1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде на одмор со бебенце?

Дискусија во 'Бебе' започната од gorda, 9 мај 2013.

  1. stefanija70

    stefanija70 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2014
    Пораки:
    481
    Допаѓања:
    952
    Da, jas dobiv alergija id sredstvo za soncanje na ilirija 30.faktor pred edno desettina godini. Nesporedlivo e vozrasen i bebe, ama ako jas kako vozrasna sum dobila sigurno deka moze da se sluci i na bebe sto e uste poosetlivo. Fala za sovetot!
     
    На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Мајки мене ми рекоа 30 фактор за бебе и дете, 50 не, а зошто и како не прашував во детали.
    Ако планирате користење на базент (че):) и со тоа внимателно. Ќе треба водичката често да се менува и после плажа (значи 2 на ден) со врела вода да се дезинфицира и потоа добро да се исуши. Гумата напечена на сонце и топла вода или вода која брзо би се стоплила е идеално место за бактерии. Така ми кажаа кога беше син ми бебе и не сум користела базент. А и искрено ми има логика.
     
    На friendy, TIGARCE86 и Annath им се допаѓа ова.
  3. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    За факторот и мене ми препорачаа 30 иако на сите фирми детските заштитни креми се 50. Не сум сретнала детски крем 30. Зошто нема, не знам.
    Инаку ние скоро секој ден се бањаме во базенче во дворот, миење пред и после употреба секако затоа што се собира и ѓубренце од тревата и инсекти. Ама го мијам со ладна вода. Жешка вода на гума и пластика не би...
     
  4. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски
    Има голем избор на лосиони и креми со СПФ30. Види во ДМ, Sundance линијата им е одлична. И Алверде исто имаат таков крем со СПФ30. Јас годинава зедов лосион од Санденс, со фактор 30. Уште го немам отворено, бидејќи досега немало потреба.
     
  5. Maceto123

    Maceto123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    960
    Пол:
    Женски
    Мила а вие планирате ли сега ова лето да одите на одмор со бебенце:inlove::inlove:
     
  6. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Па да, планираме, таму средина на септември, да се биде како треба само, па и да одеме :)
     
    На Maceto123 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Maceto123

    Maceto123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    960
    Пол:
    Женски
    Супер мила баш ми е мило :hug:
     
    На Sky-butterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  8. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.676
    Пол:
    Женски
    Mamicki nie sakame da odime vo Grcija, vo Septemvri :) Bebus kje ima 4ipol 5 meseci togas.. sakame nekoe hotelce pokraj plaza, so svoja plaza... Pa dali znaete nekoe taka ubavo mestence za bebe. Nie so mm pred 2 god bevme vo Polihrono vo Zan Mari taka malo hotelce na samata plaza, epten ubavo mesto za so decinja, ama pa ne mi se odi pak na isto mesto :D a imavme dorucek i vecera tamu, cistacka ni ja sreduvase sekoj den sobata... :) e bas takvo mesto sakam ama na drugo mesto vo Grcija :D
     
    На Maceto123 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски
    Моја препорака ти е хотел Anthemus Sea Beach Resort & Spa, на втор крак, со своја плажа, лежалки и супер тивко за одмор. Во септември уште поубаво. Имаш опција алл ин и полупансион, ваше е да одлучите што сакате. Види по агенцииве, мислам Пилот травел го работат. Ние бевме преку Савана, ама не сум гледала дали годинава го имаат во понуда.
    Малку е поскапичок, ама вреди за секоја пара!
     
    На ph.orhideja и joy1 им се допаѓа ова.
  10. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.676
    Пол:
    Женски
    Sega kje go pobaram bas :)
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. iki26

    iki26 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    17.463
    Vo Ohrid ce odime kaj vila- motel Lamanoski. Vednas do policijata se do Ohridska banka vo centarot.
    Podobro mi e da bidam blisku fo setalisteto otkolku do plaza. ( vo Ohrid i taka na plaza moras so kola da odis) Kraj na Juni- pocetok na Juli ce odime. Togas mm ce ima odmor, a mene samo 5 dena mi davaat.
     
  12. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.484
    Допаѓања:
    15.375
    И ние изгледа ќе одиме во Грција ама незнам каде или крај на јуни или крај на август,се мислам Неа Потидеа, Калитеа ама ако има некои апартмани на сама плажа оти не планирам со бебе да се качувам по тоа скалите,а на вториот крај дефинитивно се најубави плажи.Лани бев бремена и бевме во Неос Мармарас,точно е дека е угорници ама нас смештајот ни беше одма до плажата до игралиштето,а таму кај што оди @leona83 е кај Парадизо плажата,мнигу е убаво,а колку плаќавте за апартман кажи и пушти ни каде имаш искуство.Многу ми се бендиса и Логомандра бич пред мармарас комплексот и плажата прекрасна,а водата стакло
     
  13. Artemida81

    Artemida81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2012
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    352
    Пол:
    Женски
    Za nea potidea mozam da ti kazam deka ima preubava plaza i vodata e cista. Ama ako ste bez kola, ke pobudalite posto navecer nema nisto. Jas bev minatoto leto vo vila gilis, novite, preku iguana i mn sum zadovolna. Na 50 m se otprilika od plaza. Godinava gledam deka ja nudat Haus lithea mislam se vikase, e taa e bas vo prv red. Ja ima vo poveke agencii icenata i bese mn pristupacna. Ama pusto mene ne mi se odi pak na isto mesto...:(
     
    На azelea му/ѝ се допаѓа ова.
  14. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.484
    Допаѓања:
    15.375
    Фала мила,со кола ќе бидеме,каде може најблиску да шетнеме? Ги гледав тие гилис многу убави се,а овие другиве не сум ги сретнала,преку која агенција ја има ако си сретнала?
     
  15. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.484
    Допаѓања:
    15.375
    А има ли некоја одено во Олимпијада,да сподели искуство?
     
  16. Artemida81

    Artemida81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2012
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    352
    Пол:
    Женски
    Gilis se stvarno ubavi i komforni. Za ovaa haus lithea ne sum bila no proveri vo terra travel, oscar, jk travel mi sr cini so ceni bese segde isto. Moze da ja ima i vo dr agencii, znam ja imase vo poveke. So kola mozete vo nea moudana, afitos, kalitea..nadole po krakot kade sakate...nie idevme i do hanioti...
     
  17. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    Пишав во лп на една феминка, цел документ со контакти од смештаи баш од таму на сама плажа ми го нема во лап топ:( се чудам како и ние ќе резервираме.Од кај нас во агенции не нудат за таму.....Лагомандра е многу поскапа.
    Плаќавме 60 еур за ден ама за студио, сега со две деца ќе ми треба уште соба плус.
    Одвај чекам да отидеме:)
     
  18. Cuci81

    Cuci81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2015
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    3.830
    Ako mislis na olimpijada blizu Stavros. Jas mozam da ti kazam od kratka poseta sto Ja imav Lani, deka e mirno malo mesto bez mnogu marketi, a jas duri I ne se sekavam deka vidov drug vid prodavnici. Pokraj plaza ima nekolku kafici restorancinja.

    Ama taka e ubavo sredeno sto so mm zaklucivme deka koga ke ostarime tamu bi se preselile da si go doziveeme zivotot. Prekrasno, boi, Mir, tisina.

    Se na se zavrsi sto baras. Ako si za provod ne e za tebe!
     
    На azelea му/ѝ се допаѓа ова.
  19. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.484
    Допаѓања:
    15.375
    Да,да за тоа мислев,за со бебе ми е.А плажите какви се? И каде најблиску можеш да прошеташ приквечер?
     
  20. Cuci81

    Cuci81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2015
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    3.830
    Jas malku vidov od plazata, ama OK mi izgledase. Poveke setavme pokraj more na kej. Ama malo e odma go pominuvas.

    Nie bevme vo Stavros koj ti e blisku I e nesto pogolem. Ama nema I tamu nesto posebno za pravenje. Asprovalta ti e pogolemo mesto I ima prodavnici I kafiki za setanje, a zalepeno e za NEA Vrasna pa si produzuvas I tamu si setkas. A uspat ti e I Lidl.

    Se ova ti e nagore od Olimpiada, a nadolu kon krakot ne sum bila ama mi kazaa deka imalo divi plazi koi bile prekrasni.