1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде на одмор со бебенце?

Дискусија во 'Бебе' започната од gorda, 9 мај 2013.

  1. Skyler

    Skyler Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2022
    Пораки:
    3.756
    Допаѓања:
    12.072
    Пол:
    Женски
    Па на 9 месеци нема многу што поразлично од дома да прави, базенче му полнев со вода уште од сабајле малку да се стопли, му купив гумени патчиња и други животни да си игра во вода, а инаку доле на песок му ставав простирка и си играше со играчките дома што си игра. Од сабајле и попладне беше на сонце во плиткото да се шлапка, во најтоплото во базенчето под сенка и најчесто преспиваше на плажа.
     
    На 1001Ana1001 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Luna91

    Luna91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    3.136
    Допаѓања:
    17.537
    Никогаш не сум била на таа страна, освен еднаш одамна во Паралија и
    не ми се допадна ...
    Искуство со Неи Пори за со мали деца? Каква е водата ме интересира?
     
  3. lovely91

    lovely91 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    3.763
    Пол:
    Женски
    Јас сум воодушевена од Неи Пори и годинава пак ке одиме,лани бевме плитко е а водата е чиста,ми се допадна и шеталиштето како за навечер така да дефинитивно препорака од мене :) за со деца е идеално:)
     
    На Nairobi88, Luna91 и Fenix05 им се допаѓа ова.
  4. Tullip

    Tullip Активен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2023
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    324
    Пол:
    Женски
    Бев во 2021, но не можам да кажам за храна за бебе бидејќи немав бебе тогаш :) Инаку храната беше одлична, собите просечни (чисти, но не многу скоро реновирани) и она што најмногу ќе одговара за бебе се бесплатни лежалки под природни сенки во тревникот на хотелот. Тимот за анимација и покрај короната ги занимаваше дечињата мислам 2 пати во текот на денот.
     
    На sandza му/ѝ се допаѓа ова.
  5. simona_baby

    simona_baby Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2017
    Пораки:
    3.277
    Допаѓања:
    16.693
    Пол:
    Женски
    Јас имам поделени мислења за Неи Пори,од една страна ок од друга не баш.Дуваше сите денови бранови големи се измести песокот и не беше баш плитко.Водата полна со тревки цела плажа со трева што ја носеше.Може на нас ни се погоди така ама ако споредуваш со Олимпијада,милион пати поубави плажи во Олимпијата и водата него Неи Пори.
     
  6. MartinaMM

    MartinaMM Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2019
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    701
    Пол:
    Женски
    Еве ќе се самоцитирам, плус да дополнам, секаде можиш да начекаш невреме, како што ти споманала членката Симона пример лани беа моите крај на август, такво невреме начекаа, со пороен дожд, оние дрвените чадори беа попаднати, плажата урнебес, тоа траеше два дена. Е сеа, секаде можи да се случи.
    Ама еве во сите години уназад што имам одено 95% е супер и време и море чисто. Ние годинава одиме, едвај чекам искрено. :nod:
     
    На hello-kitty.90 и lovely91 им се допаѓа ова.
  7. brm_brm

    brm_brm Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 декември 2016
    Пораки:
    5.279
    Допаѓања:
    5.200
    Пол:
    Женски
    Кастело апартманите се како во повеќе куќарки? (дека ми пишаа смештајот е на 40 метри од плажа, затоа претпоставувам дека се повеќе куќарки)баш прашував имало некој слободен што гледа накај улица, дека барав на приземје .................... имате претстава какво е дворчето? ви текнува?
    видов внатрешноста е стандард стара грчка класика, ама битно ми е што е плажата близу.
    Плитко е за со деца така?

    @IRBBB зашто не ти се допадна сивири?
     
    На sani99 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. IRBBB

    IRBBB Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 октомври 2019
    Пораки:
    8.272
    Допаѓања:
    33.441
    Пол:
    Женски
    Првенствено оти бев трудна, а бевме крај на јули и имаше 60°С и сѐ мразев :D

    Плажата е мала, тесна (ние кога бевме беше прегужва), општо некако местото ми е ко згужвано, тесно.
    Не дека беше многу лошо, ама следен пат би одела таму само како пензионерка.
    Ако имаш конкретно прашање да ти одговорам, оти стварно не знам шо друго да ти кажам за местенцето.
     
  9. sani99

    sani99 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2012
    Пораки:
    2.172
    Допаѓања:
    1.240
    Мене за разлика од @IRBBB ми беше најубаво во Сивири, местенцето е мало ама бевме сместени и ние во хотел Џени на раат бевме со јадењето, нит спремаш нит трчаш да готвиш.
    Си отидовме да се бањаме и право на вечера и на шетање, назад на спиење а ние со мм сами на тераса си пивнавме малку да одмориме :D
     
    На azelea му/ѝ се допаѓа ова.
  10. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.438
    Допаѓања:
    38.716
    Пол:
    Женски
    Ние бевме пред 2години и оваа година пак ќе одиме. Водата е чиста, топла, плажата е ситен песок и многу широка. За мали деца има луна парк, разни реквизити, игралиште со лулашки. Нема да се покаеш ако одеш
     
  11. sani99

    sani99 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2012
    Пораки:
    2.172
    Допаѓања:
    1.240
    Може и мене инфо за вилите да ми пишеш :l:
     
  12. MikicaBt

    MikicaBt Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2019
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.361
    Пол:
    Женски
    А стварно има премногу комарци? Едно од поевтините места е во Грција и јас го гледав, само комарците ме предомислуваат.
     
  13. MartinaMM

    MartinaMM Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2019
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    701
    Пол:
    Женски
    Имам сега брзо пишувано еве ќе се самоцитирам

    Мое мислење е дека комарци има кај што има зеленила. Една година бевме со мм Закинтос, во вилата имаше нелолку борови и секакви други зеленила, таму ми се чинеше ќе ни наплатат за бојадисвање оти цела соба беше со отепани комарци и крв од нив :lol:
    и ние општо местото го кудевме за комарци. Други од друштвото беа во друга вила, па им бевме на гости на тераса, еден комарец не прелета. :?:
     
    На MikicaBt му/ѝ се допаѓа ова.
  14. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.438
    Допаѓања:
    38.716
    Пол:
    Женски
    Има. Пред 2 години имаше ептен
     
    На MikicaBt му/ѝ се допаѓа ова.
  15. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    3.149
    Допаѓања:
    4.851
    Пол:
    Женски
    Искуство за летување во Каламици, планираме да одиме во јуни, како се движеа цените на лежалки лани?Дали некој бил во вила Агелики или Мелтеми преку Никана?
     
  16. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.914
    Допаѓања:
    133.975
    Пол:
    Женски
    Памперс има и таму, во секој маркет во секоја аптека, ако немаш баш место во багажот земи некое мало паковање, а млеко носев пошто беше на адаптирано и не знаев какви имаат таму, дали ќе најдам исто.
     
  17. Skyler

    Skyler Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2022
    Пораки:
    3.756
    Допаѓања:
    12.072
    Пол:
    Женски
    Лани изгор беа 20 евра без пијачка. Храната и пијалоците со 2-3 евра поскапи од другите места на втор крак, инаку преубаво место со преубава плажа ама мало и досадно, нема кај да се прошета. Ние се сместуваме во Торони, па одиме неколку пати во Каламици на плажа, само страшна гужва е и проблем за паркинг.
     
    На Mother of 2boys и macalavica им се допаѓа ова.
  18. monik55

    monik55 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    7.980
    Допаѓања:
    59.649
    Пол:
    Женски
    И ние годинава пак ќе одиме во Неи пори.
    Местото е супер за деца морето плитко и чисто беше.
    Комарци дали 3 пати не каснаа ги мачкав со чико спреј и ролон и супер поминавме.
    Битно што лежалките се 9 евра уствари си зимаш две кафиња и лежалката ти следува,на прв ред децата си се шлапкаат ти си ги гледаш.
    Не плакам 1000 евра смештај туку 400 евра на 1000 метри одалеченост од плажа.
     
    На MikicaBt, lovely91 и sani99 им се допаѓа ова.
  19. Lady*Bug

    Lady*Bug Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2017
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    4.934
    Пол:
    Женски
    Каде најде смештај во Неи Пори за 400 евра? :)
     
  20. Nairobi88

    Nairobi88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2019
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    294
    Пол:
    Женски
    и мене ме интересира :)