1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде на одмор со бебенце?

Дискусија во 'Бебе' започната од gorda, 9 мај 2013.

  1. Trupko

    Trupko Активен член

    Се зачлени на:
    30 март 2024
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    132
    Пол:
    Женски
    Не ве осудувам, но мајки што се криете и срамите толку? Пешкири, маички, нозе во колена итн. Едноставнп го хранам моето дете и тоа е се. Ја дојам во мол, кафиќ, кафана, парк, во кола, буквално секаде. На плажа каде се ѕирка од секаде, и гради, и топлес, танги и задници се пазите беспотребно. Правите стрес и нервоза кај вас, која манифестира и кај бебето. Уживајтеееее.
     
    На Sofi.ja, Мариаа., kozuf и 6 други им се допаѓа ова.
  2. Fenix05

    Fenix05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    2.428
    Допаѓања:
    4.953
    Пол:
    Женски
    Јас сум општо повлечена личност, цел живот си имам комплекси дури и кога ослабнав 20кг пак си наоѓав некои маани. Не е срамно ништо ама не сакам да ми се гледа нешто непотребно, целосно особено што бебо сака да ме гледа дур цицам по 10сек и така ми виси града надвор :D
    Па затоа престанав да бесам пешкири тетри но се местев ем да е згодно на 2цата но и да не ми зјае нешто тотално непотребно. А инаку сум за доење секаде и секогаш кога бебе има потреба
     
    На Speechless му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Trupko

    Trupko Активен член

    Се зачлени на:
    30 март 2024
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    132
    Пол:
    Женски
    Затоа и реков, не осудувам секој различно си ја доживува таа работа, себе и околината. Оправдувам секаков потег.
     
  4. Cherry blossom89

    Cherry blossom89 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2020
    Пораки:
    1.497
    Допаѓања:
    9.506
    Пол:
    Женски
    Што слатко се изнасмеа, баш ми е мило што вака те расположувам. Јас мислам да ми пишеш пп и да си се посмееме, гледам дека ми читаш постови, се расположуваш со мене па ќе си напраиме муабет. Сериозна сум :D и јас дежурам со ќерка ми, па ете ќе си се дружиме во пораки. Инаку да, Албанија во срце ми е, што да правам, си ја сакам :rofl:

    Ај сеа да не ја полниме темава со наши разговори, на раат нека си пишуваат членкиве за одмор со деца :D
     
  5. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.490
    Допаѓања:
    24.721
    Мајка внимавај многу со 2ипол месечно бебе, никако после 10 на плажа.
    Инаку не мпра да се тушираш после море, и не се покривај за цицање.
    Јас така си го доев, ама се зезнав едните купачи едноделни, нагоре ми се скроз затворени па не ми беа функционални и не ги облеков. Таму ми текна инаку дека џабе сум ги Земала..
     
    На Speechless му/ѝ се допаѓа ова.
  6. IRBBB

    IRBBB Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 октомври 2019
    Пораки:
    8.240
    Допаѓања:
    33.307
    Пол:
    Женски
    И со бебе и со тодлер шо цица сум била на одмор и нормално сум доела исто како да сме дома. Во позиција шо тебе најмногу ти одговара-в раце, во скут, легнати, спушташ прерамка, ако е доволно отворен во градите нема потреба ни да спушташ, само ќе ја повлечиш градата и ќе ставиш бебе. Ми беше малку чудно, некако "голо" се чувствував иако претходно доев на отворено, ама првиот пат, после си се опуштив. Пред доење не се туширав, ни трчав во смештај, поминував со рака со вода флаширана. Не покривав бебе со тетра, ќебе, чуда и апсолутно никој на двата одмори не ѕвереше во нас (и покрај тоа што на првиот одмор со бебе бевме во Олимпик бич каде шо практично сите се Балканци).
    Најубав одмор да имате, да се изнауживате. (poolparty)




    Јас со друго прашање - меѓу Торони, Сарти и Вурвуру кое место е најживо навечер?
    Од една страна ми се оди пак во Никити, од друга сакам да ги прошетаме плажите шо претходно не успеавме, а со бебе и тодлер би ми значело ако е поблиску и некако на два ума сум.
     
    На Speechless и Fenix05 им се допаѓа ова.
  7. Giiirl23

    Giiirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2021
    Пораки:
    424
    Допаѓања:
    275
    Пол:
    Женски
    Се надевам нема да сум ептен оф топик :D Еве листа што би ни требало од аптека за бебе зс одмор, може ќе помогне некому. А ако имате нешто да додадете, feel free да пишете. :D
     

    Прикачени фајлови:

    На Cherry blossom89 и ina..ina им се допаѓа ова.
  8. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.548
    Допаѓања:
    144.426
    Сарти е најживо од трите.
     
    На Mother of 2boys и IRBBB им се допаѓа ова.
  9. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.494
    Допаѓања:
    319.751
    Пол:
    Женски
    @IRBBB ако прашуваш за одмор од овие три Торони е најубаво за со деца.Водата е мн чиста,плажата голема песочна.Има огромен дел без лежалки.Ние бевме одамна пред 7 години ама ми остана во ум како еден од нај релаксираните одмори.

    Сарти има големи бранови и не ми е ич за деца да се шлапкаат.

    Вурвуро го посетив неделава на минување.И не би дала таму бебе да се бања.Плитко е ама прљаво.Можеби беше моментално нешто,бевме до Кариди плажата .Во 8 навечер полно беше со луѓе,крпи,шатори,а во водата полно црни шушки.
     
    На Mother of 2boys, CareTee и IRBBB им се допаѓа ова.
  10. ina..ina

    ina..ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2013
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    98
    Kalamici e ubavo za so bebe, isto i Toroni, a za setanje blisku e Sarti, okolu 15 do 20 km odaleceno.
     
    На IRBBB му/ѝ се допаѓа ова.
  11. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.419
    Допаѓања:
    8.189
    Пол:
    Женски
    Pa opsto se smeam na takvi lugje ko tebe :rofl:
    I da se gleda kolku te citam, vo skrolanje samo ako mi preleta nekoj zbor kako poslednovo :rofl::rofl:
     
  12. steela.honey

    steela.honey Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2016
    Пораки:
    543
    Допаѓања:
    1.643
    Пол:
    Женски
    Што мислите за Ормос Панагијас,Метаморфози,Неа рода за со мало бебе? Искуство некој?
     
  13. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.490
    Допаѓања:
    24.721
    Од овие неа рода. Ормос има убава плажа, ама ништо во близина, метаморфози е градче, ама плажата не е ништо посебно и е доста гужва. Неа рода е гратче, со песочна плажа и нема гужви.
     
  14. prinstongirl2

    prinstongirl2 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2013
    Пораки:
    1.531
    Допаѓања:
    1.449
    Да ми препорачате охрид место за со бебуш...големово е 4год сака море море викам ај август ако отидеме до ох нештп на некој ден