1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде одите на козметички третмани?

Дискусија во 'Лице' започната од betelu, 30 јули 2011.

 1. betelu

  betelu Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  2
  Каде одите на козметички третмани за лице, депилација?
   
 2. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  кога ми треба за депилација одам во студио Сандра(само на мустаки), маникир, педикир сум била неколку пати и чоколадна масаза еднаш(најевтини се од сите студија)
  а за третман за лице еднаш бев во Занета естетик
   
 3. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.834
  Пол:
  Женски
  Само на кубење веѓи одам во козметичко студио Стил :) :) :)
   
  На vale.96 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. betelu

  betelu Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  2
  немојте секогас да се лазете со најевтини се затоа што прават невероватни малверзации и мислите дека ве работат со невероватна козметика а на крај свакате дека е за никаде
  1 знаат многу да работат со поминат рок побарајте им ке се уверите сами (јас еднас кога бев цекав во еден салон нема да именувам и рагледував околу козметиката и кога сто ке видам поминат рок 7 месеци )
  п.с немора да значи дека ова беше во ефтин салон не ова беше во врвно студио со дерматолог
  2. депилациите им се ефтини зашто не го мењаат восокот
  3.и тоа се е на баранје од газдариците кој сакаат да се збогатат преку нок
   
 5. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  Има некој од вас форумџики кои идат на третмани кај Жанета? како сте задоволни од неа и кои се цените?
   
 6. CinnamonGirl

  CinnamonGirl Активен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  5

  Јас одам на третмани за лице во козметичкото студио Жанета. Најчесто правам класични третмани (чистење на лице, плус една/две маски), цената за тоа е од 500 до 700 денари. Цената зависи од бројот на маски што ќе ги ставиш.
  Услугата е одлична, не се чека никогаш, удобно е, пријатно. Имаат најразлични третмани зависно потребите на лицето. Лицето навистина е освежено после третманот, кожата мека и хидратизирана. Е сега, мојата кожа е осетлива и сува, па ден два после теретманот се појавува мало перутење на лицето, кое поминува после интензивно користење на хидратантна крема.
  Токму од овие причини планирам да се префрлам на дерматолог, па би те советувала пред да одиш на козметичар, да посетиш дерматолог.

  Незнам како е во другите студиа, но тука навистина ги лекуваат акните и работат професионално.
   
 7. vale.96

  vale.96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  10
  Дали можеш да ми кажеш колку ти земаат за веѓи, каде се наога Стил и колку си задоволна (дали те боли итн.) бтв од Битола сум јас и имам слушнато за него :) многу ќе ти бидам благодарна ако ми одговориш. :* :*
   
 8. Vesna.Spi

  Vesna.Spi Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2012
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  126
  Пол:
  Женски
  кај Нина Медикоз за третман на лицето, за депилација кај Сандра, за обликување на веги Кики Арома, поздрав!
   
  На ilarijacvetkovic и xxLoodacaxx им се допаѓа ова.
 9. xxLoodacaxx

  xxLoodacaxx Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2013
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Каде се наоѓа ова Кики Арома? Ако не е тајна ?
   
  На ilarijacvetkovic и simoncelicius им се допаѓа ова.
 10. Beti82

  Beti82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2012
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Dali ste bile vo Dermaestetik sto rabotat so Guinot? Vase iskustvo.
   
 11. ilarijacvetkovic

  ilarijacvetkovic Нов член

  Се зачлени на:
  19 август 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Sakam ako moze da mi dades kontakt od Kiki Aroma, ti blagodaram :)
   
 12. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.624
  Допаѓања:
  13.745
  Пол:
  Женски
  Vo gjorce pertrob vo blizina ba sp planet a za brojot ne mi teknuva
   
  Последна измена: 27 август 2016
 13. ilarijacvetkovic

  ilarijacvetkovic Нов член

  Се зачлени на:
  19 август 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Te molam ako moze brojce da mi dades od Kiki Aroma,
  ti blagodaram :)
   
 14. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.624
  Допаѓања:
  13.745
  Пол:
  Женски
  Kolku e manikir pedikir na race noze kaj sandra vo centar?
   
 15. BlondPrincess

  BlondPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2016
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  125
  Пол:
  Женски
  Девојки ако може совет. Сакам да им дадам нова форма на веѓиве ми треба некаде каде што стварно добро работат зошто до сеа секаде каде што сум била ми ги имаат утнато и како да не ми се чупани. И уште нешто незнам дали ова е за тука,но моливче за веѓи некое светло ми треба.Од каде да најдам?
   
 16. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.516
  Допаѓања:
  968
  Пол:
  Женски
  Амели студио на Бит пазар.
   
  На BlondPrincess му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.695
  Допаѓања:
  80.846
  Пол:
  Женски
  Да предложите добар салон за третмани за лице?
  Конкретно ми треба третман (или серија) за чистење за црнки и митесери, по можност со вакуум.
  Цена небитна, само услугата да биде во ред.
   
  На kozuf му/ѝ се допаѓа ова.
 18. femina.girll

  femina.girll Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  151
  Јас идев кај Симпо на партизанска кај Др.Горица мислам така се викаше салонот. Бев на третман за чистење на црнки, имаше два третмана што се за тоа али она прво те прегледува и ти кажува што е подобро. Третманот беше 3000 ден. Плус и гел за лице ми даде тој беше 1500ден. А и после третманот идев неколку пати пак за да ги извади останати црнки.
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 19. nearMe

  nearMe Активен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2016
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  38

  Др Горица е претпоставувам дерматолог?
  Како сте задоволни од неа, и колку чинепе тој третман на кој сте оделе отпосле за отстранување на црнки?
  И што опфати третманот кој ве чинел 3000 денари?
  Би сакала и јас да одам затоа прашувам :)
   
 20. femina.girll

  femina.girll Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  151
  Извини вака касно што одговарам. Епа во тие 3000ден спаѓа се тоа третманот и после тие неколку дена што се иде за да се доизвади останатото. За мојата кожа ми предложи дека е најдобро два пати третманот да се прави но јас го направив еднаш само ми се исчисти стварно со третманот. Има периоди кога имам неколку бубулици али за мене мојата кожа ми е нормално. Ако идеш ќе те прегледа и ќе ти каже што ти треба и што треба да направиш. 3 часа траеше мислам тоа а плус и чупање спаѓа во цената. Сеа не знам може нешто е сменето во цените јас пред година дена бев.

  А и да си кажам мислам дека може да се најде и за поевтино третманот распрашајте се и за други места. А за нова година имаше попусти некои може и оваа година ќе има пак попусти. :)
   
  Последна измена од модератор: 26 октомври 2017