1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде ја шиевте вашата венчаница?

Дискусија во 'Свадба' започната од mkgirl, 14 февруари 2011.

  1. nadine

    nadine Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    10
    Може ли некој да ми каже колку се движат цените на венчаниците во Кокев?
     
  2. kalinaaa

    kalinaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    9
    Од 600 евра па нагоре се во Кокев, мене барем така ми кажаа кога бев таму
     
  3. lady05

    lady05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    48
    Здраво девојки, ве замолувам да ми кажете ако знаете каде може да се изнајми венчаница но да ја сошијат како што јас сакам и после да им ја вратам, поздрав имајте убав ден....
     
  4. moli.mk

    moli.mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    91
    bas me cudu sto kazuvate vaka za Celestra...jas dvapati otidov, dvapati probav i bea mnogu prijatni...tocno deka se malku poskapi... dodusa neznam kako se ostanatite fustani so cena, toj sto mi se bendisa mene bese 700 evra...i istiot model so ubava cipka, recisi na site mesta sto prasav mi rekoa koj 550, koj 650, pa duri i poveke... tokmu poradi cenata seuste razmisluvam dali ke pojdam i tretpat, ke vidime :)
     
  5. kalinaaa

    kalinaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    9
    Искрено за во Целестра мене стварно ми се допаѓаше изработката и затоа бев таму два пати со цел да се издоговорам, меѓутоа изгледа сум одбрала лош момент...Незнам што да кажам! Осносот ме разочара комплетно
     
  6. Vesna25

    Vesna25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    11
    Јас ја шијам моментално кај Викторија Маер во Скопје и сега за сега сум задоволна,еве другата недела ке одам на последната проба :inlove:
     
    На Forko и mia9184 им се допаѓа ова.
  7. mia9184

    mia9184 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    294
    Пол:
    Женски
    И јас ја шиев таму , ама пред 2 години :)
     
  8. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    И девојки, како сте задоволни од Викторија Маер? Ме интересира однос, изработка и цени..
    Имал ли некој искуство со Данчо од Тафталиџе? Прочитав дека некој го спомна, но ништо конкретно
    поздрав
     
  9. Sun.shine

    Sun.shine Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2011
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    116
    Девојки, имате некакво искуство со бутик за венчаници Бијанка во Мавровка? :)
     
  10. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    сестрами ја шиеше таму венчаницата .. многу се пријатни а и не се многу скапи... сестрами сакаше по едноставна и ја плати 8000ден а беше прекрасна...
     
  11. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Во Жана,кај нив нема промашај ;)
    Квалитетни материјали,еве конкретно за Селестра исти модели им се дури за 200-300 евра поскапи,па треба да те видат дека им се допаѓаш т.е.да те измеркаат убаво па потоа да те услужат-ако мислат дека треба :puke: ете таков впечаток ми оставија,сепокајав што појдов.
    А во Жана пробав еден куп фустани,се испадна како што сакав,ме чинеше 450 евра плус вел а целиот беше чипкан.Секаде ќе ги фалам :clap:
     
  12. Marina1989

    Marina1989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    8
    Jas ja siev vo Btutik Lidija vo mavrovka. Zenata e car, veruvajte kakva ke ja zamislite vencanicata takva ke iskoci, i jas ne veruvav ama iskreno sum prezadovolna. Isto taka sum zadovolna i od usluznosta, i od cenite. Ima nejzina strana na facebook mozete da vidite nekoi nejzini fustani.dokolku se mislite kade da idete. zenava e car definitivno
     
  13. sonjuska

    sonjuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    3
    moze li nekoj da informira za telefonski broj na danco od taftalidze??? bi vi bila blagodarna :)
     
  14. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    "Јатрва ми"(немажена сум),шиеше кај Лидија и беше пре пре задоволна.
     
  15. LaFemina

    LaFemina Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    34
    Кај Бети Бисер од Велес. Работи добро, само што мене премногу ме влечкаше со венчаницата, дојди утре, дојди за неколку дена, но на крајот испадна добро па сите маки ги заборавив :) Имала ли некоја од вас искуство со Бети и како сте задоволни? Слушнав кај неа иделе за шиење венчаници од цела Македонија, ма да јас сум онака, да не кажам, просечно задоволна, цените слични како во Скопје.
     
  16. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.314
    Редактирано од модератор:телефонски броеви и слични податоци испраќајте само по ЛП.

    и јас сакам да ја шијам кај него или во мавровка бутик среќен ден и кај тина се вика жената во мавровка. ајде кој има искуство од кај овие личности нека ми каже ;) кај и да е треба да се одлучам
     
  17. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    И јас имам слушнато многу за неа, а и убави т.е.прекрасни ги има правено.Ама до 1-2 пред свадба знае да даде венчаница за некој да не и го украл моделот, живи глупости.Ко ожем невестава на плоштад ќе го изложи фустанот.
     
  18. blubell

    blubell Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    13
    Вчера бев да гледам фустани и да ви кажам дека фустаните се движат од 250 (најдемоде) па нагоре.
    Солиден фустан е од 350 нагоре...
    Мене искрено во Жана најмногу ми се допаднаа...и материјалите,моделите а и цените .
    Во Целестра материјалите и услугата не ми се допаднаа...во Квин се ОДЛИЧНИ матрејалите но цените се мнооогу скапи, Во Кокев и така така...Во Мавровка само кај една тетка ми се допаднаа корсетите и фустаните..се друго беше..КРШ (уште кога ке влзезеш внатре во бутикот) аи цените им се тука некаде над 300 евра
     
  19. hrizantema007

    hrizantema007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    42
    а колку пари те кошташе?
     
  20. hrizantema007

    hrizantema007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    42

    можеш ли да ми дадеш линк од фб нејзин?да видам какви модели има...или шијат тоа што мене ми одговара..модел,,,материјал,,итн