1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде на одмор со бебенце?

Дискусија во 'Бебе' започната од gorda, 9 мај 2013.

  1. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Мамички да споделам бевме на море со бебушка, жива радост кога ја ставивме во вода. Прете со рацете, нозете, се смее на глас, пее вика уживаше.. Да ја пуштев мислам ќе пливаше :). Со 3 дена море и се среди носето( и крчеше) се исчисти скроз. планирам да ја однесам уште 2-3 дена и пополека да се спремаме за враќаме назад за Ск :)
     
    На green.eyes, Artemida81, ZojaP и 6 други им се допаѓа ова.
  2. Artemida81

    Artemida81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2012
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    352
    Пол:
    Женски
    A kade bevte,ako ne e tajna, da spodelis? Mesto, smestuvanje, zadovolna ili ne?
     
  3. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.421
    Пол:
    Женски
    По колку часа седите со бебето на плажа?
     
    На victoria му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Vertigo TJ

    Vertigo TJ Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2014
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    779
    Пол:
    Женски
    Jaс досега сум користела фактор 50 на Чико и на Еуцерин. Задоволна сум пд двете но Еуцеринот се размачкува далеку подобро и полесно.
     
    На stefanija70 и joy1 им се допаѓа ова.
  5. ZojaP

    ZojaP Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2014
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    majki ne znam dali ovde da postavam vakvo prasanje...koga vadevte pasos za bebceto za kolku vreme bese gotov ? kako pominavte soadministracijata cekanjeto dokumentite...?
     
    На PUPICA му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Kaetana

    Kaetana Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    2.919
    Допаѓања:
    14.562
    Пол:
    Женски
    Сега на 9 имавме закажано, ја сликнавме, а на 18 ми пишаа дека е готов пасошот. Брзо изготвуваат, ама летно време дека, може да ти закажат за две три недели. Јави се побрзо.

    Едит- од документи ти треба само копија од извод, и да се двајцата родители таму. Барањето го има на интернет, а сега можеш место во банка, таму со картичка да платиш.
     
    На PUPICA и ZojaP им се допаѓа ова.
  7. victoria

    victoria Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.943
    Допаѓања:
    28.795
    Пол:
    Женски
    Првиот одмор, ланска година синко беше скоро 8месеци. На плажа одевме во 08.30-9.00 до кај 11.30-12.00 таман ми преспиваше малку ,па ручек, па пак малку спиење и после пак одевме после 17.00 до 18.30-19.00. Супер поминавме.. Имаше многу дрвја и природни ладни сенки и се случуваше некогаш да преспие еднаш надвор. Бевме во период 27.08-03.09
     
    На ZojaP и joy1 им се допаѓа ова.
  8. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.421
    Пол:
    Женски
    А каде бевте?Ние грчка ке одиме,но прв пат со бебе одам па незнам како ке биде.Со кола ке сме.
    Она ке има 11 месеци.И јас планирам тој период да сме на плажа потоа дома:одмор,туширање,јадење и приквечер прошетка малце.

    Уште само да прашам дали цицаат на плажа?
     
    На LaDyDoLl му/ѝ се допаѓа ова.
  9. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    @joy1 ние лани бевме 5 месеци, само на доење бевме и цицавме на плажа. Марама една и завршена работа. Ние одевме сабајле кај 9-10 на плажа докај 11-12, и после кај 16-17 пак уште малку. Не го бањав оти ми беше страв дека мал. Бевме Турција средина на октомври.
     
    На ZojaP и joy1 им се допаѓа ова.
  10. victoria

    victoria Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.943
    Допаѓања:
    28.795
    Пол:
    Женски
    Цицавме и ние и сите други беблаци:)
    Бевме Грција, исто така нс првиот крак
     
    На ZojaP и joy1 им се допаѓа ова.
  11. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    И јас го доев на плажа, ќе се нацица па ќе заспие на лежалка, само пазев да е на дебела сенка.
     
    На ZojaP и joy1 им се допаѓа ова.
  12. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    Да Ви кажам право лани во Грција беше еден пар од Гостивар со бебе од 7 месеци и мајката доаѓаше на плажа во 11 часот и само што ќе пристигнеше одма цицката на мегдан и доење.
    Мене ете невкусно ми делуваше.
    Барем некоја марама или било што врз неа да си ставеше.
    Се собираа мали деца и ,,буљеа,, во бебето што цица со прашални изрази.
    Не викам дека е срамота да доиш , ама брате бар малку по пристојно нека биде.
     
    На irenadaniel, Mekuska, Youknow и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    @referentka и јас се мислев дали да ја вадам на плажа, гледам до мене една буцка си ги сонча на мегдан, една баба пред мене си ги крева и си ја брише потта... Па си викам моиве барем сега се бујни, нека видат сонце :D
    Пробав да го покријам синко со тетра ама он упорен ја трга уште навреден што го покривам. Вие што гледате од страна ви е незгодно, што да кажеме ние што сме на два ума, ем бебе плаче, собата далеку, ем цела плажа публика, а сакам детето море да види, па и да цица до една година. Тежок живот мајчински ;)
     
    На Lolipop23, chache87, mon4i91 и 6 други им се допаѓа ова.
  14. victoria

    victoria Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.943
    Допаѓања:
    28.795
    Пол:
    Женски
    Завртена на страна кон мм, шатор од другата страна, ни нешто се гледа ни пак некој зјапал. Кога се сака има начин(марама, покривка..) . Сум за доење во јавност, нормално тоа да биде на колку што е помирно место, подискретно,бидејќи примарна и единствена цел ми е да го нахранам своето дете и ништо друго.
     
    На marince87, Mama Maja, Mekuska и 3 други им се допаѓа ова.
  15. PUPICA

    PUPICA Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    3.013
    Допаѓања:
    96.959
    Пол:
    Женски
    @joy1 i jas se mislam kade da odime?!Poiskusni majki mi go preporacuvaat Polihrono,nemalo komarci,ubavi senki,ubava voda,plaza...Nie posto ke odime posle rodendenot(7.9),ne planirame preku agencija tuku na lice mesto ke si barame.Taman,nema guzva,"cigansko leto",bas vistinski odmor sakame...vo sekoj slucaj na prv krak.P.S.Jas 2-3god prepuknav za Ksamil ama so bebevo sega nema sansi.
     
    На ZojaP му/ѝ се допаѓа ова.
  16. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Ние за син ми вадевме крајот на Мај за една недела беше готов,ама сега бидејќи се гужви може 10 дена до 2 недели брзо ги вадат пак ако лето,ама јави се види кога ќе ви закажат за тоа повеќе се чека летно време...
     
    На ZojaP му/ѝ се допаѓа ова.
  17. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.689
    Допаѓања:
    72.586
    Пол:
    Женски
    Polihrono e ubavo mesto za semejstva so decinja. Jas i mm bevme edna godina na 7 dena samicki vo Septemvri i ubavo mirno mesto. Pa bas zabelezav mnogu imase so mali decinja, a i sekoj smestaj ne e daleku od plazata... :)
     
    На PUPICA, Artemida81 и joy1 им се допаѓа ова.
  18. stefanija70

    stefanija70 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2014
    Пораки:
    481
    Допаѓања:
    952
    Ma nemoj, doenjeto nevkusno, a suncanje toples i tangi vkusna rabota, sedi ne zbori, me prosvetli. Od glava si patime....
     
    На Lolipop23, elena.mak, ZojaP и 2 други им се допаѓа ова.
  19. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    Почитувана госпоѓо.
    Никаде не спомнав топлес и овде се збори за ДОЕЊЕ НА ПЛАЖА а не сончање цицки
    Јас си го кажав својот став и тоа е мое видување.
    А ти, како сакаш, ако сакаш и друго извади на плажа и нека гледаат сите.
    Не цитирај нешто каде не ти држи место.
     
  20. stefanija70

    stefanija70 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2014
    Пораки:
    481
    Допаѓања:
    952
    Pocituvana gospogo, doenjeto e normalna rabota i potreba na bebeto da jade, koj zjapa vo cickite na majka doilka e odraz na sopstvenata neizziveanost i nekultura. Toa sto e sekade normalno kaj nas e za osuda. I da, i jas zboram za doenje na plaza kade sto manje vise site se polugoli.
     
    На Lolipop23, chache87, Domakica и 4 други им се допаѓа ова.