Каде ја шиевте вашата венчаница?

Дискусија во 'Свадба' започната од mkgirl, 14 февруари 2011.

 1. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  1.813
  Допаѓања:
  47.274
  Пол:
  Женски
  Знам девојка што шие постојано таму, за матура фустанот и беше 1600 евра. Ако ме лажеќа она, лажам и јас. Со оглед на цената што ми ја кажаа верувам дека толку го платила. Искрено, за нешто што ќе го облечам една вечер не би дала толку пари.

  @oblace1 што е многу, многу е. Има девојки даваат. Да се разбереме они си створиле некое име, имаат и надвор од Македонија каде ги продаваат своите модели. Бев во Зухаир Мурад другарка таму работи, ме однесе во приватната соба со венчаници. Верувај дека не беа ама баш ништо посебно, сум видела многу поубави и цените беа 16.000 евра, 20.000 евра. Со златни раце тој да не работа за такви цени, ама името се плаќа.
   
  На Kate Rina 93 и Larahappy им се допаѓа ова.
 2. Larahappy

  Larahappy Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2019
  Пораки:
  1.257
  Допаѓања:
  5.839
  Јас резервирав кај неа веќе, исто така слушав многу добри коментари.
   
  На Sandrush12 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. BarbaraMorii

  BarbaraMorii Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  1.594
  Пол:
  Женски
  И јас шиев кај Жана и од срце ги препорачувам.Прво и основно не гледаа да ми набијат цена туку јас кажав до која цена ми одговара мене и ми понудија се во склоп на таа цена.Премногу се пристопачни и двете сестри.Го добив токму она што го сакав.Е сеа ние малку не правиме разлика меѓу венчаници што ги гледаме по инстаграм и реалноста меѓу нив...Бев и јас од тие што барав таков фустан меѓутоа кога ми објаснија всушност како стојат работите среќа прифатив соработка со нив.Ако ми го сошиеја тоа што го барав не ќе можев ништо друго да правам освен да се сликам:D Ќе требаше со комбе да ме зимаат од дома :D првиот танц ќе требаше секој поединечно да си го изиграе а за играње оро нема да смеев да помислам....Меѓутоа со нивна соработка го добив повторно она што го сакам но на друг начин изведено.А претходно во Бјанка прашав прво ми рекоа една цена а кога отидов повторно друга цена и тоа дупло поскапа од онаа во Жана.....
   
  На WhiteAngell и molikaMk им се допаѓа ова.
 4. Melli__

  Melli__ Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2017
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки. Сакам да ја продадам мојата венчаница, дали знаете во Скопје каде би можела да ја продадам? Постои ли воопшто некој таков салон овде? Благодарам однапред:)
   
 5. srcence123

  srcence123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  8
  Дали некој знае како се движат цените за изнајмување на фустан во Мимоза -Охрид?
   
 6. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.667
  Допаѓања:
  1.010
  Пол:
  Женски
  Letoto koga prasuvav za mene mi kazaa od 400 do 600 evra..
  Za tie pari si soshiv za mene u Zana i bar mi ostana doma.
   
 7. anaspace

  anaspace Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2016
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Девојки, предоложете ми каде би можела да сошијам венчаница за околу 20 000 ден? Не можам да си дозволам повеќе.
   
 8. BarbaraMorii

  BarbaraMorii Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  1.594
  Пол:
  Женски
  Види низ продавниците во мавровка.Каков сакаш да биде?
   
 9. anaspace

  anaspace Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2016
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Искрено да кажам немам никаква идеја. Инаку сум малку пополнета, што мислам дека ниедна венчаница нема да ми стои.
   
 10. BarbaraMorii

  BarbaraMorii Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  1.594
  Пол:
  Женски
  Ееееее како може да не ти стои....Каква конструкција имаш? Пиши ми ке ти дадам совет
   
  Последна измена: 24 февруари 2019
 11. Arijana22

  Arijana22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Ќе може ли да ми пратиш слика како отприлика ти изгледа венчаницата затоа што мене ми побара 1100евра
   
 12. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.319
  Допаѓања:
  26.053
  Пол:
  Женски
  Далии се нормални со цениве, мене ми е многу во мојот град што земаат 500 евра, да дадам илјадници евра за фустан кој ќе го носам буквално само еден ден за мене не е нормална работа, извинете ако вреѓам некого со ова. Сестра му на мм го шиеше кај некоја обична шивачка во Ск и и зеде 18000, со материјал купен од неа кој ја фати околу 100 евра фустанот беше преубаво изработен, моделот беше супер, а она беше како принцеза. Јас не планирам да дадам повеќе од 500 евра за венчаница кога ќе дојде време да шијам и тоа ми е многу ама од што не можам да најдам за поефтино.
   
  На Quincy, *Ench@nted*, Li-Li и 5 други им се допаѓа ова.
 13. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.363
  Пол:
  Женски
  Моја блиска личност наместо од класичен невестински салон, си зеде бел свечен фустан од Ламас, 20.000 денари, но фустанот беше врв. Ќе речеш Том Форд. Толку елегантен, модерен, без кич елементи. А имаше и други бели модели и тоа и за по 10-12 илјади, а беа исто многу убави, едноставни и префинети.
  Мене лично премногу ми се допадна нејзината одлука.
  А цените како 4000 евра, па јас лично, попрво би си уплатила на егзотична дестинација или инвестиција во нешто, отколку невестински фустан, но секако сите сме различни и нема ништо лошо во тоа секој да си ги исполнува желбите :D
   
  На TutiFuti, SofiMar_, Baby-bubu и 4 други им се допаѓа ова.
 14. BarbaraMorii

  BarbaraMorii Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  1.594
  Пол:
  Женски
  Да реално кој во што ужива...Јас да можам уште 10 пати би била невеста обожавам раскош,чипки.....Штета што немам пропорции за модел, би била само за невестински фустани :lol:
   
  На KuklickaSk и Animali им се допаѓа ова.
 15. angel25

  angel25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  61
  Јас имав фустан купено од Тетово,кремаст цел извезен со циркони. И тоа не класичен невестински фустан. Но, излезе да стои преубаво, необично. Кој како си сака, се е индивидуално, јас одбрав поинаква варијанта, која се покажа супер.
   
  На BarbaraMorii му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Sungold

  Sungold Активен член

  Се зачлени на:
  18 август 2017
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  коментари за Бела штип?
   
 17. Orchidea

  Orchidea Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2017
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  493
  Пол:
  Женски
  Би ти ја препорачала Бранкица Ѓурова. Излезена е од Бела и шие многу поевтино. За истиот модел во Бела ми побараа 100 евра повеќе.
   
  На Animali, Sungold и no name5 им се допаѓа ова.
 18. Pandora17

  Pandora17 Нов член

  Се зачлени на:
  6 август 2018
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Dali nekoj ima po taze iskustvo so Kokev?Kako se dvizat cenite i kolku vreme e potrebno za shienje?
   
 19. AngIv

  AngIv Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  276
  Допаѓања:
  3.674
  Пол:
  Женски
  Дали некој има искуство со некој шнајдер за венчаници во струмица да ми препорачате?
   
 20. maya..a

  maya..a Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2012
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Здраво. Дали некој може да ми помогне со шивачка во Охрид или Струга. Како што читам низ темава во главно сите што ги спомнавте се во Скопје. Фала ви