1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде ја шиевте вашата венчаница?

Дискусија во 'Свадба' започната од mkgirl, 14 февруари 2011.

 1. mkgirl

  mkgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  8
  Девојки, каде ја шиевте вашата венчаница? Јас планирам да ја шијам некаде во Скопје, но не знам каде. Многу ќе ви бидам благодарна ако ми дадете совет и ми кажете ваше (или на пријателка) искуство за шиење венчаница и колку отприлика кошта.

  Поздрав
   
  На Sweetlove и B.Bulka им се допаѓа ова.
 2. fs-fs-fs

  fs-fs-fs Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  809
  Допаѓања:
  800
  Пол:
  Женски
  Поголем дел од моите другарки се омажија некои шиеа во Кокев некои во Селестра, се движеа од 400-650 евра...мене искрено повеќе ми се допаднаа тие во Кокев материјалот беше некако подобар...
   
 3. mkgirl

  mkgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  8
  Дали некој има шиено во Queen vo Skopje?
   
 4. Sanji4ka21

  Sanji4ka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2010
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  88
  Мојата венчаница ми ја шиеја во ЖАНА имаат дуќан и во Штип,и во скопје.Премногу сум задоволна од изработката,а и за брзо време ми беше готов фустанот.
   
  На bela-imela му/ѝ се допаѓа ова.
 5. suzan-33

  suzan-33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2010
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  13
  Мојата венчаница ја шиев во Лебед мавровка ептен сум задоволна материјал свила во комбинација со прекрсна чипка и чинеше 320 еур
   
  На Lina2031 и ververickaa им се допаѓа ова.
 6. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  151
  Дали има некој искуство со Данчо во Тафталидџе го фалат добро шиел фистани .?
   
 7. Sharlott

  Sharlott Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  14
  Мојата венчаница ја шиеја Кокев и премногу сум задоволна баш таква како што сакав таква ми ја направија, а и материјалите се многу убави, квалитетни, а според мене материјалот е 70% од венчаницата.
   
  На Shana му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kalinaaa

  kalinaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  8
  Може ли некој да ми каже дали има шиено венчаница во Целестра и како е задоволен?
   
 9. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.074
  Допаѓања:
  2.340
  Исто и јас, мојата венчаница ја шиев кај нив и сум презадоволна. :)
   
 10. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  646
  Пол:
  Женски
  Јас мојата ја шиев кај Соња во Мавровка и задоволна сум како излезе бидејќи првпат шиеше таков модел. Матријали тафта и жоржет за карнерите. Цена 250 евра.Готова за 3 недели, со три проби.
   
 11. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Ја шијам во Мавровка. Ќе видиме како ќе биде крајниот исход. :)
   
 12. kalinaaa

  kalinaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  8
  Ајде девојки, зарем никој нема шиено во Целестра да ми пренесе имресии и впечатоци, а јас па баш за таму се залетав :worried:
   
 13. mkgirl

  mkgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  8
  Изгледа девојките кои веќе имаат сошиено венчаница не ги посетуваат овие теми од форумот.
  Јас пред некое време бев во Селестра мислејки да шијам еден модел којшто тие го имаа дизајнирано и им беше објавен на фејсбук. Но кога отидов таму да го видам моделот, не ми беше којзнае што. Плус таа што работи таму ми рече дека "нема да ми стои" и не ни сакаше да го извади од куклата за да го пробам. Малку бев изненадена од тој груб понашај.
  Им покажав слика од интернет од модел кој мене ми се допаѓа и, иако моделот беше едноставен, ми рече дека ќе кошта 750-800 евра!?!?! А материјалите кои ми ги покажа воопшто не ми беа убави. Така да согласно нивниот понашај одлучив да не шијам таму.
  Но можеби други луѓе имаат подобри искуства со нив.
   
 14. kalinaaa

  kalinaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  8
  Фала многу и ова е добро да се знае, јас планирам да одам деновиве па ќе видам како ќе поминам, ама ако ми се испонашаат така ко тебе тешко дека би шиела и јас таму :)
   
 15. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.566
  Пол:
  Женски
 16. Sun.shine

  Sun.shine Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2011
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  115
  Еве јас ќе ти пренесам впечатоци, без нервози :D Бев во Селестра минатиот петок и пробав 5 фустани ама искрено не ми беа нешто посебно и плус цените им се претерано високи за квалитетот кој го нудат (750 еур за фустан кој на друго место е макс 400 еур) :^)
  Колешка моја шиеше фустан таму пред еден месец и искрено од слаба девојка и направи стомак, толку чудно и стоеше во стомакот што сите ја прашуваа дали е бремена (а не е).
  Искрено, мене во Жана ми се бендисаа повеќе моделите (моја препорака да си пробаш што е можно повеќе модели затоа што на кукла не можеш ни да замислиш како ќе ти стојат).
  Се надевам дека помогнав малку :)
   
 17. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.816
  Мојата венчаница беше дело на бутик Жана (тогаш имаа и во Бисер). Јас бев задоволна, моделот беше тој, беа љубезни, немаше доцнење, не се забегани со цените... На другарка и сошија венчаница според слика од странско списание за венчаници и беше перфектна (јас одбрав модел кој веќе го имаа, сакав да пробам прво :) ). До сега не сум слушнала некој да бил незадоволен од таму.
   
  На bela-imela му/ѝ се допаѓа ова.
 18. kalinaaa

  kalinaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  8
  Е вака веќе може ;) Јас бев денеска и во Целестра и кај Жана и најискрено во Целестра не ме воодушевија, не ме ни приметија дека сум таму едно 20 мин а од кога ме приметија некако немаа желба да ме услужат не па да ме изанимираат за да се решам за нив, како гратис да ги даваат венчаниците!!!
  За разлика од таму, кај Жана беше поинаку....и услужливост и љубезност, а па да не кажувам за цени 200 евра помалце од останативе по градов. Се надевам дека се така добри како што читам по форумов дека има задоволни од кај нив па да се решам за таму, незнам сеуште...ко ќе се решам ќе ви пишам па можеби ќе можам и јас да и помогнам на некоја идна невеста :)
   
  На bela-imela му/ѝ се допаѓа ова.
 19. barbi4e

  barbi4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  7
  DANCO E SUPER...DRUGARKAMI SIESE DOLGA HALJINA ZA MATURA AMA RASKOSNA KAKO VENCANICA PREZADOVOLNA BESE I SO VAS MATERIJAL SIE
   
 20. Sarasweet

  Sarasweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  150
  Оваа жена шие венчаници ова и е профил на фб
  http://www.facebook.com/profile.php?id=100000476129020&sk=wall
  може да ја додадете, еве неколку слики од нејзини креации , мислам дека живее во Волково( Ѓорче Петров) и дома шие.
   

  Прикачени фајлови:

  • photo.jpg
   photo.jpg
   Големина на фајлот:
   25,9 KB
   Прегледи:
   740
  • slikaaaa.jpg
   slikaaaa.jpg
   Големина на фајлот:
   34,5 KB
   Прегледи:
   741
  • foto.jpg
   foto.jpg
   Големина на фајлот:
   13,6 KB
   Прегледи:
   735