Каде ја шиевте вашата венчаница?

Дискусија во 'Свадба' започната од mkgirl, 14 февруари 2011.

 1. malecko5

  malecko5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  456
  Допаѓања:
  196
  Јас мојата ја шијам кај Тамара Штерјова на прва проба ок ми беше па ќе видам како ќе биде крајниот резултат
   
 2. Starlič

  Starlič Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  1.750
  Пол:
  Женски
  Јас ја шиев во Штип, кај Бранкица, една проба, на втората ја зимаш. Сон ги прави.. :inlove:
   
 3. SmartyWifey

  SmartyWifey Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2018
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Како си задоволна од Тамара? И јас се одлучив за неа, па ме интересира за колку време ти ја заврши и каков беше крајниот резултат?
   
 4. malecko5

  malecko5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  456
  Допаѓања:
  196
  Сеуште не сум ја земала во понеделник ќе ја земам па ќе ти пишам како испаднала.
   
 5. Цвет88

  Цвет88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  10.248
  Пол:
  Женски
  Бутик за венчаници Тина во мавровка. Жената е врв. Едина што сама ми кажа пробај некоја да видиш отприлика кое како ти стои. Сите други ми викаа, ако не купуваш тука не смееш да пробаш.
   
 6. Sandra456*

  Sandra456* Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2017
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Женски
  Dali nekoka od vas siel kaj Viktorija Maer i kako ste zadovolni ? Ili pak da mi predlozite nekok dr sto sijat ubavo od skopje ?
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Miss.N

  Miss.N Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  695
  Пол:
  Женски

  Ellie Bridal во Охрид прекрасни венчаници има од Антонија Ристовска..
   
 8. Miss.N

  Miss.N Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  695
  Пол:
  Женски
  Ја нарачав од Антонија Ристовска бев на проба баш е иста како што сакав сеа следно ја земам :)
  Едвај чекам да си ја земам :inlove: жената е врв во изработка..
   
 9. Sandra456*

  Sandra456* Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2017
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Женски
  Kade se naoga Zana ?
   
 10. Sandra456*

  Sandra456* Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2017
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Женски
  Kade se naoga i kako i se dvizat cenite ?
   
 11. Miss.N

  Miss.N Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  695
  Пол:
  Женски
  Имаат ателје во Скопје зад Бисер иди во дуканите .. и во Охрид ги има исто во Eliie Bridal ..

  Цените се движат од 500 - 600 евра па нагоре како што знам.. мене 700 евра ме фати али за мене ке си биде..

  Имаат и по 500 евра за изнајмување али мене не ме собираа тие, се баш за слаби девојки :)

  Али материјалите и работата немам збор.. навистина се професионални..
   
  На Sandra456* му/ѝ се допаѓа ова.
 12. WhiteAngell

  WhiteAngell Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  974
  Пол:
  Женски
  На Илинденска, после семафорите кај Влада од лева страна
   
  На Sandra456* му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sandra456*

  Sandra456* Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2017
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Женски
  Kako e so ceni znaete?
   
 14. WhiteAngell

  WhiteAngell Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  974
  Пол:
  Женски
  Па се зависи од модел, материјал и каква чипка ќе сакаш. Јас другата недела сум на прва проба, ќе одберам чипка и ќе видиме колку ќе биде цената. Ама секако ќе ти каже од прилика од која до која цена може да биде, најголем фактор во цената има чипката.
   
  На Sandra456* му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Sandra456*

  Sandra456* Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2017
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Женски
  Kolku unapred treba da se otide da se zakaze i da se vidi. Jas pravam 21 septemvri pa se mislam koga da otidam da se dog
   
 16. WhiteAngell

  WhiteAngell Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  974
  Пол:
  Женски
  Јас правам на 21 јули, а мерки ми зема на 8 мај... Со тоа што пред Велигден бев пробував одбрав модел, оставивме малку да размислам и после тоа само мерки ми зема.
   
 17. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  783
  Допаѓања:
  1.157
  Да јас и сум презадоволна дури подпбро од што очекував отворена фина жена и искрена во однос што стои и како а и нема мн мафтање со проби Одлична топло ти ја препорачувам
   
 18. Sandra456*

  Sandra456* Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2017
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Женски
  Kako i se dvizat cenite i kade se naoga ?
   
 19. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  783
  Допаѓања:
  1.157
  Cenata zacisi od tebe i od matrijalot sto ke go odberes... ima i eftini vencanici i skapi... vo zacisnost pak ke kazam ti i kazuvas od prilika do kolku i taa ke ti ponudi i kaze sto kako
   
 20. Sandra456*

  Sandra456* Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2017
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Женски
  Kade se naoga