Каде ја шиевте вашата венчаница?

Дискусија во 'Свадба' започната од mkgirl, 14 февруари 2011.

 1. ..barbie..

  ..barbie.. Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Девојки, минатиот викенд бев на свадба кај другарка и венчаницата и беше совршенство. Изработена беше од минималистички светкави детали и прекрасна чипка. Поубаво нешто немам видено. Кокев и ја изработила и беше презадоволна, а и немаше гостин да не искоментира колку елегантна невеста. Ми рече дека самата Кокев и ја дала идејата и дека добила повеќе и од очекуваното.
   
 2. A.27

  A.27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  738
  Пол:
  Машки
  А слика да пратеше од венчаницата да ја видевме :)
   
  На Miss.N му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ygritte

  Ygritte Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2015
  Пораки:
  1.021
  Допаѓања:
  12.744
  Пол:
  Женски
  Ја шиев во мавровка кај Јасмина, супер излезе не очекував дека ќе биде таква, топло ја препорачувам :D:inlove:и ич не се замарав :rofl::rofl::rofl:па се изненадив на крајот позитивно се разбира ..
   
  На A.27 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ..barbie..

  ..barbie.. Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Уште ги немаат добиено фотографиите, кога ќе ги има во дигитална форма, рече дека ќе размисли дали ќе прикачи, бидејќи не сака да се повторува нејзиниот модел. Инаку и таа е членка на форумов.
   
  На A.27 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. tikey

  tikey Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Сакам да шијам во Лебед brides фустан, како сте задоволни? Другарка една го шиеше таму, изгледаше прекрасно, но би сакала да чујам повеќе искуства
   
 6. mila2013

  mila2013 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Девојки дали знаете колку од прилика се движат цените кај Антонија Ристовска?
   
 7. WhiteAngell

  WhiteAngell Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  1.099
  Пол:
  Женски
  Девојки, искуство со Atelje Forever во ГТЦ и како им се движат цените?
   
 8. Prespa01

  Prespa01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Zdravo. Jas si ja sijam mojata vencanica kaj Mila. Vcera si bev za 2 proba. Pa stvarno vencanicata e napravena preubava. A za Mila nemam komentar, so svoeto odnesuvanje znae da si gi pridobie klientite vednas. Za ceni zavisi koj sto si zamisluva....jas mojot go sijam za 1400 evra.
   
  На Shugarspice му/ѝ се допаѓа ова.
 9. IChika

  IChika Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2017
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  112
  Пол:
  Женски
  Јас закажав за шиење таму, и мене ме интересира дали има некој задоволен? Сега од кога нарачав се се мислам дали сум го направила вистинскиот избор. Иначе имаат многу убави материјали и чипки, ми изгледаат убаво изработени, па ќе видиме.
   
 10. Quincy

  Quincy Популарен член

  Се зачлени на:
  1 април 2015
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  3.159
  Има некој искуство со ателје Pallada од Прилеп? Како се движат со цени?
   
 11. Ana-sk

  Ana-sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2014
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  53
  Девојки малку помош се мислам помеѓу Зиане,Емили Ексклузив и Бианка Споса? Ваш предлог ве молам сакам убава изработка со убав матерјал и нешто ин? И дали кај набројаниве би добила венчаница како што сакам за цена од околу 1000-1200е?
   
 12. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.667
  Допаѓања:
  1.010
  Пол:
  Женски
  Cimerkata siese kaj emili rece imaat ubabi materijali i okej sorabotka, nejziiniot bese tesen t.e blago pusten nadole i bese 1400 evrq. Mene realno ne mi bese wow za tie pari...
  Drugarka siese bianka ziva ja izedoa majtap ai igraa so nea. Bese so korpa golema zas ona i visoka, i premnogu i ja skratile dole i ko dupka imase,demek ke prepravat sledna proba nis ne napraile pomala korpa i dadija i nadole odma paga neli ama ona primeti sirina... tamu kas bi ti rekla ne.
  Jas siev kaj zana,materijali, cipki se super plus ke ti kaze za modelot sto go sakas sto stoi stoi ne.. za cenata sto ja sakas veruvam avion ke te napraat. Mojot bese 650 evra ama bese bolje od toa so zamisluvav...ne zalam za ni cent daden kaj niv.
   
  На Animali, BarbaraMorii, 17.06.'15 и 2 други им се допаѓа ова.
 13. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  1.813
  Допаѓања:
  47.274
  Пол:
  Женски
  Емили се искрено скапи и за таа цена не знам како би ти го направиле. Јас што прашувавш за моделот што го сакам ми кажаа околу 4000 евра би ме фатило. Иако имаат прекрасни модели и навистина се уникатни. Јас ќе шијам кај Зиане искрено ми се допадна и нејзиниот пристап и се. Договорена сум една недела пред свадба да ми ја сошие венчаницата, па ќе видиме тогаш.
   
  На Animali и BoaVista им се допаѓа ова.
 14. malecko5

  malecko5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  478
  Девојки се мислам помеѓу бутик Камелија во Мавровка и ателје Жана? Според ваши искуства каде би ми препорачале?
   
 15. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.601
  Допаѓања:
  8.417
  Камелија не ги знам, за Жана топла препорака, јас се каам што за малку не шиев кај нив:!:
   
  На Animali, BarbaraMorii, 17.06.'15 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. stefani_petr001

  stefani_petr001 Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво.
  Дали некој има искуство со фустани од Папиллон? Бев во бутикoт во Бисер па ми рекоа дека имале атеље и шиеле во Козле. Ви благодарам :)
   
 17. Kate2025

  Kate2025 Активен член

  Се зачлени на:
  6 август 2018
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Имам шиено кај нив свечени фустани, венчаница не. Изработка врвна, материјали од нив, професионалци..имам само пофални зборови.
   
  На Animali и stefani_petr001 им се допаѓа ова.
 18. stefani_petr001

  stefani_petr001 Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам:)
   
 19. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.574
  Допаѓања:
  44.378
  4000 евра? За 4000 евра има 3 дена во Kleinfeld фустани да бираш.
  Што е со цениве бе?
   
  На SofiMar_, Black girl, 1209 и 2 други им се допаѓа ова.
 20. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.281
  Допаѓања:
  5.930
  Пол:
  Женски
  Хаха Дали има некој што дава 4000 евра за венчаница од Емили?
  Убави им се моделите, ваљда и материјалите ама повеќе од 900евра не им вредат сигурна сум. А тој кој има да даде толку пари нека додаде уште иљадарка па од Барселона од Проновиас ке купи, а не 4000 за струмички креаторики.
  Стварно не се нормални.
   
  На mssuniquee, 1209, Animali и 3 други им се допаѓа ова.