1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде на одмор со бебенце?

Дискусија во 'Бебе' започната од gorda, 9 мај 2013.

  1. ina..ina

    ina..ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    97
    Кланици е убаво за со деца, плажата е преубава, мало место е, но за шетање блиску е Сарти, 15 км е оддалечено. Исто на втор крак и Торони има многу убава плажа. Водата и на двете места е многу чиста.
     
    На Cherry blossom89 и Aivva им се допаѓа ова.
  2. Cherry blossom89

    Cherry blossom89 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2020
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    9.487
    Пол:
    Женски
    Каде обично закажувате? Агенции, букинг, никана?
     
  3. ina..ina

    ina..ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    97
    Preku nikana ili grcka.info
     
    На Cherry blossom89 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. simpleewa

    simpleewa Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2021
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    120
    Пол:
    Женски
    Женски, дали овие се океј? Прв пат ќе купувам, дали воопшто ми се потребни за на плажа со бебе од скоро годинка?
     

    Прикачени фајлови:

  5. Mandela

    Mandela Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2022
    Пораки:
    937
    Допаѓања:
    1.484
    Пол:
    Женски
    Да ок се, и лани и годинава ги користев за малиот. Само кога влегуваше во вода му ги ставав. На плажа со стандардни пелени седеше.
    Не знам дали знаеш, овие пелени само за каки се, мочки пропуштаат.
     
    На simpleewa му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Giiirl23

    Giiirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2021
    Пораки:
    421
    Допаѓања:
    273
    Пол:
    Женски
    Дали некоја ќе оди Албанија со бебе/дете и на кое место би препорачале?
     
  7. simpleewa

    simpleewa Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2021
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    120
    Пол:
    Женски
    оооо е јас ги нарачав, не знаев. ама добро - генерално за во вода ми се.
    А сите вакви за во вода пелени се така правени?
     
  8. Mandela

    Mandela Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2022
    Пораки:
    937
    Допаѓања:
    1.484
    Пол:
    Женски
    Да да, сите пелени што се наменети за пливање се така. Не се полнат со вода додека плива, ја пропуштаат, затоа и не можат да задржат урина. Поентата е да задржат каките, ако случајно реши бебето да заврши работа во вода.
     
    На simpleewa му/ѝ се допаѓа ова.
  9. simpleewa

    simpleewa Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2021
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    120
    Пол:
    Женски
    Мммхм, фала ти на инфо :) ете нешто ново
     
    На Mandela му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ija

    ija Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    663
    Јас планирам крајот на август или почеток на септември во Орикум да одам ми имаат кажано дека било убаво за со мали деца плитко, чисто вода и мирно тогаш ќе има 20 месеци.
     
    На Giiirl23 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Вереничка

    Вереничка Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2016
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    1.708
    Пол:
    Женски
    Сивири или Пефкохори?
    Сакаме фино место, ни премногу пусто ни премногу дискотеки. Убава плажа, односно вода. Да има каде да се прошетаме, да јадеме и најважно да има доволно занимации за 6г дете :D

    (Сме биле Ханиоти и убаво сме си поминале- знам слично е со Пефкохори)
     
    На TammiB5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.475
    Допаѓања:
    24.698
    Хахах ме просветли. Цел одмор се чудев како не се дуваат во вода овие пелени :D
    Мене пефкохори, ханиоти, полихроно ми се пренапорни за со деца. И гужви, и милион флипери и играчки. Сивири има поубава плажа и е помирно, иако морето кај пефкохори е поубаво
     
    На Skyler, Mandela, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.475
    Допаѓања:
    24.698
    Орикум изгледа како запустено место после некоја природна непогода или војна. Не мирно, пусто е.. Плус патот до Орикум е хорор. Прво ќе се измачиш до струга, после двосмерен пат низ села... 400km ќе возиш 7 саата.

    Еднаш бев во Албанија во 2020 кога беа затворени границите и тоа ми е впечатокот. Од таму Валона е само град асален. Другото хотели на плажа, во водата тиркизна преубава фекалии од хотелот директ на плажа празнат.
     
    На Carpe Diem New, Carolin. и ija им се допаѓа ова.
  14. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.481
    Допаѓања:
    319.648
    Пол:
    Женски
    Со Сивири немам искуство.Пефкохори еднаш бевме и никогаш повеќе.Не знаеш дали си на пазар или на море,гужва,гунгула,бучно.

    Почнав последните 2 години да бирам резорти за одмор оти сакам да одморам буквално.Никогаш не ми биле привлечни тие играчници за деца,флипери,туркања,гласна музика навечер.
     
    На Skyler и Вереничка им се допаѓа ова.
  15. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.417
    Допаѓања:
    8.183
    Пол:
    Женски
    Mene ne mi e jasno ova sto vikate fekalii vo moreto. Pa zarem nema procistitelni stanici i slicno, zarem taka kanalizacijata direkt vo voda? Turisticki mesta zar toa da si go dozvolat..eve i vo Grcija okolku Soluni drugite pogolemi gradovi kao imalo fekalii..nemozam da veruvam toa, sigurna sum deka pazat sto znam. I Ohrid isto...
     
  16. Cherry blossom89

    Cherry blossom89 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2020
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    9.487
    Пол:
    Женски
    Пари да ми дадат не одам во Албанија, во ниеден град. Бев со маж ми пред 6 7 год. ако тогаш не умрев немаше кога. Во Саранда бевме. Се отрув од морето и од храната. Готвеа во мизерни услови, претопло внатре а месо готват. Тоа како во помалечки гостилници тој стил нешто беа. Рестораните по ок беа. Услуга 0, Англиски не знаат. Верувам денес ништо подобри не се. Од 10 дена, 5 дена имав страшни болки во стомак и желудник, и на крај завршив со повраќање и во болница, а претпоследниот ден и маж ми се зарази. Таа во болница ни рече, чудно и било што сме дошле последните денови од одмор, обично првите 2 3 им доаѓале пациенти. Така да, може е ефтино, ама да би немала пари, дома би си седела, само таму никогаш не би стапнала. Турција и Грција одам нај често, и една Црна Гора(и таму бев видов) е измислена за Албанија.

    Оф топик, ама кога отворивме тема да си кажам искуство.
     
    На Skyler, Carpe Diem New, KuklickaSk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.417
    Допаѓања:
    8.183
    Пол:
    Женски
    Jas od Grcija fativ stomacen, cetiri dena ne izlegov od krevet, posle mene sin mi fati, togas bebe godina bese i morase vo niedno vreme od nokta da se vrakame za Skopje. Taka da za bolestini sekade moze da te fati pa i doma da si.
     
  18. Cherry blossom89

    Cherry blossom89 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2020
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    9.487
    Пол:
    Женски
    Па во Грција а и ко што знам на местава што ги пишав, не испуштаат канализација во море. Ние за тоа збориме, а за сончаници или не ни се погодила водата за пиење итн не праиме муабет. Тоа на секого и секаде може да се случи. Муабетот е друг.
     
    На Cosmi му/ѝ се допаѓа ова.
  19. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.417
    Допаѓања:
    8.183
    Пол:
    Женски
    Da da ne ispustaat ti se molam. Kaj idat fekaliite od Solun na primer? :rofl: Si gi cuvaat doma. Kolku sto Skopje ne gi ispusta vo Vardar i Ohrid vo ezeroto. :rofl: A voda ti od cesma pies? Jas sekogas koga odam kade bilo na pat nikogas ne pijam od cesma i ne jadam vo sekakvi kafancinja. Vo hotelot sekako si ima hrana...
    A kako si se otrula od moreto? Voda si piela od moreto? :^) I jas ne zboram za soncanici. Procitaj ubavo.
     
  20. Cosmi

    Cosmi Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    8.665
    Допаѓања:
    83.453
    Пол:
    Женски
    Па точно ти кажува.
    Грција го има решено проблемот со канализација,отпсни води колектори и сл.
    Таму не смеат да се излеваат септичките јами во море, туку се празнат и одат во централен колектор каде биолошки се прочистува и се исфрла гравитационо во море.
    Не ги испушта секоја вила или хотел фекалиите во море каде се бањаат луѓе за разлика од Албанија, каде воопшто го немаат решено проблемот со канализацијата.

    И Црна Гора го има делумно средено,до Котор се стигнати.
    Албанија воопшто го нема средено.
    И затоа има многу заразени од морето.
     
    На duffi, KuklickaSk, Fenix05 и 1 друга личност им се допаѓа ова.