш 1600+ евра само за сместување.
    Тоа што е по 60 евра, а се малку, се шупи. Кревети прастари, веце коцка со туш над шоља итн.
    Бираме да сме повеќе денови на море, затоа втор крак не ни одговара. За убав, верувам дека е убав.
     
  4. MilaSs12

    MilaSs12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    8.640
    Допаѓања:
    18.242
    Пол:
    Женски
    Ти пишав во порака. :D
     
    На AnnaSofiaSarah и Sofi.ja им се допаѓа ова.
  5. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.816
    Допаѓања:
    25.757
    :) и на прв крак се отидени со цени. Гледај и накај Јонско ако стр за таков одмор, има доста поефтин смештај а многу убави плажи. Плус поголемо ви е детето, нема да ви е проблем патот.
     
    На AlchinovaR1979 и MilaSs12 им се допаѓа ова.
  6. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.446
    Допаѓања:
    48.167
    Пол:
    Женски
    Ние бевме пред 2 год втора половина на август 10 дена околу 1.100 евра плативме со доручек и вечера во новиот/реновиран дел. Хотелот не е нишо посебно, предност му е што е на плажа одма. Јадењето како и сегде у грчка со тоа што во десертот на маж имаше зелена мува замрзната па мислам дека срце го мавна коа ја виде. Нас Торони не ни се свиѓаше, 1 улица тук там некое таверниче/кафич и толку една улица за шетање. Местото веќе не смеам да го спомнам веќе дома.
    Лани бевме у еден хотел пред Никити исто 10 дена плативме околу 1.200 евра само доручек, ама беше каде каде поубав од Blue Sea ,така како ресорт со игралиште за деца многу мирно и спокојно. Има своја плажа ама не е нешо посебно али посекако ние со малата секој ден идевме по други плажи а не се далеку. Ковиу најчесто они имаат и хотел Македонос мислам се викаше, Ормос панагиас и уште неколку. Исто и Никити дека близу навечер имаш кај да прошеташ да седнеш, плус маркети Лидл и Масутис у непосредна близина.
    Ние оваа год ако се окуражиме здравје пак на Прага ќе идеме, ептен ми лежи на срце тој град.
     
    На valer-y, IRBBB и Sofi.ja им се допаѓа ова.
  7. MilaSs12

    MilaSs12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    8.640
    Допаѓања:
    18.242
    Пол:
    Женски
    Точно, затоа одиме пред прв крак.

    Јонско ке одиме во септември или последна недела во август. Сме биле сами и во јули беше доста ладно морето, посебно за со дете. А цените таму се реални, најдов неколку смештаи кои изглегуваат директ на плажа за некои 50-60 евра ноќ. Врахос и Парга исто.

    И Тасос има подобри цени за јули од краците. Прв одмор во јули одиме, затоа и помал избор има за топло море.

    Патот не е проблем воопшто, многу сака да се вози.
     
  8. Mucika

    Mucika Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    2.745
    Допаѓања:
    4.359
    Каде барате смештаи за цел месец? Обично тешко да се најде за 4 недели последователно без прекин. Очекував ако закупиш апартмам за подолго е поевтино :?:
     
  9. MilaSs12

    MilaSs12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    8.640
    Допаѓања:
    18.242
    Пол:
    Женски
    Ние одиме два пати по две недели (плус минус).
    Инаку се наоѓаат, провери по групите, сум наоѓала апармани кои ги издаваат цело лето или еден месец. Најчесто се приватни апартмани, директно со газдите договараш.
    Плус, пиши им на Никана, ке ти помогнат да најдеш од кај нив. Или грчка инфо.
     
  10. doubleinfinity

    doubleinfinity Популарен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2012
    Пораки:
    2.274
    Допаѓања:
    4.322
    Пол:
    Женски
    Лани бевме...преубав одмор истеравме...досега претходниве години одевме само по 4 вечери, годинава 6 и не ни се враќаше назад...отидовме на тепка, некој колега му кажал на маж ми убаво место било, јас го сфатив дека бил и затоа го фали, кога се вративме сфативме човекот никогаш не бил, важно ние отидовме :rofl: Улицата каде што се плажите навечер се претвора во шеталиште, има 10тина ресторани, едно мало игралиште, една аркада ми се чини и тоа е занимација...син ми заспива во 9 па така ништо од тоа не видовме, се враќавме од плажа одевме да вечераме и назад во сместување ама нас тоа ни одговара...сместување најдов на букинг бидејќи барав во последен момент, иначе има една наша Anastazija Paruševa Rizou, посредува за смештаи, ми прати и таа понуди ама таа на букинг најмногу ми одговараше...плажите во местото се ситна песок преубава, ама годинава научивме дека дете мое песок не сака, мрази да се гнаси и цел одмор пиштеше и правеше влези излези од море, па ќе мора да бараме годинава друга дестинација а и држава изгледа пошто во Грција плажи со камења не знам, иначе пак би оделе ваму...Stavros ти е одма на 15км, е таму е поживо, има и луна парк и чаршија ама јас таму не би одела на одмор, многу бучно ми беше, олимпијада ми беше перфектно, ама секој со вкусот
     
    На V.N. му/ѝ се допаѓа ова.
  11. V.N.

    V.N. Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2020
    Пораки:
    3.056
    Допаѓања:
    13.058
    Пол:
    Женски
    Фала ти ептен
    Може да ми препорачаш сместување? Јас на букинг и се останато што знам и гледав е многу оскудно а и прескапо некако ми излегуваше. Неколку смештаи со преку 1500 евра за 9-10 ноќевања
    Ја имам забележано и Анастасија на фб дека нуди сместување ама прво сакам вака да си побарам нешто да видам јас :)
     
  12. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.816
    Допаѓања:
    25.757
    @MilaSs12 видете смештаи и во Јерисос.
     
    На MilaSs12 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. doubleinfinity

    doubleinfinity Популарен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2012
    Пораки:
    2.274
    Допаѓања:
    4.322
    Пол:
    Женски
    Ние бевме сметени во Вила Јана, смештајот убав беше,студио со кујна и огромна тераса, чистеа секојдневно е сега постелнина во 6 дена само еднаш ни сменаа, обично менуваа сабајле ама ние се погодувавме во смештај па морав да молам да сменат постелнина, не дека ја гнасевме ама дека плажата песок само шетавме песок по нас.. е сега не беше ефтино, по 90 евра од вечер ни дојде на сред август, ама тие поефтините од Анастазија не ми се свиѓаа
     
    На V.N. му/ѝ се допаѓа ова.
  14. MilaSs12

    MilaSs12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    8.640
    Допаѓања:
    18.242
    Пол:
    Женски
    Сте биле таму? Може да го препорачаш како место?
     
  15. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.816
    Допаѓања:
    25.757
    Да, мало место е, плажата е преубава и морето. Блиску ви се уранополис и неа рода за шетање.
     
    На MilaSs12 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. simona_baby

    simona_baby Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2017
    Пораки:
    3.277
    Допаѓања:
    16.696
    Пол:
    Женски
    Ние лани бевме и сме задоволни.Од плажите воодушевени.Има баш една уличка за шетање неколку продавнички ама Ставрос е блиску таму за шетање има баш доста.Имаше и убави ресторанчиња.
     
    На V.N. му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Lizi

    Lizi Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    1.393
    Пол:
    Женски
    Женски, овие Арменистис кампот, успеал некој да резервира претходните години, оваа?

    Подобри шанси лотарија за УСА да добиеме ми се чини.. каков начин, праќаш апликација на дента на отварање на резервации, со датуми, алтернативни датуми ( буквално цел месец Август покриен), алтернативен смештај, чекаш три дена и ти испраќаат одговор, 'уи регрет ту информ ју' дека усвари ништо нема за цел тој месец ... |(
     
  18. AnnaSofiaSarah

    AnnaSofiaSarah Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2023
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    може ли и мене во порака за која плажа се работи, ве молам?
     
  19. Dpokahontas

    Dpokahontas Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    304
    Допаѓања:
    123
    Пол:
    Женски
    Препорака за Неа Мудања за одмор со 8 месечно бебе. Дали е чиста водата, плажата дали е песочна, и дали местото има убави таверни и кафичи, дали има шеталиште?
     
  20. Калатеа

    Калатеа Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2021
    Пораки:
    1.994
    Допаѓања:
    6.587
    Јас и оваа не успеав, а пишав на 15.01 точно во 10:00 кога го пуштија системот за резервации.

    Мислам дека очигледно не функционира тоа, освен можеби за шатор места, се останато беше зафатено, и тоа не ни бирав тајминг туку за август и септември барав.

    Кастело традиционално и годинава со цените како на Санторини, 1550 евра за 9 ноќевања.:x

    Вурвуру убавите куќи исто така букирани.

    Ќе се оди накај Хрватска изгледа.:?:
     
    На Carolin. и IRBBB им се допаѓа ова.