1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде тинејџерите слават роденден?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од snowflake5, 25 февруари 2018.

  1. snowflake5

    snowflake5 Активен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2018
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    88
    Пол:
    Женски
    Мислам дека нема слична тема, па зато и ја создадов.
    Ми се ближи роденден и ќе полнам 14 но не знам каде да го славам роденденот. Можете да предложите места за славење роденден или да кажете каде вие сте го славеле роденденот.
     
  2. snowflake5

    snowflake5 Активен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2018
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    88
    Пол:
    Женски
    Споделете ги вашите мислења
     
  3. PiaMia

    PiaMia Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2015
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    626
    Пол:
    Женски
    Ако добро се сеќавам, 14ти роденден славев во маалски кафич. Секој пиеше што сака, донесов и торта и толку беше. Следниот роденден во ланчбар со пица и сок.:D
     
    На snowflake5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.400
    Јaс престaнaв дa слaвaм рoдендени некaде нa 9-10 гoдини. Сaмo ги чaстaм нaјблиските и тoa е тoa.
     
    На theowndemon, snowflake5, Nigredo Odor и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.695
    Пол:
    Женски
    Јас ги частев најблиските а 16ти го славев.
     
    На snowflake5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Јас последните два родендени собирам најблиски 5-6 другар(к)и и во кафич ги частам. Колку да се обележи денот, а и убаво ми е така. :)
     
    На *Ench@nted*, snowflake5 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  7. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    Јас секогаш сум го викала цело друштво дома. Околу 15 души се.
    Чипс, сок, кифлички, торта и добра музика.
    Е веќе од 15 роденден почнав и алкохол да служам, бидејќи сите пиевме. :wasntme:
    Музиката со годините се менуваше, од златно славејче, па екс-ју рок и метал. ^_^
    Никогаш не сум славела надвор, бидејќи другарки славеле и не ми се допаѓа таа опција.

    Сѐ останува на тебе. Ако не сакаш гужви дома, слави во кафич или пицерија :)
     
    На snowflake5, Bozica1980, PogbaPol и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. +++

    +++ Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2017
    Пораки:
    1.752
    Допаѓања:
    8.058
    @snowflake5

    Јас истово го предложувам што го предложи членката. Нема потреба од премногу големи прослави. Доволно е да го прославиш својот роденден со најблиските пријатели и другари дома. А и подобро ќе си поминеш. :)
     
    На snowflake5, Bozica1980 и srhsejbsk им се допаѓа ова.
  9. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.127
    Пол:
    Женски
    Јас на 20 и кусур еве па сѐ уште само дома викам неколку најблиски :rofl: не пак за 14.
    Што знам, можда до мене е проблемот :?: ама само еднаш имам славено роденден надвор, мислам тогаш полнев 15 или 16 и ај во дискотека... не знам што барав кога не сум човек за такви места :^)
    Ако ептен не сакаш дома, одете на едно кафенце, сокче, и готово, не мораш да правиш ништо посебно, ем големи трошоци, ем голема е можноста да излезе лош провод а не како што си сакала.
     
    На Dream-Girl, theowndemon, snowflake5 и 4 други им се допаѓа ова.
  10. AliciaSilver

    AliciaSilver Активен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2017
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    209
    Пол:
    Женски
    и јас на 14 славев во пицерија со неколку другарки другари,потоа почнав по кафичи,а сега дома
     
    На snowflake5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Ex Luna Scientia

    Ex Luna Scientia Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2017
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    847
    Пол:
    Женски
    Од кај 13 некаде скоро секој роденден ми е во парк на летниковец со пиење.
     
    На snowflake5, Prijatelot и Matotheja им се допаѓа ова.
  12. Mrs.Brain

    Mrs.Brain Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2017
    Пораки:
    318
    Допаѓања:
    3.622
    Пол:
    Женски
    14 ρоденден мислам деκа. Во пицеρија го славев.

    Следниов ρоденден ќе го чеκам дома со алκохол и дρуштво. Сепаκ 18 е(fingers)
     
    На snowflake5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. anonymous16

    anonymous16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    921
    До 13, 14 години славев во слаткарница тренд беше слаткарницата во градот. После 15, 16, 17 некогаш кафич пие кој што сака еднаш другарките ме изненадија дојдоа со торта пред врата ми пееја хепи брдеј и на 18 славев дома со гласна музика, јадење, пиење. Од 18 па наваму славам само со партнерот и најблиските.
     
    На snowflake5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Inlovewithm

    Inlovewithm Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2018
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    Nikogas nitu kako dete ni sega ne sakam/sum sakala golemi guzvi. Sekogas za takvi nastani gledav da bidam opkruzena samo so najbliskite mislev deka toa e nas zaednicki srekjen moment i deka ni treba privatnost. Taka i sega. Torta crveno vino i ljubeniov . Skromno :)
     
    На snowflake5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Lana-95

    Lana-95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2017
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    зошто да не во џус бар има евтини понуди
     
    На Feminka22 и snowflake5 им се допаѓа ова.
  16. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Свака ви част на вие што можете да славите роденден.. јас никогаш не сум го славела нити ќе го славам ;(;(;(;(
     
    На snowflake5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Zoshto velish taka ? Pretpostavuvam , se sluchilo neshto losho i zatoa ne sakash da go slavish .. Veruvaj shto i da se sluchilo , ne e tvoja vina . Zasluzuvash , makar ednash vo zivotot da go proslavish toj den . Makar so edna drugarka vo domashna atmosfera ili so clenovite na semejstvoto , skromno . Sepak , ti najdobro si ja znaes pricinata za toa .Ti posakuvam se najubavo vo zivotot , i nikogas da ne si tazna povekje :)

    On : Jas 14-tiot go slavev doma , so togashni drugarki , 15 vo sendvicara so skolskite , a vikendot go pocastiv i drustvoto so koe izleguvav ( razlicni smeni na uciliste i nikako ne se pogodivme zaedno da gi soberam site ) , 17 vo kaficot kade izleguvav , pa i si najdov novo drustvo sostaveno od maski drugari ( nie samo zenski bevme , oni nemaa sankerka pa se zamuabetivme i ete ti novo drugarstvo ) , 18-tiot go proslaviv so verenik i bebe vo stomak , so najbliskite vo domot kaj moite , 19 , 20 , 21 i 22 site gi proslaviv so mazot mi i decata , i nasi prijateli , kumovi , starosvat :) ama skromno , torta , kafence , sokce , nekoja caska alkohol i muabet i muika :) .Ne sumtip sto saka slavenje po kfici i picerii , samo ete vo tinejdzerskite godini , se taka mi se pogoduvase rodendenot ili petok ili nedelaili ponedelnik , ili sabota , pa koga vekje izleguvav sekoj vikend , ne bivashe da ne cestam edna tura pijacki :)
     
  18. Matea Ballerina

    Matea Ballerina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2018
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    510
    Пол:
    Женски
    Јас последниот роденден го славев во МОБ. Прво гледавме претстава, после малку backstage и на крај журка во бистрото (bistro opera bup) во МОБ. Најако беше што додека бевме во backstage поканив и некои од омилените балерини, и дојдоа. Не поминав многу скапо. Татко ми се знае со шефот на билетарата и ни ги даде картите гратис (картите иначе беа по 300 ден а имаше накај 50 деца)
    А во бистрото цените не се многу скапи, а ни дадоа и попуст.
     
  19. Keva brat

    Keva brat Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2018
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    12
    Здравоо!! Сакав да ве прашам идеи за роденден (место,торта,облека итн.) за 15г. девојка ?? :)
    -по можност места кои се наоѓаат во Битола
    :hai:
     
  20. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.596
    Допаѓања:
    155.805
    Пол:
    Женски
    За 13-14 години пицерија, слаткарница е баш таман. Додуша кога сум славела најчесто било или едното или другото. Или пица со сок, или благо со сок. Сега као "возрасен" и "зрел" човек, си излегувам со друштвото како и секој ден. Е место да делиме сметката, ја плаќам јас. Исто прат и сите други.

    Едино башка излегувам со љубениот, како dinner date. Џизс, можи вистина сме стари.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.